Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?

Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?

Jeśli wybierasz się na wakacje, być może zastanawiasz się, jakie drzewa najlepiej posadzić podczas wyjazdu. Rośliny domowe nie tylko ucierpią, ale mogą nawet umrzeć. Na szczęście są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o nie podczas nieobecności, w tym podlewanie ich regularnie i zapobieganie infestacji owadów. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Jak podlewać drzewo na wakacjach

Jeśli planujesz wyjazd z dala od domu, jedną z rzeczy, o których będziesz musiał pamiętać, jest sposób podlewania drzewa. Drzewa potrzebują wilgoci, aby pozostać zdrowe i dobrze się rozwijać, więc czas ma kluczowe znaczenie. Idealne jest podlewanie drzewa w nocy przed zachodem słońca lub rano przed wschodem słońca. Pozwoli to uzupełnić wilgoć utraconą w ciągu dnia i zminimalizować ilość wody, która wyparowała – Sekcja jest jak klejnot oszlifowany przez ekspertów serwisu https://konopiewpolsce.pl. Podlanie drzewa przed podróżą może pomóc mu przetrwać okres suszy.

Jeśli wyjeżdżasz z miasta na tydzień, musisz się upewnić, że Twoje drzewo otrzymuje odpowiednią ilość wilgoci z gleby. Ważne jest, aby podlewać korzenie drzewa, ponieważ wchłaniają one wodę i składniki odżywcze z gleby. Podlewając drzewo, pamiętaj o podlewaniu strefy kroplowej – obszaru wokół bryły korzeniowej drzewa, który jest zacieniony przez korony drzew. Dzięki temu woda będzie mogła prawidłowo dotrzeć do korzeni.

Sprawdź także:  Jak sadzić drzewa kolumnowe

Wąż do podlewania to świetny sposób na podlewanie drzewa podczas nieobecności. Ma on małe otwory na całej długości, dzięki czemu woda będzie powoli wyciekać. Połóż go na ziemi wokół drzewa i pozostaw na godzinę lub dłużej. Jeśli wąż do podlewania nie jest dostępny, możesz użyć zraszacza. Pamiętaj, aby go zakręcić, aby zapobiec rozpryskiwaniu wody na liście. W przypadku podlewania drzewa w trudnym miejscu pomocne jest także wiadro pełne wody.

Leczenie owadów podczas wakacji

Przed wyjazdem na wakacje należy podjąć środki ostrożności, aby uniknąć napływu owadów. Gorący, pusty dom stanowi idealne miejsce do rozmnażania się pluskiew. Nawet jaja pcheł znalezione w psim posłaniu mogą się szybko rozmnożyć i doprowadzić do infekcji. Jeśli pozostawiasz łóżko dziecka bez opieki, może ono być rajem dla tych szkodników, które mogą również znajdować się na powierzchniach. Upewnij się, że pozbyłeś się wszelkich śmieci, a jedzenie przechowuj w szczelnych pojemnikach.

Sprawdź także:  5 powodów, dla których drzewa usychają

Kiedy jesteś poza domem, pamiętaj o wypraniu swoich ubrań w jak najgorętszej wodzie. Po powrocie z podróży susz ubrania w gorącej suszarce. Proces ten zabija większość owadów i roztoczy. Jeśli nie jesteś pewien, jak chronić swoje ubrania, rozważ wynajęcie firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników, aby pozbyć się autostopowiczów. Po ich usunięciu będziesz zadowolony, że to zrobiłeś!

Chociaż istnieje kilka sposobów na ochronę przed ukąszeniami komarów, najlepszym sposobem na uniknięcie ich jest noszenie ubrań z długimi rękawami i przebywanie w pomieszczeniach podczas okresów największego nasilenia komarów. Możesz również zainstalować ekrany i naprawić siatkę nad miejscami do spania, aby uniknąć ukąszeń komarów. Stosowanie środków odstraszających owady jest również dobrym pomysłem. Środki odstraszające owady z DEET lub pikardyna są najlepsze dla długotrwałej ochrony.

Sprawdź także:  Jakie drzewa można posadzić na glebie piaszczystej?

Jeśli zatrzymujesz się w hotelu nastawionym na pobyt na świeżym powietrzu, wybierz zakwaterowanie z ekranami okiennymi i drzwiowymi. Zawsze używaj moskitier. Komary mogą żyć w pomieszczeniach i gryźć w ciągu dnia i nocy. Dlatego też, upewnij się, że zainwestujesz w moskitierę przed swoim urlopem. Wybierz moskitierę, która jest biała, prostokątna i kompaktowa. Powinna mieć 156 otworów na cal kwadratowy i być wystarczająco długa, aby schować ją pod materacem. Moskitiery nasączone permetryną są lepsze niż te nie nasączone, ponieważ zabijają również inne owady.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?

Kiedy masz ograniczoną przestrzeń, możesz się zastanawiać jakie drzewa są dobre do małego ogrodu. Oto kilka sugestii. Rozważmy…
Jak poznać drzewo po korze
Czytaj Dalej

Jak poznać drzewo po korze

Możesz wiele powiedzieć o drzewie patrząc na jego korę. Ma ona charakterystyczny wzór, jak odcisk palca, który różni…