Jak spalić pień drzewa

Jak spalić pień drzewa

Użycie oleju roślinnego, nafty lub węgla drzewnego to jeden ze sposobów spalenia pnia drzewa. Ale czym jeszcze można go spalić? Oto kilka wskazówek. Po pierwsze, weź trochę saletry lub azotanu potasu i zrób w pniu kilka otworów o głębokości 8-10 cali. Następnie użyj lejka, aby wlać gorącą wodę do otworów. Saletra lub azotan potasu rozpuszczą się w wodzie, czyniąc pień drzewa łatwopalnym.

Olej roślinny

Jeśli myślisz o spaleniu pniaka drzewa, ale nie masz sprzętu, aby zrobić to bezpiecznie, możesz spróbować namoczyć pniak w oleju roślinnym na noc. Namoczenie pniaka może zająć od dwóch do trzech dni, ale im bardziej się namoczy, tym szybciej się spali. Do tej metody będziesz potrzebował również węgla drzewnego. Umieść go wokół pnia i wypełnij przestrzenie, w których odsłonięte są korzenie drzewa.

Najpierw będziesz musiał pociąć pniak na małe kawałki. Następnie należy przygotować pień, wiercąc otwory co dwa cale. Dzięki temu pniak po wytopieniu zamieni się w węgiel drzewny lub popiół. Popiół będzie się palił do miesiąca, ale wystarczy jeden worek na pniak o średnicy 40 cali.

Sprawdź także:  Jak często nawozić drzewa owocowe

Nafta

Aby spalić pień drzewa, należy najpierw nasączyć go naftą. Metoda ta jest skuteczna, gdy pień ma co najmniej osiem cali średnicy. Pniak spali się od środka na zewnątrz, pozostawiając dużą dziurę w ziemi. Aby ułatwić proces spalania, można dodać do pniaka trochę drewna opałowego. Po nasyceniu pniaka naftą, można dodać więcej drewna do płonącego pniaka. Następnego dnia sprawdź, czy nie ma żadnych uszkodzeń, takich jak uszkodzenia spowodowane przez wodę lub zwęglone drewno.

Pniak drzewa powinien zostać usunięty z Twojej posesji zanim go spalisz. Proces ten jest bezpieczniejszy, gdy przestrzega się pewnych procedur bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że spalanie pniaka wiąże się z substancjami łatwopalnymi i może stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz powodować szkody materialne. Spalanie pniaka z benzyną może spowodować ogromny pożar, który jest trudny do opanowania. Może on nawet rozprzestrzenić się na pobliskie tereny. Upewnij się również, że Twój pniak jest suchy i nie znajduje się zbyt blisko materiałów łatwopalnych, takich jak krzewy lub trawa.

Sprawdź także:  Jak sadzić iglaki z nasion

Sól Epsom

Aby spalić pień drzewa tą metodą, należy wywiercić kilka otworów w pniaku, rozmieszczając je w odległości co najmniej jednego cala od siebie. Wypełnij otwory wodą, a następnie rozprowadź sól Epsom wokół podstawy pniaka. W przypadku większych pniaków należy wiercić otwory co siedem do dziesięciu centymetrów (trzy do czterech cali) od zewnętrznej krawędzi kory. W przypadku mniejszych pniaków można wykonać od sześciu do dziesięciu otworów na jeden pniak i rozmieścić je w odległości około trzech cali od siebie. Po wykonaniu tych czynności można przykryć pniak plandeką lub innym materiałem ochronnym w celu ochrony przed deszczem.

Sprawdź także:  Przycinanie thuja

Jeśli chcesz wykonać tę metodę na podwórku, będziesz potrzebował dużego wiadra. Upewnij się, że używasz roztworu o wysokim stężeniu, około dwóch galonów wody na galon soli Epsom. Wlać roztwór soli na pniaku, korzenie i otaczającej gleby. Powtarzaj ten proces co tydzień lub dwa, aż pień drzewa całkowicie spłonie. Sól zabije korzenie, powodując gnicie pnia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyglądają drzewa jesienią?
Czytaj Dalej

Jak wyglądają drzewa jesienią?

Kiedy temperatury spadają poniżej zera, liście zaczynają zmieniać kolory. Możesz zobaczyć żółte i czerwone liście z powodu utraty…