Jak wyglądają drzewa jesienią?

Jak wyglądają drzewa jesienią?

Kiedy temperatury spadają poniżej zera, liście zaczynają zmieniać kolory. Możesz zobaczyć żółte i czerwone liście z powodu utraty chlorofilu. Latem w liściach jest dużo karotenów, które teraz zostały wyparte przez zieleń. Jesienią antocyjany powodują powstawanie czerwonych i różowych liści, a suchszy i bardziej słoneczny klimat jesienny zwiększa produkcję antocyjanów.

Głogi

Jesienią głogi mogą być dość spektakularne. Wytwarzają błyszczące, zielone liście, a także pięciopłatkowe kwiaty o ostrym zapachu. Kwiaty są wytwarzane wiosną w płaskich gronach i towarzyszą im charakterystyczne dla tego drzewa owoce. Owocem jest czerwony pestkowiec o średnicy około pół centymetra. Atrakcyjne i odporne na choroby są także jego liście.

Ciernie na głogu sprawiają, że trudno odróżnić ten gatunek od tarniny w świeżo ściętym żywopłocie. Aby odróżnić głóg od tarniny, należy szukać gałęzi o średnicy większej niż dwa centymetry, wystających pod odpowiednim kątem i pozbawionych włosków. Jeśli nie jesteś pewien, użyj szkła powiększającego lub soczewki ręcznej, aby zidentyfikować głóg. Możesz również przytrzymać gałązkę pod światło, aby określić gatunek. Ponadto należy szukać blizny na liściu, która zdradza pochodzenie gałązki.

Kasztanowiec zwyczajny

Drzewa kasztanowca mają charakterystyczną zewnętrzną łupinę, która rozdziela się, gdy osiągają dojrzałość. Łupina ta zawiera jedno do dwóch nasion przypominających orzechy, które są białawe i mają około dwóch cali średnicy. Drzewa te pochodzą z Europy Wschodniej, ale zostały wprowadzone do Europy Środkowej już w XVI wieku. Ich gałązki mają wyraźne pory i są pokryte dużymi, nieklejącymi się bliznami po liściach. Po obiciu mają niezwykle ostry zapach.

Sprawdź także:  Jak uratować drzewa przed nielegalną wycinką

Choć nie wyglądają ciężko, kasztanowce wytwarzają piękne jesienne liście. Liście kasztanowca zmieniają kolor na złocisto-czerwony, a kwiaty są białe z różową podstawą. Kwiaty są zapylane przez owady. Po zakończeniu kwitnienia drzewo wydaje charakterystyczne czerwono-brązowe szyszki zamknięte w kolczastej, zielonej łusce. Jesienią kasztanowce zrzucają liście.

Jesiony

Jak wyglądają jesiony jesienne? To jesienne drzewo jest jednym z ostatnich, które zrzuca liście. Jesiony nie są szczególnie atrakcyjne, ale wytwarzane przez nie skrzydlate owoce często przyciągają wzrok. Często są one czarne, ale liście nie zawsze są brązowe. Oto kilka wskazówek, jak rozpoznać to jesienne drzewo. Na początek upewnij się, że drzewo nie jest trującym jesionem, ponieważ spowoduje to tylko dalsze szkody.

Jesiony to duże drzewa. Ich wysokość i rozłożystość są imponujące. Powinny być sadzone wystarczająco daleko od budynków, ogrodzeń i innych konstrukcji, aby nie zasłaniać widoku pnia. Aby zachować piękno i zdrowie, jesiony potrzebują wilgotnej gleby i organicznej ściółki. Ściółka powinna być trzymana z dala od pnia, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób. Po osiągnięciu dojrzałości są wspaniałym dodatkiem do każdego krajobrazu.

Jesiony białe

Podczas gdy jesiony białe nie wymagają specjalnej opieki w okresie zimowym, wymagają podlewania. Jesienią warto przyciąć drzewo, aby wzmocnić jego system rozgałęzień. Usuń martwe lub uszkodzone gałęzie i uprzątnij opadłe liście, aby zapobiec zimowaniu grzybów. Aby utrzymać zdrowy wzrost, usuwaj martwe gałęzie i przycinaj w razie potrzeby. Jesionów nie trzeba przycinać co roku.

Sprawdź także:  Najszybciej rosnące drzewa do ogrodu

Jesienne ulistnienie na jesionach jest piękne. Jesion wyniosły ma gładkie, zielone gałązki i pędy z karbowanymi wierzchołkami. Drzewo to rośnie szybko, a jego gałęzie osiągają wysokość do 50 stóp. Wiosną drzewa wytwarzają białe kwiaty. Ten gatunek drzewa jest dwupienny, co oznacza, że zarówno samiec jak i samica kwitną na oddzielnych drzewach. Samice mają duże, luźne skupiska jasnozielonych do purpurowych kwiatów, natomiast samce jesionów mają mniejsze skupiska białych kwiatów o gładkich brzegach.

Drzewa doga

Jeśli szukasz drzewa, które zapewni Ci wiele lat piękna, możesz rozważyć drzewo doga. Jego kontrastujące ze sobą zielone i fioletowe liście stanowią piękne tło dla wiosennych kwiatów, po których pojawiają się niebieskie jagody. Drzewa dogi wyglądają jesienią, gdy ich liście przybierają purpurowo-czerwoną barwę. Jesień to piękny czas, by podziwiać drzewo Dogwood, ponieważ jego jagody są jadalne.

Jest jednak coś, co musisz wiedzieć o drzewach dogwood. Chore drzewa nie wyglądają dobrze i mogą rozprzestrzeniać się na inne rośliny. Jesień to świetny czas na sprawdzenie, czy nie ma chorób drzew. Antraknoza dogwood, grzyb, który atakuje liście, powoduje kłykcie pnia i zabija pędy. Pomimo swojej nazwy, choroba ta jest trudna do wykrycia, chyba że zainfekowała kilka roślin. Porażone liście nadal będą przylegać do pędów, a choroba będzie się dalej rozprzestrzeniać.

Sprawdź także:  Jak szybko rosną iglaki? Odmiany o mniejszych rozmiarach

Psy

Jesienią psy wyglądają spektakularnie! Nie tylko liście stają się czerwone i pomarańczowe, ale również pojawiają się jagody. Przyciągają one ptaki i zapewniają im pożywienie w miesiącach zimowych. W zależności od gatunku, na drzewie można zobaczyć skupiska jagód lub pojedyncze jagody na krzewie. Jagody podkreślają piękną, przypominającą łuski korę i wdzięczne poziome gałęzie Dogwood. Oto kilka odmian, które możesz zobaczyć na swoim podwórku.

Dogwoods są najbardziej znane ze swoich pięknych wiosennych kwiatów, ale mają również wspaniałe jesienne ulistnienie. Gubią liście przy ziemi, ale w pełni się regenerują. Płytkie korzenie psich drzew sprawiają, że są one łatwo uszkadzane przez gorącą, suchą pogodę. Może to stanowić problem dla nowych roślin psianek, ale mimo to odzyskają one siły i będą wyglądać pięknie następnej wiosny. A jeśli martwisz się o ich jesienne ulistnienie, nie przejmuj się.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
5 powodów, dla których drzewa usychają
Czytaj Dalej

5 powodów, dla których drzewa usychają

Rozpoznanie problemu jest kluczowe dla zapobiegania obumieraniu drzew. Wilgoć Verticillium, infekcje grzybicze i inwazje chrząszczy mogą być przyczyną…
Jak często opryskiwać drzewa owocowe
Czytaj Dalej

Jak często opryskiwać drzewa owocowe

Jeśli zastanawiasz się jak często opryskiwać drzewa owocowe, nie jesteś sam. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod…
Jak spalić pień drzewa
Czytaj Dalej

Jak spalić pień drzewa

Użycie oleju roślinnego, nafty lub węgla drzewnego to jeden ze sposobów spalenia pnia drzewa. Ale czym jeszcze można…