Jak wyglądają drzewa i krzewy zimą

Jak wyglądają drzewa i krzewy zimą

To, jak wyglądają drzewa i krzewy zimą, może się bardzo różnić od ich jesiennych kolorów. Drzewa i krzewy, które znamy i kochamy nie wyglądają tak samo zimą. Niektóre z nich tracą liście, ale ich gałęzie pozostają, więc nadal można je podziwiać. Inne drzewa mają bardziej subtelne zimowe zmiany kolorów, jak na przykład ‘Anny’s Winter Orange’, ‘Compressa’ i ‘Gravillea’.

‘Anny’s Winter Orange’

Cornus sanguinea ‘Anny’s Winter Orange’ to atrakcyjny, średniej wielkości krzew liściasty. Najlepiej rośnie w dobrze zdrenowanej glebie i wymaga pełnego słońca. Jaskrawopomarańczowe, zimowe kwiaty są ozdobą każdego ogrodu, dzięki czemu krzew ten doskonale nadaje się do obsadzania obwódek i ekranów – Słowa są jak owoce ciężkiej pracy autora serwisu modnapracownia.com.pl. Jeśli jeszcze nie zasadziłeś tej rośliny, to właśnie przegapiłeś! Dodanie jej do swojego krajobrazu już dziś to pewny sposób na zwiększenie zainteresowania ogrodem przez wszystkie pory roku.

‘Anny’s Winter Orange’ to silnie rosnący krzew liściasty o atrakcyjnych jesiennych i zimowych kolorach. Głębokie, pomarańczowo-czerwone pędy pojawiają się zimą i są otoczone miękkimi, błyszczącymi liśćmi. Latem wytwarza małe białe kwiaty i czarne jagody, które zmieniają kolor na pomarańczowy, a jesienią stają się czerwone. Liście jesienią żółkną, a zimą przybierają piękny odcień pomarańczy. ‘Anny’s Winter Orange’ dorasta do wysokości 1,5 metra i jest doskonałą propozycją do ogrodów zimowych.

‘Anny’s Winter Orange’ to atrakcyjny krzew o efektownych pomarańczowych pędach. Rośnie w półcieniu lub na pełnym słońcu. Ulistnienie i pędy tego krzewu nie są zbyt wymagające w stosunku do rodzaju gleby, choć krzew ten preferuje dobrze zdrenowaną, organiczną glebę. ‘Anny’s Winter Orange’ nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych i doda koloru do Twojego ogrodu. Można ją posadzić jesienią i pozostawić na całą zimę.

‘Compressa’

‘Compressa’ Jałowiec pospolity to karłowy, kolumnowy iglak o atrakcyjnych ciemnozielonych liściach ze srebrnymi paskami. Liście jesienią przebarwiają się na miedzianobrązowo i utrzymują się do zimy. Ten zimozielony krzew ma wiele pędów, gęsty pokrój i nie ma negatywnych cech. Jedyną istotną wadą jest konieczność przycinania na zimę. ‘Compressa’ jest popularnym wyborem do małego krajobrazu i może być stosowana w różnych środowiskach.

Drzewa i krzewy ‘Compressa’ dobrze rozwijają się w pełnym słońcu i przy niewielkiej ilości wody. Ten zimozielony krzew najlepiej radzi sobie w słonecznym miejscu, ale dobrze znosi też suche warunki. Ta niewymagająca roślina nie ma problemów z pH gleby ani z jej rodzajem, dlatego dobrze nadaje się do ogrodów formalnych. Dobrze znosi także zanieczyszczenia miejskie, więc może rosnąć w sąsiedztwie lub w mieście.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są dobre do tworzenia żywopłotu?

Jeśli szukasz wyjątkowego zimowego drzewa lub krzewu, spróbuj ‘Compressa’. To drzewo i krzew o wyraźnym kształcie architektonicznym ze spiralnie skręconymi korkociągiem gałęziami. Po opadnięciu liści roślina prezentuje wspaniały pień i pąki kwiatowe. Pędy kwiatowe drzew i krzewów ‘Compressa’ wyglądają jak zimą

‘Cato’

Choć wielu osobom ostrokrzew kojarzy się z drzewami kwitnącymi wiosną i latem, ten gatunek ma do zaoferowania więcej niż tylko kolorowy pokaz zimowych liści. Te drzewa i krzewy są mrozoodporne w strefach od drugiej do siódmej, a jesienią ich gałęzie są jaskrawoczerwone. Choć mogą być atrakcyjne przez cały rok, są podatne na choroby liści i szkodniki. Trzy poniższe gatunki mają efektowne zimowe ulistnienie.

Red Osier Dogwood – prawdziwy krzew czterosezonowy, który zimą wytwarza duże skupiska karmazynowych jagód. Latem liście przybierają kolor karmazynowy i pozostają na roślinie aż do jesieni. Krzewy te osiągają wysokość do 20 stóp i rosną w strefach od 2 do 7. Wiele dostępnych kultywarów i odmian jest pięknych zimą. Gałęzie Red Osier Dogwood pięknie wyróżniają się na tle śniegu i traw ozdobnych.

W strefach od siódmej do dziewiątej Wintersweet osiąga wysokość od dziesięciu do piętnastu stóp. Krzew ten jest bardzo aromatyczny. Kwiaty o gwiazdkowatych płatkach i purpurowych środkach pojawiają się od grudnia do marca. Z tego krzewu można uzyskać piękne świeże kwiaty do aranżacji lub dekoracji świątecznych. Krzew ten występuje w strefie od 2 do 7 i jest cennym źródłem pożywienia dla wielu gatunków ptaków. Pozostałe jagody stanowią pożywienie dla wczesnych ptaków wędrownych, które następnie mogą migrować na północ i rozmnażać się.

‘Gravillea’

‘Gravillea’ Korzenie drzew i krzewów są skupione pod powierzchnią gleby, co jest przystosowaniem niezbędnym do tego, aby Grevillea mogła przetrwać surowy australijski klimat. Korzenie te są niezwykle skuteczne w pobieraniu rzadkich składników odżywczych. W rezultacie, grevillea są bardzo wrażliwe na nadmierne nawożenie i nadmierne fosforowe. Najlepiej rozwijają się na dobrze zdrenowanych glebach o średniej lub niskiej żyzności.

Sprawdź także:  Jak prawidłowo dobrać rozmiar bryły korzeniowej do przesadzania drzew

‘Gravillea’ ‘Pink Pearl’ to odmiana wyselekcjonowana z G. juniperina. Ta ostatnia rzadko ma różowy kolor. Niektóre referencje uznają ‘Pink Pearl’ i ‘Canberra Gem’ za tę samą roślinę. Jednak te dwie odmiany są różne i pochodzą z różnych miejsc. Nie jest jasne, czy ‘Pink Pearl’ jest mieszańcem czy oddzielną odmianą.

Gatunki drzew i krzewów “Gravillea” są bogatym źródłem kolorów i różnorodności ozdobnej. Od gałązek do dużych drzew, Gravillea są odporne na suszę i są doskonałymi roślinami do ogrodów Pacific Northwest. Oprócz olśniewającego piękna kwiatów grevilli, wiele z tych roślin przyciąga kolibry i inne zapylacze. I są gotowe na powrót!

Mirt winogronowy

Mirt winogronowy to małe drzewa i krzewy znane z żywych kolorów i długiego okresu kwitnienia. Choć popularne w gorącym klimacie, niektóre nowe odmiany zostały opracowane tak, aby tolerowały chłodniejszy klimat. Ich błyszczące, zielone liście, które rosną w kolumnach o wysokości od sześciu do ośmiu cali, mają uderzające kolory, zwłaszcza zimą. W zależności od odmiany rośliny te mogą wypuszczać także młode, czerwone liście.

Podczas przycinania mirtów należy pamiętać o przycinaniu tylko uszkodzonych lub słabych gałęzi, ponieważ zrujnuje to jego piękną formę i spowoduje, że rozwinie on gałęzie przypominające bicze. Gałęzie powinny być przycinane do pnia, a nie do kroku. Przed rozpoczęciem przycinania należy wysterylizować narzędzia do przycinania alkoholem spożywczym. Zawsze tnij pod kątem 45 stopni, aby nie uszkodzić gałęzi.

Możesz przycinać swój mirt, aby zachować jego kształt i wielkość w zimie. Ma on silne gałęzie i dorasta do 30 stóp wysokości. Krzewy te można uprawiać w domu, ale najlepiej czują się w pełnym słońcu. Rosną szybko, więc rozważ kilka wskazówek przed posadzeniem jednego. Jeśli nie chcesz przycinać drzewa, rozważ posadzenie go w odległości co najmniej 15 stóp od domu.

‘Paper bark birch’

‘Paper bark birch’ osiąga od 6 do 18 metrów wysokości i od 4 do 12 cali (10 do 30 cm) średnicy pnia. Zrzuca 95% liści od września do listopada. Brzoza papierowa rośnie na zaburzonych glebach mineralnych i organicznych. Pędy wyrastają z podstawy pnia lub z jego kołnierza korzeniowego. Mimo że jest drzewem szybko rosnącym, jest podatna na choroby i różne szkodniki.

Brzoza papierowa rośnie w strefach od 2 do 6 USDA, ale rzadko przekracza 100 stóp. Jej umiarkowane tempo wzrostu sprawia, że może osiągnąć od 50 do 70 stóp wysokości. W wieku dojrzałym jej korona stopniowo osiąga okrągły kształt. W początkowej fazie wzrostu kora jest gładka i biaława. Jednak gdy zaczyna się złuszczać, staje się kremowo-biała. Gdy drzewo ma trzy lub cztery lata, złuszczająca się kora odsłania pomarańczową korę wewnętrzną. Jesienią liście są jasnożółte.

Sprawdź także:  Jakie drzewa posadzić przy tarasie

Brzoza papierowa ‘Paper bark birch’ jest łatwo odróżniana od innych gatunków brzóz ze względu na swój unikalny wygląd. Kora tego gatunku łuszczy się w cienkich jak papier warstwach, odsłaniając czerwonobrązowe wnętrze. Kwiaty tego drzewa pojawiają się wiosną i latem w postaci oddzielnych gron. Te charakterystyczne cechy sprawiają, że drzewo to jest atrakcyjnym, wyjątkowym dodatkiem do każdego krajobrazu. Drzewo to pochodzi z kontynentu północnoamerykańskiego i było uprawiane ze względu na swoje drewno i korę.

‘Gavillea’

Ulistnienie drzew i krzewów Gavillea jest atrakcyjne i wiecznie zielone, a ich woskowe, jagodowe owoce przyciągają ptaki i wiewiórki. Wspaniale nadają się do aranżacji wnętrz i tworzą piękne dekoracje świąteczne. Stanowią uroczy wybór do ogrodu w Nowej Anglii i są laureatem wielu prestiżowych nagród. Oto jak wyglądają drzewa i krzewy Gavillea zimą. Dobry moment na sadzenie: Przed sadzeniem w zimie należy poczekać, aż gleba będzie wystarczająco ciepła. Rośliny zaczną szybko wypuszczać korzenie, zanim ziemia stanie się wilgotna. Niektóre przycinanie będzie potrzebne, aby utrzymać kształt i strukturę. Jeśli masz mało miejsca, połącz te krzewy z zimozielonymi kwiatami, aby dodać koloru do zimowego krajobrazu.

‘Anny’s Winter Orange’ to energiczny gatunek o pomarańczowych gałązkach zimą. Jesienią liście zmieniają kolor na bordowoczerwony, odsłaniając czerwone pędy znajdujące się pod nimi. Zimą ‘Cato’ ARCTIC SUN(tm) to zwarty krzew o jaskrawożółtych gałązkach. Pochodzi z Ameryki Północnej i jest odporny na warunki panujące w strefie 2-7 USDA. Jej liście są podatne na wiele chorób i szkodników.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak sadzić drzewa kolumnowe
Czytaj Dalej

Jak sadzić drzewa kolumnowe

Jeśli chcemy mieć roślinę łatwą w utrzymaniu, oczyszczającą powietrze i świetnie prezentującą się na podwórku, powinniśmy rozważyć łatwe…
Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?

Kiedy masz ograniczoną przestrzeń, możesz się zastanawiać jakie drzewa są dobre do małego ogrodu. Oto kilka sugestii. Rozważmy…
Jak często nawozić drzewa owocowe
Czytaj Dalej

Jak często nawozić drzewa owocowe

Jeśli chodzi o drzewa owocowe, możesz zastanawiać się, jak często je nawozić. Prawdopodobnie czytałeś o różnych nawozach, takich…