Jak bezpiecznie ciąć drzewa pilarką gazową

Jak bezpiecznie ciąć drzewa pilarką gazową

Poniższe wskazówki pomogą Ci w bezpiecznym cięciu drzew przy użyciu pilarki gazowej. Zaplanować dwie drogi ewakuacyjne, aby uniknąć wbicia piły łańcuchowej w ziemię. Należy pamiętać o usunięciu wszelkich przeszkód znajdujących się na drodze ścinki. W fazie obalania należy unikać wbijania łańcucha w ziemię. Po zakończeniu ścinki należy zrobić krótką przerwę i zaplanować dwie dodatkowe drogi ewakuacyjne. Zapewnia to wystarczającą ilość czasu na dokończenie pracy.

Zaplanuj dwie drogi ewakuacyjne

Podczas cięcia drzewa piłą gazową należy bezwzględnie zaplanować dwie drogi ewakuacyjne, jedną w kierunku, w którym drzewo spada, a drugą w kierunku przeciwnym. Kiedy drzewo zaczyna spadać, tworzy ono część pnia i kończyn, które lądują obok i za pniem. Te fragmenty drzewa będą spadać z ogromną prędkością, dlatego kluczowe jest zaplanowanie dwóch dróg ucieczki.

Sprawdź także:  Jakie drzewa są podobne do Bonsai?

Najpierw przygotuj teren, prosząc innych o opuszczenie obszaru i planując dwie drogi ucieczki z dala od drzewa. Następnie wybierz miejsce, w którym umieścisz piłę łańcuchową. Pamiętaj, że nigdy nie wolno dopuścić do uruchomienia piły, gdy trzymasz ją w ręku. Należy wyłączyć pilarkę przed wykonaniem drogi ucieczki. Oczyść teren z wszelkich przedmiotów, które mogą utrudnić ucieczkę. Na koniec należy zaplanować umieszczenie narzędzi w miejscu oddalonym od drzewa i 20 stóp od jego podstawy.

Unikanie wbijania piły łańcuchowej w ziemię podczas koziołkowania

Podczas koziołkowania ważne jest, aby unikać wbijania piły łańcuchowej w ziemię. Jest to najbardziej niebezpieczna część procesu, ponieważ piła łańcuchowa nie jest nasmarowana i może dojść do jej zakleszczenia. Piła powinna rozpocząć pracę z łańcuchem obracającym się z pełną prędkością i kolcem zderzakowym w kontakcie z drewnem. Przed rozpoczęciem cięcia drzewa należy usunąć wszystkie gałęzie i inne przeszkody znajdujące się na drodze piły. Należy również usunąć z drzewa wszelkie przeszkody grożące potknięciem.

Sprawdź także:  Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?

Podczas cięcia drzewa należy zawsze wykonać bezpieczną drogę ewakuacyjną dla siebie i innych osób. Droga ewakuacyjna powinna mieć co najmniej 15 stóp długości i być skierowana pod kątem 45 stopni od drzewa. Nie cofaj się bezpośrednio naprzeciwko drzewa, gdyż może ono upaść i rozszczepić się, a także upewnij się, że stoisz po przeciwnej stronie. Jeżeli jest wietrznie lub śnieżnie, użyj klina, który pomoże Ci zachować bezpieczeństwo podczas cięcia drzewa.

Używanie siekiery

Porównując siekierę i piłę gazową, siekiera będzie kosztować mniej. Można ją kupić za mniej niż 50$, ale można też znaleźć używaną, jeśli mamy ograniczony budżet. Siekiera będzie spalać około 400 do 500 kalorii na godzinę, według Men’s Journal. Ponadto, ax nie używa benzyny, jak piła łańcuchowa robi. Ci, którzy są zaniepokojeni zużyciem paliw kopalnych, mogą uznać go za bardziej zrównoważony.

Sprawdź także:  Jakie opryski stosować na drzewach owocowych

Siekiery są na ogół lekkie, dzięki czemu można je łatwo obsługiwać jedną ręką. Można nimi rozłupywać drewno wzdłuż słojów i usuwać korę. Wymagają jednak sporego wysiłku i starannej techniki, aby uniknąć obrażeń. Siekiery są również niebezpieczne, ponieważ wytwarzają szybko poruszające się wióry drewniane, które mogą porysować oczy. Jeśli nie używasz ochrony oczu, ryzykujesz przypadkowe skaleczenie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak nawozić drzewa owocowe
Czytaj Dalej

Jak nawozić drzewa owocowe

Zdrowe drzewo owocowe potrzebuje równowagi istotnych składników odżywczych. Potrzebuje dużo potasu, fosforu i minerałów śladowych. Zbyt duża ilość…
Jak sól działa na drzewa
Czytaj Dalej

Jak sól działa na drzewa

Wpływ sezonowego dodawania soli na drzewa nie jest w pełni zrozumiały, ale proces ten obejmuje złożony cykl pomiędzy…
Jak powstaje papier z drzewa
Czytaj Dalej

Jak powstaje papier z drzewa

Możesz się zastanawiać: “Jak papier uzyskuje swoją wytrzymałość?” – i powinniście! Papier jest produkowany z drzewa. Oto spojrzenie…