Czego nie robić podczas ścinania drzewa

Czego nie robić podczas ścinania drzewa

Istnieje kilka powszechnych błędów, których powinieneś unikać podczas ścinania drzewa. Po pierwsze, zawsze należy zaplanować dwie drogi ucieczki. Po drugie, należy usunąć z drogi wszystkie przeszkody. Po trzecie, nie należy ścinać drzewa w dniu, w którym nie czujemy się dobrze. Wszystkie te błędy mogą doprowadzić do katastrofalnego w skutkach upadku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uniknąć upadku drzewa. Miejmy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule przydadzą się.

Oczyść ścieżki ze wszystkich przeszkód

Przed ścięciem drzewa należy zaplanować dwie drogi ewakuacyjne pod kątem 45 stopni od podstawy. Należy również usunąć wszystkie przeszkody na drodze tych dróg ewakuacyjnych, w tym słup telefoniczny i inne cenne cele. Przed pierwszym cięciem należy usunąć wszystkie przeszkody, aby zapobiec wypadkom. Jeżeli pracujesz sam, zatrudnij doświadczonego arborystę do obalenia drzewa. Bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w pracach powinno być najważniejszym priorytetem podczas ścinania drzewa.

Podczas ścinania drzewa należy upewnić się, że droga odwrotu została oczyszczona przed rozpoczęciem pracy. Należy zawsze stać 45 stopni za drzewem lub dalej, w zależności od jego wielkości. Pień dużego drzewa może łatwo przewrócić się na bok, jeśli uderzy w nierówną powierzchnię. Należy również uważać na suche gałęzie, ponieważ mogą one uniemożliwić pełne uderzenie ciała w ziemię.

Sprawdź także:  Jak blisko ogrodzenia sadzić drzewo

Zaplanuj dwie drogi ucieczki

Podczas ścinania drzewa pamiętaj o zaplanowaniu dwóch dróg ucieczki. Najpierw należy oczyścić teren i zebrać sprzęt niezbędny do pracy. Następnie należy zaplanować dwie drogi ewakuacyjne, oddalone od siebie o co najmniej 45 stopni, aby uniknąć potknięcia. Następnie należy usunąć wszystkie martwe gałęzie, które mogą być jeszcze przymocowane do drzewa. Po obaleniu drzewa należy zaplanować dwie drogi ewakuacyjne, aby wszyscy uczestnicy mogli bezpiecznie uciec.

Ścinając drzewo, należy zacząć od usunięcia podrostków i gruzu wokół podstawy drzewa. Następnie zaplanuj dwie drogi ewakuacyjne z dala od spodziewanej linii upadku. Upewnij się, że drogi te są wolne od wszelkich przeszkód. Na koniec upewnij się, że w miejscu cięcia nie ma ludzi. Po zakończeniu pracy można ponownie przeanalizować swój plan i potwierdzić, że jest to najbezpieczniejsze wyjście.

Podobnie jak w przypadku wszystkich przygotowań do upadku z drzewa, należy zaplanować dwie drogi ewakuacyjne. Upewnij się, że jedna z dróg wyjścia jest oddalona o co najmniej 45 stopni od kierunku upadku. Jeśli nie możesz zastosować się do konkretnej zasady lub wytycznej, użyj ogólnej zasady kciuka i stwórz drogę ewakuacyjną zgodną z nią. Pamiętaj, że druga ścieżka wyjścia powinna być przekątną oddaloną od kierunku upadku. Nie chcesz przecież znaleźć się pomiędzy spadającym drzewem a drogą ewakuacyjną!

Sprawdź także:  Jak usunąć gałąź z powalonego drzewa

Chociaż dobrze zaplanowana droga ewakuacyjna przynosi niezliczone korzyści, jedną z najważniejszych części planu ścinki jest określenie najbezpieczniejszej i najbardziej dostępnej drogi. Plan ten może radykalnie zwiększyć Twoje osobiste bezpieczeństwo. Według statystyk wypadków i ofiar śmiertelnych 90% upadków drzew jest śmiertelnych dla osób znajdujących się w odległości pięciu stóp od podstawy drzewa. Planując bezpieczną drogę ucieczki, zwiększasz swoje szanse na przeżycie o 90 procent!

Unikaj obalania pochylonego drzewa

Wykonanie obalania pochylonego drzewa wymaga wiedzy, w którą stronę drzewo się przechyla. Lepiej jest obalić drzewo, które jest przechylone w jednym kierunku i nie jest przechylone w kierunku ziemi. Umieszczając karb w odpowiednim kierunku, można manipulować jego pochyleniem i zapobiec jego upadkowi. Jeśli pochylone drzewo przechyla się w przeciwnym kierunku, można wybrać inne lub użyć nacięcia, aby obrócić drzewo. Po ustaleniu, w którą stronę przechyla się drzewo, należy wyciąć nacięcie w otwartej powierzchni po stronie drzewa, która jest skierowana w pożądanym kierunku. Następnie należy wykonać cięcie górne, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na podcięcie.

Pochylone drzewo stwarza szczególne ryzyko dla procesu ścinki. Może ono potencjalnie rozpaść się na pół lub przedwcześnie upaść, raniąc Ciebie lub Twój zespół. Podczas obalania drzewa należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności i przestrzeganiu właściwej kolejności wykonywania czynności. Zawsze pamiętaj o kierowaniu upadkiem drzewa, aby zapobiec odrzutom lub złamaniom. Oprócz przestrzegania kolejności wykonywania czynności, podczas ścinania pochylonego drzewa powinieneś mieć na sobie odpowiednie zabezpieczenia. Do środków bezpieczeństwa zalicza się hełm drwala, nauszniki i okulary ochronne.

Sprawdź także:  Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?

Aby uniknąć upadku pochylonego drzewa podczas obalania, najpierw wykonaj “pasek” po przeciwnej stronie nacięcia. Ten “pasek” połączy cięcie przy otworze i cięcie przy obalaniu. Ponadto należy upewnić się, że “zawias” karbu stanowi dziesięć procent średnicy drzewa, aby uniknąć odbicia. Jeżeli ścinasz pochylone drzewo, powinieneś trzymać się z dala od spadającego drzewa, aby uniknąć wypadków.

Aby uniknąć upadku pochylonego drzewa podczas obalania, należy przyciąć gałęzie jak najbliżej domu. Wykonaj cięcie w kształcie litery “V”, wcinając się w drzewo mniej więcej w jednej czwartej drogi do pnia. Po zakończeniu tej czynności należy wykonać drugie cięcie, w przeciwnym kierunku, aby poprowadzić drzewo w dół. Nacięcie wyznacza kierunek upadku. Następnie należy rozpocząć ścinanie od przeciwnej strony.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa są dobre do małego ogrodu?

Kiedy masz ograniczoną przestrzeń, możesz się zastanawiać jakie drzewa są dobre do małego ogrodu. Oto kilka sugestii. Rozważmy…
Jak pozbyć się korników z drzewa
Czytaj Dalej

Jak pozbyć się korników z drzewa

Zapobieganie jest najlepszym sposobem radzenia sobie z chrząszczami. Jeśli masz do czynienia z chrząszczami na drzewie, które nie…
Jak sól działa na drzewa
Czytaj Dalej

Jak sól działa na drzewa

Wpływ sezonowego dodawania soli na drzewa nie jest w pełni zrozumiały, ale proces ten obejmuje złożony cykl pomiędzy…