Jak zrobić kwietnik z taczki

Jak zrobić kwietnik z taczki

Kiedy hodujesz kwiaty, nie zawsze trzeba kupować drogie kwiaty. Możesz zrobić swój własny kwietnik z taczki. Ten poręczny pojemnik jest wystarczająco mocny, aby pomieścić ziemię i kwiaty, i może być ustawiony pionowo lub przewrócony. Oprócz używania taczki do sadzenia kwiatów, możesz również użyć jej jako bariery z kamieni. Oto kilka pomysłów na kwietniki wykonane z taczek.

Recycled umbrella flower bed

Jeśli chcesz stworzyć najpiękniejszy możliwy kwietnik, możesz poddać recyklingowi stary parasol. Ten projekt DIY wykorzysta stary parasol do przechowywania małych roślin, co pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce na podwórku. Będziesz potrzebował ziemi ogrodniczej i kwiatów, a nawet możesz użyć plastiku z parasola, aby stworzyć wilgotne środowisko dla swoich kwiatów. Proces zajmie około czterech tygodni, a następnie można sadzić swoje kwiaty. Aby wykonać kwietnik z parasola z recyklingu, wystarczy wypełnić dno parasola ziemią.

Parasolki lubią wilgotne, ciepłe środowisko, więc pamiętaj, aby trzymać je z dala od przeciągów i otworów wentylacyjnych. Najlepiej podlewać rośliny parasolowate podczas sezonu wegetacyjnego, a pomiędzy kolejnymi podlewaniami można pozwolić ziemi całkowicie wyschnąć. Podlewaj rzadziej latem i jesienią, ale nie pozwól, aby gleba pozostała wilgotna lub zbyt sucha. Jeśli sadzisz kilka roślin w jednej donicy, możesz po prostu użyć jednej dużej parasolki i dwóch mniejszych.

Sprawdź także:  Jak pomalować ceramiczną donicę

Łóżko kwiatowe z recyklingowanego kubła na mleko

Aby stworzyć kwietnik, możesz zacząć od kubła na mleko z recyklingu – Informacja wynika z wieloletnich badań przeprowadzonych przez serwis https://webera.pl. Możesz przeciąć górną część dzbanka na mleko na pasek o szerokości pół cala i napisać na nim markerem permanentnym nazwę swojej rośliny. Możesz również użyć butelek po wodzie i dwulitrowych butelek po napojach gazowanych. Przetnij je na półcalowe odcinki i wypełnij je wilgotną mieszanką do zapuszczania nasion. Umieść je na plastikowej tacy, aby chronić podłogę przed wodą.

Rabatka z walizek z recyklingu

Walizki z recyklingu mogą być idealnym dodatkiem do Twojego ogrodu. Są one nie tylko funkcjonalne, ale również świetnie wyglądają. Walizka z odzysku jest świetną sadzarką i może być używana do transportu roślin z jednego miejsca na drugie. Jedną z najlepszych części walizki z recyklingu jest mocny uchwyt, który jest świetny do łatwego przenoszenia. Jest ona również wystarczająco mocna, aby wytrzymać ulewny deszcz.

Sprawdź także:  Jak zrobić doniczkę z palety krok po kroku

Stary kwietnik z ramą łóżka

Wykorzystaj ponownie swoją starą ramę łóżka jako kwietnik i dodaj odrobinę niechlujnego szyku do swojego ogrodu. To nada Twojemu kwietnikowi ciekawy styl i pomoże mu pozostać zorganizowanym. Możesz nawet użyć jej jako ławki dla roślin doniczkowych. To nie tylko doda stylowy akcent do twojego klombu, ale także sprawi, że piękny punkt centralny do twojego podwórka. Wykorzystaj jeden z poniższych pomysłów na nowy kwietnik.

Zacznij od umieszczenia kwietnika na bocznym podwórku domu. Możesz wykorzystać stary pień do posadzenia Nasturcji, które są trwałymi bylinami w różnych kolorach. Możesz również wykorzystać boczne podwórko do posadzenia innych kwiatów, takich jak lawenda czy lilie. Możesz również użyć cegieł, aby stworzyć granicę między kwietnikiem a trawnikiem. Użyj jasnych kolorów, aby zwrócić uwagę na nowy kwietnik.

Wykorzystaj stare ramy łóżek jako pomysły na kwietniki. Starą ramę łóżka możesz zatopić w ziemi. Następnie możesz wypełnić ją doniczkami i posadzić w nich różne kolorowe rośliny. Alternatywnie możesz przymocować skrzynkę na kwiaty do ramy i zasadzić tam kwiaty. Gdy grządka dojrzeje, zgnije i znów będzie wyglądać wspaniale. To samo dotyczy dodania donic, ale użyj innego wzoru, aby uczynić go wyjątkowym.

Sprawdź także:  Jak ułożyć doniczkę podczas sadzenia kwiatów

Stary blaszany kwietnik

Podczas przebudowy domu, unikalnym sposobem na recykling resztek materiałów jest przekształcenie starej blaszanej wanny w kwietnik lub dużą donicę. Możesz upewnić się, że sadzarka ma otwory drenażowe, aby woda i inne substancje nie gromadziły się i nie powodowały chorób, takich jak gnicie korzeni. Możesz również użyć wanny jako ogrodu ziołowego, włączając zioła, a nawet trochę ogrodnictwa ziołowego. Możliwości są nieograniczone, a prosty kwietnik wykonany ze starej blaszanej wanny to świetny sposób na dodanie zainteresowania do twojego krajobrazu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić wiszącą doniczkę
Czytaj Dalej

Jak zrobić wiszącą doniczkę

Robiąc wiszące doniczki, musisz znać właściwy sposób użycia liny. Najlepiej jest pociąć 8 kawałków liny tak, aby lina…
Jak pomalować ceramiczną donicę
Czytaj Dalej

Jak pomalować ceramiczną donicę

A więc postanowiłeś nadać swojej doniczce nowy wygląd. Ale jakiej farby użyć? Akrylowa, kredowa czy lateksowa? Oto kilka…