Jak zrobić stelaż do ławki ogrodowej

Jak zrobić stelaż do ławki ogrodowej

Przed rozpoczęciem budowy ramy należy posortować stos drewna i poszukać tych, które są najprostsze. W trakcie budowy drewno będzie się wyginać i skręcać, ale proste drewno sprawi, że montaż ławki będzie łatwiejszy i mniej czasochłonny. Gdy rama jest już skonstruowana, należy przyciąć złącza i złożyć ławkę. Następnie należy zabezpieczyć słupki i ramę za pomocą śrub. Na koniec możesz pomalować ramę i siedzisko na odpowiedni kolor.

Repurposed headboards and footboards

Repurposing headboards and footboards can make a garden bench frame that’s both functional and beautiful. Wezgłowie jest główną konstrukcją ławki, natomiast podnóżek jest konstrukcją nośną. Oba elementy są wykonane z drewna i powinny być sklejone razem, aby uzyskać solidną ramę ławki. Aby uzyskać dodatkowe wsparcie, użyj zapasowego kawałka drewna jako trzeciej nogi ławki. Dodatkowy kawałek drewna może również służyć jako przednie usztywnienie ławki. Przednie usztywnienie utrzyma siedzisko, nadając mu jednocześnie czyste wykończenie.

Używane na nowo deski czołowe i podnóżki mogą być również wykorzystane jako wieszaki na werandzie. Dodając kawałek rustykalnego wystroju do swojego ganku, możesz użyć starej deski czołowej lub nożnej do powieszenia uchwytów na fartuchy lub stojaków na fartuchy. Ławka wykonana z tego materiału jest również funkcjonalna, ponieważ służy jako treliaż dla roślin pnących.

Stare szafy łóżkowe można przerobić na ławki ogrodowe. Stare żelazne stelaże można przerobić na ławki, przecinając na pół deskę górną i dolną. Po zamocowaniu tych elementów użyj palet, aby załatać przednią część ramy. Drewno będzie stabilne i atrakcyjne, a stare wezgłowie doda ławce artystycznego uroku.

Repurposed headboards and footboards can also be used as a rustic garden gate. Wybierz zagłówek, który pasuje do motywu przewodniego miejsca w ogrodzie, w którym planujesz go wykorzystać. Na przykład metalowa deska czołowa będzie lepiej wyglądać w metalowym ogrodzeniu. W zależności od stylu deski czołowej i stóp, możesz nawet dodać dekoracje ogrodowe DIY, aby uczynić deski czołowe jeszcze bardziej atrakcyjnymi.

Repurposed bathtubs

Repurposed bathtubs to doskonały sposób na stworzenie wygodnej, przyciągającej wzrok ławki ogrodowej. Przemalowana i teksturowana powierzchnia nadaje jej unikalny wygląd, który doda zainteresowania do Twojej przestrzeni zewnętrznej. Wanny z odzysku to świetne kwietniki, ławki, a nawet krzesła dla Twojej przestrzeni na zewnątrz. One Krieger Chick dzieli się projektem DIY, który pokaże Ci jak przekształcić starą wannę w stylowe siedzisko na zewnątrz.

Sprawdź także:  Jak czyścić drewnianą huśtawkę

Wanny z odzysku są również doskonałym wyborem na kwietniki i stoliki kawowe. Wanna z odzysku może być również wyjątkową skrzynią na lód lub oczkiem wodnym dla Twojej przestrzeni na zewnątrz. Wanna może być nawet wykorzystana do stworzenia stawu lub fontanny, które dodadzą Twojemu podwórku odrobinę spokoju. Te materiały z recyklingu będą Ci służyć przez długi czas i mogą być nawet ponownie wykorzystane jako barowa skrzynia na lód!

Aby rozpocząć, usuń wannę z jej podstawy. Zmierz i wytnij długość i szerokość wanny, używając taśmy mierniczej. Należy również użyć piły szybkotnącej. Używaj okularów ochronnych i rękawic do ochrony rąk. Niech ktoś przytrzyma wycięty kawałek podczas cięcia, ponieważ nie chcesz uszkodzić wnętrza wanny. Po wycięciu kawałka możesz użyć szlifierki, aby usunąć wszelkie szorstkie krawędzie.

Drewno odzyskane

Jeśli jesteś zainteresowany budową rustykalnej ławki drewnianej do swojego ogrodu, możesz rozważyć drewno odzyskane. Materiał ten jest zaskakująco mocny i trwały, a jego dodatkową zaletą jest to, że jest przyjazny dla środowiska. W rezultacie jest to wybór numer jeden dla wielu zielonych właścicieli domów. Ten projekt DIY wykorzystuje odzyskane drewniane palisady ogrodzeniowe do zbudowania prostej, ale rustykalnej ramy drewnianej ławki.

Pierwszym krokiem w budowie własnej ławki jest wybór odpowiedniego materiału na podstawę. Możesz użyć drewna lub odzyskanych dzbanków po mleku. Drewno jest doskonałym wyborem na solidną ławkę i jest bardzo łatwe w utrzymaniu – nie wymaga malowania, impregnacji ani uszczelniania! Oprócz niezwykłej wytrzymałości i łatwości konserwacji, materiał ten jest również dostępny w wielu różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo dopasować ławkę ogrodową do własnego stylu.

Inną opcją jest wykonanie ławki z drewnianej palety. Ławka z drewna paletowego to łatwy i niedrogi projekt, który nie wymaga dużych umiejętności. Drewniana ławka, na której widnieją kolorowe motyle, to także łatwa upcycledowa ławka ogrodowa. Podobnie, możesz ponownie wykorzystać stare drzwi, aby stworzyć uroczą ławkę ogrodową. Będziesz zaskoczony, jak wiele radości może sprawić ten projekt!

Sprawdź także:  Jak odnowić starą drewnianą ławkę ogrodową

Podstawowe kroki przy konstruowaniu ławki z odzyskanego drewna są takie same jak przy budowie krzesła. Koniecznie zmierz swoje kawałki drewna i wybierz długość belek i nóg. Oparcie składa się z 3 kawałków drewna o długości 49 cali i jest przymocowane za pomocą dwóch śrub. Siedzisko jest zbudowane z kolejnego kawałka drewna przyciętego tak, aby pasowało do oparcia. Następnie wystarczy przykleić kawałki przedniego i tylnego siedziska na miejsce i przykręcić nogi.

Ławki z pustaków żużlowych

Jeśli szukasz prostego sposobu na ponowne wykorzystanie ławek z pustaków żużlowych, rozważ zrobienie ławki ze starej ramy łóżka. Pomaluj ją w ulubionym odcieniu i dodaj wrzeciona, aby nadać gotowej ławce więcej uroku. Możesz również użyć bloków żużlowych, aby dodać sadzarki lub nawet łóżko dzienne! Ten projekt jest idealny do ogrodu, ponieważ jest darmowy, łatwy i stanowi świetny element do rozmowy.

Zacznij od ułożenia dwóch bloków żużlowych wzdłuż i pokrycia ich klejem. Następnie połóż dwa bloki wzdłuż na wierzchu czterech bloków. Zabezpiecz każdy blok klejem. Następnie zabejcuj cztery na cztery i uszczelnij je na miejscu. Na koniec dodaj oparcie siedziska. Pamiętaj, aby użyć poziomu, ponieważ oparcie będzie spoczywać na siedzeniu. Jeśli chcesz, możesz umieścić donice na szczycie tych ławek.

Jeśli chcesz użyć swoich betonowych bloków do siedzenia na zewnątrz, rozważ zrobienie z nich ławki. Możesz wykorzystać je do stworzenia ławki ogrodowej lub stylowego baru na świeżym powietrzu. Możesz nawet przekształcić je w ładne rośliny domowe! Pamiętaj tylko, aby odczekać 24 godziny po ich przyklejeniu, aby uniknąć poślizgu! Ten projekt nie jest wcale skomplikowany – i nie będzie kosztował wiele! I nie zapomnij kupić poduszek do siedzenia i dekoracyjnych poduszek, aby dodać więcej atmosfery!

Możesz również wykorzystać bloki żużlowe do zrobienia ławki lub stojaka na drewno kominkowe. Możesz je wykorzystać do siedzenia na zewnątrz i posadzić na nich mech i kwiaty, aby stworzyć piękną ławkę ogrodową. Ławka nie jest kompletna bez wygodnego siedziska i przytulnej poduszki, na której można usiąść. I nie zapomnij jej pomalować, jeśli czujesz się odważny i chcesz dodać kolor do swojego podwórka.

Sprawdź także:  Jak wybrać linę do huśtawki ogrodowej

Timber frame garden bench plans

Zanim zaczniesz proces budowania własnej ławki ogrodowej, będziesz musiał zrobić dla niej ramę. Dwa kawałki tarcicy 2 x 2 wystarczą do zbudowania ramy dla ławki, która ma około 48 cali długości, 34 cale od ziemi i 18 cali głębokości. Przytnij elementy pod kątem 75 stopni i wywierć otwory pilotażowe pod śruby, które przymocują podłokietniki do siedziska.

W tym kroku musisz się upewnić, że rama jest wystarczająco wytrzymała. Do tej części możesz wykorzystać cegły lub bloki betonowe albo drewno. Jako podstawę możesz również wykorzystać przetworzone dzbanki na mleko. Jeśli używasz złomu, pamiętaj, aby przyciąć go tak, aby nie był przyklejony. Następnie potnij dwa na dwa w kształty równoległoboku. Kiedy te kawałki są już na miejscu, możesz je połączyć, tworząc ramę ławki.

Aby zbudować oparcie, będziesz potrzebował dwóch listewek 2×4 przyciętych na długość. Możesz użyć jednej lub dwóch tylnych nóg 2×4, aby dodać górną półkę. Gdy nogi są już na miejscu, przykręć deski nośne do tylnej i przedniej ramy za pomocą trzycalowych gwoździ lub śrub. Następnie należy zabezpieczyć listwy śrubami. Wsporniki tylnych nóg należy również przymocować do nóg za pomocą desek wspierających 2×4.

Jeśli nie chcesz używać bali, możesz użyć ich zamiast nóg. Kłody są świetne, jeśli chcesz mieć rustykalną ławkę na zewnątrz. Stare drzewa są idealne do tego celu, a kora jest świetnym sposobem na dodanie charakteru do drewna. Odwiedź thediymommy.com, aby uzyskać więcej szczegółów na temat tego projektu. Jeśli nie czujesz się komfortowo z używaniem kłód, możesz również użyć bloków żużlowych, aby zbudować ławkę, która pasuje do rozmiaru i kształtu twojego podwórka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić ławkę ogrodową z palet
Czytaj Dalej

Jak zrobić ławkę ogrodową z palet

Jeśli planujesz zbudować ławkę ogrodową z palet, ten artykuł może Ci pomóc. Ten artykuł pomoże Ci zbudować ławkę…
Jak zmontować huśtawkę na poddaszu
Czytaj Dalej

Jak zmontować huśtawkę na poddaszu

Huśtawka na poddaszu może być fajnym projektem na świeżym powietrzu, ale jak sprawić, by się ukryła? Ten artykuł…