Jakie rośliny najlepiej wyglądają w plastikowej doniczce?

Jakie rośliny najlepiej wyglądają w plastikowej doniczce?

Jeśli chcesz wiedzieć jakie rośliny najlepiej wyglądają w plastikowej donicy, czytaj dalej. W tym artykule znajdziesz kilka propozycji, takich jak: palmy, lilie, Coleus, Pelargonie i pnącza słodkich ziemniaków. Wszystkie te rośliny dobrze rozwijają się w plastikowych doniczkach i są łatwe w uprawie. Mogą jednak nie wyglądać najlepiej, jeśli zostaną umieszczone w centrum.

Palma kucykowa

Palma kucykowa dobrze rośnie w większości pojemników, ale najlepiej będzie wyglądać w plastikowej donicy. Gleba w plastiku wysycha szybciej niż gleba w materiałach porowatych, dlatego najlepiej użyć doniczki z otworami drenażowymi na dnie. Jeśli masz porowaty pojemnik, pamiętaj o częstszym podlewaniu rośliny, aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci. Palmę można też posadzić w ceramicznej lub metalowej donicy, o ile jest ona jasna i nie dostaje zbyt dużo wody.

Utrzymanie palmy Ponytail w doniczce jest łatwe. Większość z tych roślin rośnie powoli, więc można je bezpiecznie trzymać w mniejszym pojemniku, dopóki nie będą wystarczająco duże, aby je przesadzić. Pamiętaj tylko, aby utrzymać glebę wilgotną, ale nie mokrą, i podlewaj nową roślinę co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli masz duży pojemnik, rozważ umieszczenie palmy Ponytail w mniejszej donicy, aby nie była nadmiernie podlewana.

Raz posadzoną palmę Ponytail można przesadzić do większości ozdobnych donic. Idealne dla tej rośliny są ozdobne pojemniki z solidnym dnem, ale należy pamiętać o wyjęciu jej z ozdobnej donicy, aby nie uszkodzić korzeni. Przesadzanie może być trudne, więc należy poprosić o pomoc. Przytrzymaj roślinę podczas przenoszenia. Wypełniamy doniczkę dobrze przepuszczalną mieszanką i dobrze podlewamy.

Lily-of-the-Nile

Plastikowa doniczka najlepiej sprawdza się w przypadku lily-of-the-Nile. Na większości obszarów wytrzymują one zimę, ale wymagają dodatkowej ochrony podczas mroźnej pogody. Rośliny doniczkowe wymagają dodatkowej opieki zimowej, którą można łatwo wykonać jesienią i zimą. Jeśli mieszkasz na obszarze, gdzie zimy są wyjątkowo mroźne, powinieneś rozważyć kępę.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy posadzić konwalię w doniczce o wysokości 12 cali. Jednogalonowe rośliny doniczkowe można kupić w Home Depot. Rośliny dobrze rosną w plastikowych doniczkach w strefie 6-10 USDA. W zależności od odmiany, można wybrać między wiecznie zielone i liściaste odmiany. Liściaste Lily-of-the-Niles najlepiej rosną w strefach 6-10, a seria Headbourne jest odporna do strefy 6. Zdobyła nawet nagrodę Award of Garden Merit przyznawaną przez Royal Horticultural Society!

Sprawdź także:  Jak pomalować plastikową doniczkę

Aby rośliny Lily-of-the-Nile wyglądały jak najlepiej, należy posadzić je w plastikowej doniczce lub pojemniku z otworami drenażowymi na dnie. Gleba powinna być dobrze zdrenowana i wzbogacona o substancje organiczne. Liliowce nie radzą sobie dobrze w glebie podmokłej. Bulwy konwalii należy sadzić na głębokości co najmniej 2 cali w doniczce i w odległości 6 cali od siebie. Wiosną upewnij się, że gleba jest równomiernie wilgotna, ale nie mokra. Ponadto gleba powinna być prawie sucha.

Innym kwiatem, który dobrze prezentuje się w plastikowej doniczce jest lilia złotogłów. Konwalia nilowa, zwana także lilią afrykańską, jest delikatną byliną. Wyrasta na wysokość od sześciu do dziesięciu stóp i ma pasiaste, wiecznie zielone liście. Liście są zielone i czasami mają srebrne krawędzie. Mrozoodporność w strefie 9-11 USDA.

Coleus

Coleus to wytrzymała roślina, która dobrze radzi sobie w gruncie, ale doskonale rozwija się w pojemnikach, zwłaszcza plastikowych. Należy wybrać dobrze zdrenowaną, wolną od zanieczyszczeń glebę do doniczek i zapewnić coleusowi wystarczającą ilość wilgoci, aby mógł się rozwijać. Unikaj sadzenia coleus w bardzo gorących lub suchych miejscach, ponieważ korzenie mogą się nie odbudować. Przez cały sezon wegetacyjny regularnie zasilaj rośliny nawozem rozpuszczalnym w wodzie, a będą ci za to wdzięczne.

Jeśli nie jesteś pewien, czy donica jest odpowiednia dla twojej rośliny coleus, sprawdź, czy otwór drenażowy jest wystarczająco duży, aby umożliwić odpływ nadmiaru wody. Chociaż donice z terakoty są doskonałe do uprawy koleusów, łatwo wysychają i wymagają dodatkowego podlewania. Aby zapewnić prawidłowe podlewanie rośliny coleus, należy przed dodaniem ziemi wyłożyć donicę plastikiem lub innym porowatym materiałem.

Jeśli rozważasz uprawę coleusa w doniczce, rozważ zakup coleusa z wieloma odmianami. Wybierz taką, która będzie kwitła w słońcu i będzie kontrastowała z istniejącymi roślinami. Rozważ posadzenie koleusa Thriller w środku lub z tyłu donicy, ponieważ zakotwiczy on całą roślinę. Ma on również atrakcyjne kwiaty. Jeśli planujesz posadzić w pojemniku więcej niż jednego coleusa, wybierz tego o największych kwiatach. Pelargonie

Sprawdź także:  Jak zrobić doniczkę z kory brzozowej

Pelargonie

dobrze rozwijają się w mieszance faktur i najlepiej rosną w pojemnikach zapewniających dobrą cyrkulację powietrza. W wazonie utrzymują się przez trzy tygodnie i świetnie wyglądają w kompozycjach. Niektóre odmiany pelargonii mają delikatne liście na wyprostowanych łodygach, co sprawia, że są idealnymi bazami do tworzenia kompozycji. Jeśli nie masz plastikowych doniczek dla pelargonii, rozważ użycie sadzonek do ich uprawy w ogrodzie.

Pelargonie najlepiej wyglądają w plastikowych donicach. Najlepiej wyglądają w plastikowych pojemnikach, ponieważ gleba nie sprzyja dużemu parowaniu. Pelargonie najlepiej radzą sobie także w miejscach jasno oświetlonych. Nie są mrozoodporne w zimnym klimacie, więc będą potrzebowały ochrony przed zimowym mrozem. W razie potrzeby można je przenieść na zimę do pomieszczeń. Po zasiedleniu są wspaniałymi roślinami domowymi.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy posadzić pelargonie w pojemnikach wczesną wiosną. Dzięki temu rośliny będą mogły się zadomowić w niższych temperaturach. Korzystne jest też dla nich słoneczne miejsce. Pelargonie potrzebują od czterech do pięciu godzin bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. Aby uprawiać pelargonie, pamiętaj o zakupie doniczki z otworami do drenażu. Pelargonie nie lubią zalanej wodą gleby. Jeśli nie masz doniczek z otworami, możesz podnieść pojemnik, aby uzyskać lepszy drenaż.

Konwalia

Konwalia najatrakcyjniej wygląda w plastikowej doniczce, ale może rosnąć w każdym pojemniku, także glinianym. W większości przypadków konwalia będzie wyglądać najlepiej w doniczce, która jest co najmniej trzy do czterech razy większa od doniczki rośliny. Plastikowe donice to także najbardziej przystępny sposób na posadzenie tego wieloletniego kwiatu.

Roślina ta najlepiej radzi sobie w lekkim lub umiarkowanym cieniu, ale może tolerować nieco światła. Najlepiej sadzić ją w wilgotnej, dobrze zdrenowanej glebie z odpowiednimi otworami drenażowymi. Najlepiej rośnie posadzona w odległości 5-6 cali od siebie, z wierzchołkiem rośliny ledwo wystającym ponad powierzchnię gleby. Jeśli posadzisz rośliny w odległości około czterech cali od siebie, podwoją one swój zasięg w ciągu jednego roku.

Sadząc kłącza, należy umieścić je w odległości około dwóch cali od siebie w standardowej mieszance doniczkowej. Doniczki należy trzymać w miejscu o pośrednim nasłonecznieniu. Zimą należy je przenieść do środka do wiosny, aby chronić je przed ostrym słońcem. Latem można umieścić doniczki w dowolnym miejscu. Następnie, ciesz się swoim kwiatem konwalii. Pokochasz go!

Sprawdź także:  Jak odnowić stary garnek

Konwalia to kwiat leśny pochodzący z Europy i Azji. W naturze kwiaty kwitną w maju, ale są trujące. Na szczęście konwalię można pobudzić do kwitnienia dzięki odpowiedniej opiece i pielęgnacji. Jest to delikatna roślina, którą można zmusić do sztucznego kwitnienia.

Clivia

Rośliny Clivia nie wymagają częstego przesadzania, ale muszą mieć dobry drenaż. Clivia nie są szczęśliwe, jeśli są nadmiernie podlewane, więc muszą być w doniczce z otworami drenażowymi. Można je również dzielić w doniczce z dziurą w dnie. Można podzielić odrosty i posadzić je w pięciocalowych doniczkach z ziemią.

W warunkach naturalnych Clivia uprawiane są na zewnątrz. W tym klimacie mogą dobrze rosnąć w miejscach o temperaturze od 50 do 75 stopni Fahrenheita. Ponieważ rosną naturalnie w lesie, potrzebują dużo powietrza wokół korzeni i obfitej ściółki organicznej. W doniczce korzenie muszą rosnąć w całej mieszance doniczkowej, aby były szczęśliwe. Dodanie niewielkiej ilości organicznej ściółki do gleby może pomóc, ale jeśli nie zapewnimy glebie odpowiedniej wilgotności, nie możemy oczekiwać, że będą rosły prawidłowo.

Sadząc clivię, pamiętaj, że jest ona trująca dla zwierząt domowych i ludzi. Jeśli Twój pupil lub dziecko przypadkowo połknie korzenie, powinieneś przenieść roślinę do pomieszczenia. Najlepiej również trzymać ją w domu w okresie zimowym. Nie zapominaj również, że clivia ma niewielką ilość likoryny, która jest toksyczna w przypadku spożycia. Dlatego pamiętaj, aby w tym czasie trzymać zwierzęta domowe i dzieci z dala od rośliny.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak udekorować donicę ogrodową
Czytaj Dalej

Jak udekorować donicę ogrodową

Oto sposób DIY na ubranie zwykłej donicy ogrodowej! Pomaluj donicę na kolor kontrastujący z resztą wystroju, dodaj szyszki…