Jak zrobić doniczkę z dyni – Zasadź mamę w dyni dzięki naszym wskazówkom

Jak zrobić doniczkę z dyni – Zasadź mamę w dyni dzięki naszym wskazówkom

Jeśli chcesz uprawiać roślinę w dyni, skorzystaj z naszych wskazówek. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego pojemnika, wyboru dyni i nawożenia rośliny w dyni. Wewnątrz dyni możesz nawet zasadzić mumie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak! Możesz nawet zrobić doniczkę z dyni, która posłuży jako podstawka pod roślinę! Potem wystarczy posadzić w niej swoje ulubione kwiaty!

Sadzenie mam w dyniach

Jeśli zastanawiasz się, jak sadzić mamy w dyniach, nie jesteś sam. Faktem jest, że większość osób nie wie, jak prawidłowo je przesadzić, co sprawia, że warto przeczytać kilka wskazówek dotyczących przesadzania. W poniższym artykule omówimy te wskazówki – Ta sekcja jest wynikiem dokładnych badań redakcyjnych serwisu Beauty Rose. Pamiętaj też o tym, by używać niezbyt płytkich doniczek, aby nie dopuścić do zwiędnięcia mam.

Najpierw upewnij się, że odpowiednio przygotowałeś glebę. Użyj ziemi doniczkowej, która jest przeznaczona dla mam i została wyprodukowana specjalnie w tym celu. Używaj tej gleby podczas sadzenia mam w doniczkach z dyniami. Jeśli nie masz takiej, doskonale sprawdzi się Calloway’s Premium Potting Soil. Następnie wypełnij doniczkę ziemią, upewniając się, że całkowicie zakrywa ona bryłę korzeniową. Podlej swoją mamę zaraz po posadzeniu, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej byś chciał, jest śmierć rośliny!

Sprawdź także:  Jak zrobić kwietnik z taczki

Nawożenie roślin dyni

Dla zdrowej dyni niezbędna jest równowaga między fosforem, potasem i azotem. Fosfor wspomaga wzrost korzeni, a potas pomaga w rozwoju owoców. Oprócz tego, że są one niezbędne dla zdrowia roślin dyni, właściwa równowaga tych trzech elementów pozwoli zmaksymalizować wielkość zbiorów. Nawożenie roślin dyni powinno odbywać się co dwa do trzech tygodni, aż roślina osiągnie punkt kwitnienia lub gdy jej liście zaczną brązowieć.

Aby nawozić rośliny dyni, wystarczy raz w tygodniu zastosować płynny nawóz do gleby. Ilość powinna wystarczyć dla jednej rośliny i nie przekraczać czterech funtów. Nawozy organiczne są lepsze dla środowiska i nie zawierają dodatków i pestycydów, które można znaleźć w tych nieorganicznych. Możesz nawozić swoje dynie co dwa tygodnie mieszanką bogatą w azot.

Wybieranie dyni

Jeśli przygotowujesz doniczkę z dynią na jesienną dekorację, pierwszą rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest rozmiar owocu. Chcesz mieć dynię, która ma od ośmiu do 10 cali średnicy. Podczas wybierania dyni ważne jest, aby unikać tych, które są zbyt duże, ponieważ mają tendencję do wytwarzania większej ilości odpadów niż są warte wysiłku. Powinna być również twarda na całej długości, a nie tylko miękka w jednym lub dwóch miejscach. Ponadto, łodyga powinna mieć kilka cali długości.

Sprawdź także:  Który garnek wybrać okrągły czy kwadratowy?

Aby wybrać dynię, możesz wybrać dynię do pieczenia lub dynię do rzeźbienia. Ta pierwsza jest idealna do rzeźbienia, ponieważ łatwiej się z nią pracuje i jest mniej narażona na złamania. Wybieranie dyni pierożkowej wymaga planu. Jeśli rzeźbisz dynię do dyniowego garnka, pamiętaj, aby wybrać taką, która nie jest zbyt duża, aby każdy mógł wziąć w niej udział. Im mniejsza dynia, tym lepiej dla młodszych dzieci. W przypadku większych dyń upewnij się, że są wystarczająco ciężkie, aby przenieść je z pola do domu.

Wybór pojemnika

Wybór pojemnika na dynie w doniczkach jest ważny dla uprawy zbiorów tej jesieni. Powinieneś wybrać pojemnik wystarczająco duży, aby pnącza dyni mogły się rozłożyć. Upewnij się, że pojemnik ma otwory drenażowe. Zamiast jednego dużego otworu, lepiej jest mieć kilka mniejszych. To dlatego, że korzenie będą wrastać w doniczkę, jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody. Poza rozmiarem doniczki należy również rozważyć, jaki rodzaj dyni chcemy uprawiać.

Ogólnie rzecz biorąc, dynie najlepiej rosną w dużych pojemnikach. Pojemnik o pojemności dziesięciu galonów wystarczy na jedną roślinę dyni. Jeśli jednak chcesz uprawiać wiele sadzonek, lepsza będzie większa donica. Jako pojemników można również użyć beczek po whiskey lub dużych kontenerów na śmieci. Dziesięciogalonowa donica jest zazwyczaj odpowiednia dla jednej rośliny dyni, chociaż większe pojemniki są najlepsze, jeśli chcesz mieć kilka takich samych sadzonek. W każdym przypadku należy pozostawić trochę żwiru na dnie, aby zapobiec wysychaniu systemu korzeniowego.

Sprawdź także:  Nasze sposoby na przymocowanie doniczki do parapetu

Wybieranie miejsca

Gdy już wybierzesz miejsce, musisz wypełnić doniczkę ziemią lub podłożem do uprawy roślin. Możesz użyć bloków glebowych lub doniczek torfowych, możesz też wykorzystać doniczki z gazet. Plantator dyni powinien mieć 3-5 otworów drenażowych, które nie są zbyt duże. Pozwoli to na odprowadzenie nadmiaru wody, a jednocześnie uchroni korzenie przed zbytnią wilgocią. Dodanie gleby lub podłoża do dyni może pomóc roślinom w ustawieniu się w pojemniku i dać ich korzeniom miejsce do wzrostu. Możesz jednak nie potrzebować gleby, jeśli używasz plastikowych doniczek. Jeśli sadzisz roślinę w plastikowej doniczce, możesz pominąć glebę i zdecydować się na żwir.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak pomalować ceramiczną donicę
Czytaj Dalej

Jak pomalować ceramiczną donicę

A więc postanowiłeś nadać swojej doniczce nowy wygląd. Ale jakiej farby użyć? Akrylowa, kredowa czy lateksowa? Oto kilka…
Jak ochronić doniczkę przed kotem
Czytaj Dalej

Jak ochronić doniczkę przed kotem

Jeśli masz kota, powinieneś rozważyć ochronę rośliny za pomocą barier fizycznych i repelentów zapachowych. Jeśli nie możesz umieścić…