Jakie drzewa można posadzić na glebie piaszczystej?

Jakie drzewa można posadzić na glebie piaszczystej?

Jeśli masz piaszczystą glebę na swoim podwórku, ale nadal chciałbyś uprawiać drzewo, jest kilka opcji, które możesz rozważyć. Na przykład mimoza jest doskonałym wyborem dla miejsc zacienionych. To szybko rosnące drzewo z twardego drewna dorasta do 30 stóp wysokości, zapewnia trochę cienia i wytwarza drobno cięte liście oraz kolorowe strąki nasion jesienią. Z drugiej strony, mimoza Purple Robe charakteryzuje się magentowymi kwiatami.

Drzewo eukaliptusowe

Drzewo eukaliptusowe to szybko rosnące, wiecznie zielone drzewo pochodzące z Australii. Liście mają kształt lancetowaty lub długi i wąski, są aromatyczne. Drzewo eukaliptusowe może urosnąć nawet do 100 stóp wysokości i ma szeroki zakres przystosowań, w tym jest w stanie rozwijać się w różnych typach gleby i klimatach. Jeśli chcesz zasadzić drzewo, możesz wybrać spośród wielu o różnych kształtach i rozmiarach liści, w tym eukaliptusa w kolorze tęczy.

W pierwszym tygodniu po posadzeniu drzewa eukaliptusowego gleba powinna być lekko wilgotna, ale nie mokra. Jeśli pogoda jest sucha, raz w tygodniu należy ją głęboko podlać. Gleba wokół drzewa powinna być zawsze wilgotna, ale nie na tyle, by powodować gnicie. Ponadto gleba wokół drzewa powinna być ściółkowana na głębokość około sześciu cali i rozłożona w odległości około dwóch stóp od pnia. Nie należy stosować nawozów o wysokiej zawartości azotu w drzewach eukaliptusowych, ponieważ powodują one zbyt szybki wzrost i stymulują nadmierną ilość delikatnych nowych pędów. Nawozy osłabiają również zdrowe korzenie drzewa i czynią je podatnymi na działanie szkodników.

Sprawdź także:  Jak często nawozić drzewa owocowe

Cedr czerwony

Piasek, który jest najgrubszym typem gleby, jest również najmniej bogaty w składniki odżywcze. Nie może pobierać wody poprzez transport kapilarny, więc wilgoć szybko odpływa. Nawet kilka godzin słońca po deszczu może sprawić, że wierzchnia warstwa gleby piaszczystej stanie się wysuszona. Ze względu na te cechy cedr czerwony może rozwijać się w piaszczystej glebie. Na szczęście istnieją inne rodzaje drzew, które dobrze radzą sobie w piaszczystych warunkach.

Na terenach nadmorskich dobrym wyborem jest cedr czerwony południowy. Ma on wysoką tolerancję na sól, ale nie może dobrze rosnąć w glebie, która jest cały czas wilgotna. Cedry kserotermiczne są dostępne w lokalnych szkółkach, ale mogą mieć nierówny kształt. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego gatunku lokalnie, możesz rozważyć zakup w mniejszej szkółce. Drzewa te są często bardziej tolerancyjne na glebę piaszczystą niż cedry wschodnie.

Sprawdź także:  Jakie drzewa można sadzić w glebie gliniastej?

Kwitnący krabik

Sadząc kwitnącego krabika w piaszczystej glebie, należy zastanowić się, jak będziemy go pielęgnować. Drzewo krabowe potrzebuje co najmniej trzech do czterech lat, zanim zacznie owocować. Musi być dobrze podlewane w czasie suchej pogody, a późne wiosenne przymrozki mogą zabić pąki kwiatowe. Jeśli zima jest łagodna, późny mróz może nie przeszkodzić w rozwoju pąków. W takich przypadkach, po powrocie normalnych warunków pogodowych, krabik najprawdopodobniej powróci do normalnego cyklu kwitnienia.

Jeśli gleba jest piaszczysta, to krabiaki mogą tolerować pewne zacienienie, ale nie będą produkować owoców. Zasadzenie kwitnących krabów w pobliżu chodnika lub domu sprawi, że ziemia będzie przyjemnie pachnąca. Kwitnące jabłonie można przycinać łatwiej niż jabłonie. Chociaż przycinanie nie jest tak rygorystyczne jak w przypadku jabłoni, należy usuwać z drzewa martwe gałęzie i odrosty korzeniowe. Ponadto kraby preferują glebę o lekko kwaśnym odczynie.

Pinus strobus

Sosna biała wschodnia, zwana również P. strobus, jest dużym, szybko rosnącym drzewem iglastym. Jej igły mają długość od dwóch do czterech cali i mają piramidalny kształt. Drzewo dojrzewa w drugim roku, rozwijając poziome gałęzie. Szyszki żeńskie są miękkie, jasnobrązowe i przypominają igły sosny. Drzewo jest dobrze przystosowane do wilgotnych i mokrych gleb, często sadzone jest jako drzewo krajobrazowe.

Sprawdź także:  Jak pozbyć się korników z drzewa

Sosna biała wschodnia jest szeroko rozpowszechniona w południowej Kanadzie. Występuje w południowym Ontario i zachodnim Quebecu, a także w skrajnie południowo-wschodniej Minnesocie i północnej Iowa. Rośnie również w południowo-wschodnim Meksyku i południowej Kanadzie. Istnieje odmiana, która rośnie w południowym Meksyku i Appalachach. Jest również dostępna jako roślina pojemnikowa. Oprócz uprawy w glebie piaszczystej Pinus strobus może być sadzony w glebie piaszczystej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie drzewa posadzić przy tarasie
Czytaj Dalej

Jakie drzewa posadzić przy tarasie

Jeśli masz taras i zastanawiasz się co tam posadzić, powinieneś rozważyć posadzenie drzewa neem. Jego nazwa pochodzi od…
Jak przesadzić drzewo iglaste
Czytaj Dalej

Jak przesadzić drzewo iglaste

Istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby zapewnić, że roślina przetrwa proces przesadzania. W tym artykule omówimy kilka…
Jak sól działa na drzewa
Czytaj Dalej

Jak sól działa na drzewa

Wpływ sezonowego dodawania soli na drzewa nie jest w pełni zrozumiały, ale proces ten obejmuje złożony cykl pomiędzy…
Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?
Czytaj Dalej

Jakie drzewa najlepiej sadzić w wakacje?

Jeśli wybierasz się na wakacje, być może zastanawiasz się, jakie drzewa najlepiej posadzić podczas wyjazdu. Rośliny domowe nie…