Jak ochronić doniczkę przed kotem

Jak ochronić doniczkę przed kotem

Jeśli masz kota, powinieneś rozważyć ochronę rośliny za pomocą barier fizycznych i repelentów zapachowych. Jeśli nie możesz umieścić fizycznych barier, spróbuj umieścić kamienie lawowe wokół doniczki z rośliną. Skały te stanowią warstwę ochronną nad glebą i zniechęcą kota do spania w niej. Innym sposobem na uniemożliwienie kotu dostępu do rośliny jest umieszczenie jej na takiej wysokości, aby kot nie mógł jej dosięgnąć.

Drut z kurczaka

Jeśli Twój kot lubi kopać Twoje rośliny, drut z kurczaka jest dobrym sposobem na ich ochronę. Jest on wystarczająco sztywny, aby utrzymać zwierzęta z dala od Twoich roślin, ale na tyle cienki, aby mógł przejść przez otwory. Jeden kawałek drutu z kurczaka może nie wystarczyć do pokrycia całej doniczki, więc przymocuj dwa kawałki razem i owiń wokół podstawy. Gdy roślina doniczkowa jest już bezpieczna, wymień drut z kurczaka, gdy roślina zakwitnie.

Innym sposobem na utrzymanie kotów z dala od roślin jest pokrycie gleby kamieniami. To zniechęci kota do robienia kupy w doniczce. Kamienie utrzymują dłużej wilgoć w glebie i regulują temperaturę, ale niektóre koty nadal wolą glebę. Innym sposobem na ochronę roślin przed kotem jest umieszczenie wokół donicy drutu z kurczaka lub terrarium. Kot nie będzie w stanie dosięgnąć rośliny pod drutem z kurczaka, a drut możesz ponownie wykorzystać do innych rzeczy.

Alternatywnie możesz umieścić wokół folię aluminiową lub duże kamienie – Informacja jest wynikiem badań specjalistów serwisu meblemarkt.pl. To zniechęci kota do prób kopania w tym miejscu. Drut z kurczaka jest również dobrym rozwiązaniem do użytku wewnętrznego. Powstrzyma on koty przed drapaniem doniczki i może być również użyty do ochrony roślin przed szkodnikami. Możesz również pokryć cały obszar drutem z kurczaka lub użyć metalowych obręczy do jego zabezpieczenia. W każdym przypadku drut z kurczaka pomoże chronić rośliny przed kotami i innymi zwierzętami domowymi.

Innym sposobem ochrony roślin przed kotem jest umieszczenie ich na wysokich półkach lub balkonach. Jeśli masz kota domowego, możesz umieścić je na wysokich półkach, aby odstraszyć go od próby dostania się do rośliny. Ale jeśli twój kot jest kotem skaczącym, być może będziesz musiał dodać silniejszy środek odstraszający. Jeśli Twój kot jest pnączem, być może będziesz musiał rozważyć umieszczenie roślin w wyższym miejscu.

Sprawdź także:  Który garnek wybrać okrągły czy kwadratowy?

Naturalny repelent

Jeśli chciałbyś zabezpieczyć swoje rośliny wewnętrzne lub zewnętrzne przed kotami, możesz zrobić własny naturalny repelent. Koty są szczególnie wrażliwe na zapach, a olejki eteryczne, takie jak cytrynowy, miętowy i eukaliptusowy, odstraszają je. Pamiętaj jednak, aby rozcieńczyć te olejki przed użyciem ich na doniczkach, bo inaczej ucierpią na tym Twoje rośliny. Możesz też użyć wacika zanurzonego w olejkach, aby odstraszyć koty.

Rosem to doskonały naturalny repelent dla Twojej doniczki. Odstrasza koty i nie jest kłopotliwy. Roślina wyrośnie na dobrej wielkości krzew, gdy zostanie posadzona w słabej glebie. Jeśli nie chcesz, aby koty zjadały Twoje rośliny, posadź sadzonki rozmarynu w pobliżu tylnego ogrodzenia, aby je zniechęcić. Możesz także posadzić sadzonki rozmarynu wokół świeżo wykopanych dołów i gołych łóżek jako naturalny środek odstraszający.

Stosowanie środka odstraszającego koty na roślinach to kolejny dobry sposób na zniechęcenie ich do gryzienia. Na rynku dostępnych jest kilka sprayów, ale można też zrobić własny, wykorzystując domowe składniki. Najlepsze z nich są wykonane z naturalnego oleju, takiego jak trawa cytrynowa. Jeśli te produkty nie są skuteczne, możesz spróbować spryskać swoje rośliny octem jabłkowym. Kilka kropel tej mieszanki może zniechęcić kota do skubania Twoich roślin.

Aby zapobiec zjadaniu roślin domowych przez koty, możesz kupić dostępne na rynku repelenty, które nie zawierają toksyn. Możesz nawet zrobić własny środek odstraszający koty, używając zapachów cytrusowych i octu. Te naturalne produkty są bezpieczne do stosowania w domu i mogą działać równie dobrze jak produkty komercyjne. Możesz również zrobić własny odstraszacz kotów, łącząc olejki cytrusowe, pieprz cayenne i ocet z silnymi zapachami.

Przykrycie podstawy doniczki

Aby chronić roślinę przed kotem, przykryj podstawę doniczki gazetą lub innym materiałem, który odwróci jego uwagę. Koty nie lubią zapachu ziemi, dlatego dobrze sprawdza się domowy odstraszacz kotów wykonany z octu i wody. Możesz również użyć kociej trawy lub innych przedmiotów, aby odwrócić uwagę kota. Kocia trawa jest bardzo kusząca i sprawi, że roślina będzie miała nieprzyjemny zapach. Przykrycie podstawy doniczki gazetą uniemożliwi kotu nadepnięcie na roślinę i zniszczenie inwestycji.

Aby zabezpieczyć roślinę przed kotem, rozważ użycie starej siatki. Zapobiegnie to kopaniu przez koty w glebie i może utrzymać roślinę w zdrowiu. Inną opcją jest pokrycie podstawy doniczki lepkimi łapkami, co zniechęci kota do dotykania rośliny, dopóki nie złamie nawyku. Alternatywnie można kupić środki odstraszające koty, które emitują nieprzyjemny zapach. Repelenty te są skuteczne zarówno w przypadku roślin doniczkowych, jak i bezpańskich zwierząt.

Sprawdź także:  Jak udekorować donicę ogrodową

Jeśli chcesz chronić roślinę przed kotem, upewnij się, że ziemia wokół niej jest jak najbardziej miękka. Możesz też użyć szyszek lub dużych kamieni, aby zniechęcić koty do kopania. Możesz również umieścić puste puszki na końcach pałeczek. Aby zapewnić bezpieczeństwo roślinie, można zastosować atrakcyjną barierę, taką jak terrarium DIY. Te metody są łatwe do wykonania i działają!

Jednym z prostych trików, aby zapobiec kopaniu przez kota w doniczce, jest nałożenie na jej podstawę preparatu Vicks VapoRub. Zawiera on olejek eukaliptusowy i kamforę, które są naturalnymi środkami odstraszającymi koty. Innym skutecznym repelentem jest olejek z mięty pieprzowej. Koty są bardzo wrażliwe na olejek z mięty pieprzowej, więc dzięki niemu Twój kot będzie trzymał się z dala od roślin.

Używanie bariery

Koty uwielbiają zjadać liście roślin, a kilka szyszek łatwo wybić z doniczki. Aby temu zapobiec, spróbuj zastosować fizyczną barierę. Na podstawę doniczki z rośliną połóż blaszane płyty z folii aluminiowej, a zewnętrzną krawędź owiń taśmą dwustronną. Koty nie wyczują zapachu folii aluminiowej, więc nie będą miały pokusy, aby spróbować ją wykopać.

Aby zniechęcić koty do jedzenia i żucia ziemi, możesz przykryć ją pustymi butelkami lub kamieniami. Możesz również umieścić w glebie kawałki pałeczek, aby uniemożliwić im zgrzytanie. Aby uzyskać bardziej atrakcyjną barierę, rozważ użycie szklanego cloche lub terrarium DIY. Możesz również użyć kombinacji szklanego cloche i pałeczek. Taka bariera sprawi, że koty nie wejdą do domu na dobre, a Ty zachowasz zdrowe rośliny.

Inną możliwością utrzymania kota z dala od doniczki jest umieszczenie wokół niej plastikowej bariery. Gleba wokół doniczki jest podobna do kociego żwirku, więc koty będą mniej skłonne do jej kopania. Możesz umieścić plastikową barierę wokół garnka, ale upewnij się, że bariera odporna na koty jest bezpieczna. Koty są skłonne do kopania, więc możesz użyć sprayów odstraszających i barier, aby utrzymać je z dala od roślin doniczkowych.

Inną opcją jest wykorzystanie skórek cytrusów do odstraszania kotów. Chociaż są one nieatrakcyjne dla kotów, mogą przyciągać szkodniki i pleśń, jeśli pozostaną na doniczce. Można również zastosować plastikową barierę, a niektóre marki zawierają nawet specjalną barierę o nazwie “Cat Scat Mat”. Produkt ten to siatka z kolcami o długości 3/4 cala rozmieszczonymi w odległości jednego cala od siebie.

Sprawdź także:  Jak zrobić makramę do doniczki

Dodawanie kuwety, jeśli masz więcej niż jednego kota

Chociaż może być kuszące dodanie dwóch kuwet w tym samym pomieszczeniu, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla gospodarstw domowych z wieloma kotami. Koty będą postrzegały dwie kuwety jako jedno terytorium i nie będą respektowały oddzielnego miejsca na nocnik. Koty mają tendencję do dzielenia się jedzeniem i źródłami wody, więc najlepiej unikać zmuszania ich do dzielenia się kuwetami.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, który z Twoich kotów najbardziej brudzi. W gospodarstwach domowych, w których mieszka wiele kotów, zdarza się, że więcej niż jeden kot brudzi i oddaje mocz. Jeśli masz kilka kotów, musisz rozważyć stworzenie kuwety dla każdego z nich. Pojedynczy kot nie będzie brudził lub oddawał moczu do kuwety innego kota, natomiast w gospodarstwie domowym z wieloma kotami może dojść do sytuacji, w której wiele kotów będzie oddawało mocz lub mocz. Kuweta zapewni wyraźne oddzielenie bałaganu i ułatwi proces sprzątania.

Po zainstalowaniu kuwety, następnym krokiem jest znalezienie dobrego miejsca dla niej. Jeśli kot nie jest przyzwyczajony do kuwety, może nie korzystać z niej ponownie. Umieść kuwetę w cichym, niezauważalnym miejscu, gdzie będzie łatwo dostępna. Utrzymuj to miejsce z dala od innych misek z jedzeniem, doniczek i innych przedmiotów, które mogą przestraszyć kota.

Korzystanie z wielu kuwet może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi agresji społecznej między kotami. Koty dominujące zaznaczają swoje terytorium, blokują innym kotom dostęp do kuwety i regularnie zaznaczają swoje terytorium w całym domu. Może to doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji dla Ciebie i Twoich pozostałych kotów. Tak więc, jeśli masz więcej niż jednego kota, dodanie kuwety jest najlepszym sposobem na ochronę puli przed kotem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić wiszącą doniczkę
Czytaj Dalej

Jak zrobić wiszącą doniczkę

Robiąc wiszące doniczki, musisz znać właściwy sposób użycia liny. Najlepiej jest pociąć 8 kawałków liny tak, aby lina…
Jak zrobić doniczkę z kory brzozowej
Czytaj Dalej

Jak zrobić doniczkę z kory brzozowej

Doniczka z kory brzozowej dodaje rustykalnego uroku do Twoich aranżacji kwiatowych i kolekcji doniczek. Są one wyposażone w…