Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed kotem

Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed kotem

Jeśli twój płot jest wystarczająco mocną barierą, by nie dopuścić kota, powinieneś być w stanie uniemożliwić swojemu kociemu przyjacielowi wspinanie się po nim. Koty mają silne mięśnie i elastyczne kręgosłupy, więc zawsze mogą wylądować na nogach, ale z pewną determinacją mogą też przeskalować ogrodzenie. Aby uzyskać maksymalną ochronę, rozważ zainstalowanie metalowego ogrodzenia. Chociaż ta metoda może kosztować Cię kilkaset dolarów, jest to najbezpieczniejsza opcja dla Ciebie i Twojego zwierzaka.

Roller bars

Jeśli Twój płot został uszkodzony przez kota, rozważ dodanie roller bars, aby zapobiec ucieczce Twojego zwierzęcia. Koty nie są najłatwiejszą ofiarą do odpierania, potrafią przebijać pazurami różne powierzchnie. Wielu producentów systemów rolkowych ogrodzeń odpornych na koty zastosowało rolki odporne na kojoty. Jeśli masz kota, możesz rozważyć nabycie ogrodzenia z rolkami z poliwęglanu.

Jednak proces instalacji jest dość prosty w przypadku rolek ogrodzeniowych odpornych na koty. Proces może być zakończony szybko przy niewielkim wysiłku z Twojej strony. Zazwyczaj należy przymocować wsporniki do ogrodzenia i włożyć rolki pojedynczo. W przypadku produktów komercyjnych można łatwo przyciąć długość rurki samodzielnie, chociaż może być konieczne użycie specjalnych narzędzi. Można również zaoszczędzić pieniądze, kupując wysokiej jakości rolki, które będą wymagały niewielkiej konserwacji.

Chociaż rolki ogrodzeniowe nie stanowią w 100% skutecznej bariery, to jednak powstrzymują koty przed ucieczką. Metoda ta może być stosowana w połączeniu z innymi metodami, takimi jak budy zewnętrzne. Chociaż uodpornienie ogrodzenia na koty jest trudnym zadaniem, można to zrobić przy użyciu odpowiednich narzędzi. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wymianę ogrodzenia, rozważ inwestycję w budę zewnętrzną. Utrzymanie bezpieczeństwa Twojego zwierzęcia jest Twoim priorytetem, a listwy rolkowe mogą pomóc Ci osiągnąć ten cel.

Rury spustowe PVC

Jeśli masz ogrodzenie na swojej posesji i obawiasz się, że kot może uciec, możesz rozważyć użycie rur spustowych PVC. PVC jest okrągłe, co utrudnia kotom wspinanie się po nim. Możesz nawet zainstalować rurę w pobliżu górnej części ogrodzenia. Jeśli masz dużego kota, możesz rozważyć zainstalowanie rury po drugiej stronie ogrodzenia.

Aby stworzyć roll bar, możesz użyć długości rury PCV. Utnij gwóźdź i przymocuj go do jednego końca rury pcv. Umieść kolejny gwóźdź, aby stworzyć rolkę obrotową. Listwy rolkowe powinny być umieszczone poziomo. Zapobiegnie to chodzeniu kotów wzdłuż długości ogrodzenia lub przeskakiwaniu go. Upewnij się, że orurowanie jest bezpieczne, zanim je przetniesz.

Sprawdź także:  Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Jeśli masz ogrodzenie z ogniw łańcucha, rozważ zastosowanie na jego szczycie rur spustowych z PCV. Rury te są mniej podatne na zarysowania i są niedrogie. Wirujące koło ogrodzeniowe DIY może być zbudowane z rur PVC i stalowej linki. Możesz znaleźć kabel stalowy i rury PVC w lokalnym sklepie z narzędziami. Koszt jest minimalny i da Ci ogrodzenie, które ochroni Twój dom przed kotami.

Y-kształtne ogrodzenie

Y-kształtne ogrodzenie chroni przed kotem i jest idealne dla nieruchomości, gdzie koty są częstym problemem. Siatka wykonana jest z 25mm rurki, która biegnie pionowo w górę ogrodzenia i jest nachylona pod kątem 35 stopni. Kąt utrudnia kotu wspinanie się po niej, a całkowita wysokość powinna wynosić co najmniej 2 metry. Niektóre koty są w stanie nawet przeskoczyć przez nią!

Ogrodzenie w kształcie litery Y może być również stosowane w połączeniu z metalowymi słupkami. Słupki stalowe i zespoły słupków narożnych są mocowane za pomocą kotew betonowych. Głębokość tych słupków wynosi co najmniej 3,5 stopy. Słupki linii stężonej są utrzymywane w miejscu przez bloki o głębokości dwóch stóp. Zespoły słupków z linią usztywniającą posiadają drugi ukośny drut usztywniający, który przenosi nacisk ogrodzenia.

Prostym rozwiązaniem typu “zrób to sam”, aby utrzymać kota na podwórku, jest Oscillot (r). Ten rewolucyjny system rolek ogrodzeniowych w kształcie litery Y przeciwdziała technice skoków kota. Posiada wirujące łopatki, których kot nie może dotknąć i bezpiecznie spada na ziemię. Oscillot może być zainstalowany przez każdego. Jest również łatwy w montażu.

Zraszacze aktywowane zapachem

Zraszacze aktywowane zapachem to nie jedyny sposób na utrzymanie kotów z dala od Twojego podwórka. Produkty te wykrywają również, kiedy zwierzęta wchodzą na Twoje podwórko poprzez wykrywanie ruchu. To może przestraszyć kota i sprawić, że pomyśli, że nie powinien przebywać w tym miejscu. Nie musisz kupować zraszaczy aktywowanych ruchem, jeśli Twoje podwórko jest małe i nie masz dużo miejsca do pokrycia.

Innym środkiem odstraszającym koty są skoncentrowane olejki zapachowe. Olejki cytrusowe, eukaliptusowe i cytronelowe mają silne zapachy, które koty uznają za obraźliwe. Olejki zapachowe uniemożliwią kotu wykorzystanie ogrodzenia jako ścieżki spacerowej, ale może zaistnieć potrzeba ich ponownego zastosowania po deszczu lub okresowo w trakcie sezonu.

Inną opcją są zraszacze aktywowane ruchem. Urządzenia te emitują dźwięk o wysokiej częstotliwości, gdy są uruchamiane przez kota. Choć może nie uderzyć bezpośrednio w kota, to jednak przestraszy go na tyle, by uciekł. Należy jednak pamiętać, aby umieścić te zraszacze wokół obwodu swojego podwórka. Upewnij się, że umieścisz je tam, gdzie nie mogą zostać uruchomione przez sąsiadów lub osoby dostarczające towar.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem

Drut z kurczaka

Jeśli obawiasz się, że Twój kot może dostać się na podwórko, drut z kurczaka jest świetnym sposobem na utrzymanie go z dala od niego. Oprócz skuteczności w ochronie ogrodzenia przed kotem, drut z kurczaka może również chronić rośliny. Drut z kurczaka jest łatwy w instalacji i może być wykonany przez jedną osobę, chociaż większość tutoriali pokazuje całą rolkę drutu wyprostowaną. W ten sposób nawet dziecko może to zrobić.

W porównaniu z drutem spawanym, drut z kurczaka nie działa tak dobrze na drapieżniki. Wytrwały szop może przegryźć drut z kurczaka, podczas gdy słabsza wersja może zostać łatwo rozerwana. Chociaż drut z kurczaka zatrzyma małe gryzonie, nie odstraszy jastrzębi i sów, które są notorycznie silnymi drapieżnikami. Jednak drut z kurczaka jest dobrą opcją do ochrony podwórka przed kotem, ponieważ nie będzie on w stanie go rozerwać.

Innym doskonałym zastosowaniem drutu z kurczaka jest ogród. Możesz go użyć, aby utrzymać się z dala od szkodników, takich jak robaki i szkodniki. Jest to niedrogi sposób na utrzymanie małych zwierząt domowych i ptaków z dala od roślin. Poza utrzymaniem zwierząt, drut z kurczaka może pomóc chronić rośliny przed jeleniami. Drut pokryty drutem z kurczaka może pokryć cały ogród, a nawet miejsce na donice. Można go nawet zainstalować na metalowych obręczach, aby utrzymać zwierzęta domowe na zewnątrz.

Siatka druciana

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania wspinaniu się kota na ogrodzenie jest zastosowanie bariery z siatki drucianej. Takie ogrodzenia mają zwykle co najmniej pięć stóp wysokości. Można je zainstalować na ogrodzeniu poprzez dodanie wspornikowych dodatków do siatki. Te wsporniki są ustawione pod kątem w kierunku stoczni i pokryte stalową siatką. Stalowa siatka jest dobrym środkiem odstraszającym dla kotów.

Możesz znaleźć zakrzywione ogrodzenie w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego i zainstalować je tak, aby było zakrzywione w kierunku podwórka. W ten sposób, jeśli kotek spróbuje go przeskoczyć, znajdzie się do góry nogami i będzie mu niewygodnie. Możesz również zainstalować top spinnera. Jest to plastikowa lub metalowa rurka, która toczy się, gdy kotek próbuje się na nią wspiąć. Spinner top może być pomalowany na dowolny kolor, który będzie przypominał wygląd zewnętrzny Twojego domu.

Sprawdź także:  Jak postawić ogrodzenie panelowe

Wybierając ogrodzenie z siatki drucianej, należy pamiętać, że niższy numer grubości oznacza mocniejszy drut. Na przykład drut do kurczaków ma zwykle od 19 do 22 grubości. Powinieneś również unikać siatek na okna, ponieważ mają one małe otwory i nie są wystarczająco wytrzymałe, aby wytrzymać kocie pazury. Na koniec upewnij się, że ogrodzenie ma solidną górę, aby zapobiec przeskakiwaniu przez koty.

Niewidoczne ogrodzenia

Jedną z metod ochrony Twojej nieruchomości przed kotem jest zainstalowanie “maski” na spodzie ogrodzenia. Przytnij drzewo do wysokości 1,8 m (6ft) i zainstaluj poziomą siatkę drucianą pod najniższymi gałęziami. Uniemożliwi to kotu wspinanie się na drzewo. Siatkę można przymocować do drutów ogrodzenia, aby kot nie mógł się po niej wspiąć. Ta metoda skutecznie zamyka kota w pudełku i uniemożliwia mu opuszczenie posesji.

Jeśli Twoje ogrodzenie jest wykonane z drewna, możesz przymocować napięty sznurek pomiędzy małymi słupkami. Sznurek ten uniemożliwi kotu balansowanie, a także zniechęci go do chodzenia wzdłuż ogrodzenia. Upewnij się, że sznurek jest wystarczająco wysoki, aby kot nie mógł przejść wzdłuż niego. Nie wieszaj sznurka zbyt wysoko, ponieważ może on uszkodzić ogrodzenie lub sprawić, że kot będzie chodził po nim. Napięty sznurek powinien być na tyle wysoki, aby kot nie mógł się na niego wspiąć i na tyle niski, aby nie mógł się wydostać.

Inną metodą ochrony ogrodzenia przed kotem jest pokrycie go folią aluminiową. Folia aluminiowa może działać odstraszająco i sprawić, że Twój płot będzie wyglądał bardziej reprezentacyjnie. Upewnij się, że jedzenie i woda Twojego pupila nie są pozostawione na zewnątrz. Pozwól kotu mieć do nich dostęp tylko wtedy, gdy będziesz go nadzorował. Upewnij się też, że nie pozostawiasz na podwórku wolnostojącej wody. Może ona stać się pożywką dla komarów i źródłem wody dla kotów z sąsiedztwa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych

Budując ogrodzenie, możesz chcieć użyć Kamienia Polnego. Kamieni tych jest dużo, ale nie są zbyt uniwersalne. Kiedyś były…
Kopanie fundamentu pod ogrodzenie
Czytaj Dalej

Kopanie fundamentu pod ogrodzenie

Istnieją różne rodzaje fundamentów pod ogrodzenia. Najczęściej spotykany jest fundament słupowy, który występuje najczęściej w gruntach zwałowych. Fundament…
Jak zrobić ogrodzenie z palet
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z palet

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o zbudowaniu ogrodzenia z palet, ale nie zabrałeś się za to, nie jesteś sam! Istnieje…
Jak wzmocnić ogrodzenie lamelowe przed wiatrem
Czytaj Dalej

Jak wzmocnić ogrodzenie lamelowe przed wiatrem

Aby zapobiec uszkodzeniu ogrodzenia lamelowego przez spadające gałęzie drzew, należy podjąć środki ostrożności przed huraganami i silnymi wiatrami.…