Jak udekorować doniczkę na wakacje

Jak udekorować doniczkę na wakacje

Jeśli zastanawiasz się jak udekorować doniczkę na wakacje, nie martw się. Możesz nauczyć się sztuczek z tego artykułu. Od czyszczenia do dodawania żurawiny, oto jak udekorować doniczkę. I nie zapomnij, aby włączyć trochę zieleni, zbyt! W tym sezonie świątecznym możesz dodać kilka żurawin, aby uzyskać świąteczny wygląd! Po podjęciu decyzji o rodzaju żurawiny, wybierz kolor, który pasuje do wystroju Twojego domu.

Czyszczenie kwiatka

Dekoracyjne sadzarki z plastikowymi doniczkami mogą skorzystać z czyszczenia i dezynfekcji, aby zapobiec grzybom i pasożytom roślin. Do dezynfekcji doniczki stosuje się roztwór jednego do 20 wybielacza i wody. Po wyschnięciu roztworu należy spłukać wodę i usunąć powstałe pozostałości. Następnie należy użyć miękkiej szmatki, aby wytrzeć resztki roztworu wybielacza. Następnie należy wykonać te same kroki w przypadku doniczek ze stali nierdzewnej i mosiądzu.

Jeśli roślinność obumarła, można wyczyścić donicę umieszczając ją w roztworze do namaczania z 10-procentowym wybielaczem. Mieszanka zawiera jedną część bezzapachowego wybielacza domowego i dziewięć części wody. Roztwór zabije wszelkie organizmy chorobowe obecne w roślinie. Po zastosowaniu roztworu należy spłukać nadmiar wybielacza i pozostawić doniczkę do wyschnięcia na słońcu. Jeśli doniczka jest wykonana z terakoty, namocz ją w czystej wodzie przez co najmniej 10 minut, aby usunąć wybielacz z porów.

Dekorowanie doniczki

Jeśli masz w domu doniczkę, możesz wykorzystać tę okazję, aby ją ozdobić. Przy odrobinie kreatywności możesz ją pomalować, pokryć techniką decoupage, a nawet stworzyć mozaikowy wzór z kwiatów. Istnieje nieskończenie wiele możliwości dla tych małych doniczek! W zależności od rodzaju wybranej doniczki, może to być wszystko od zwykłej białej doniczki do świątecznie udekorowanej. Przed malowaniem upewnij się, że doniczka jest czysta i sucha. Usuń także wszelkie metki i naklejki, które mogą być na niej przyklejone.

Jednym z łatwych i niedrogich sposobów na udekorowanie doniczki jest ozdobienie jej tkaniną. Wybierz kolor, który pasuje do Twojego domu i podwórka, a następnie użyj tkaniny lub wzoru papieru, który do niego pasuje. Jeśli chcesz iść na nowoczesny wygląd, użyj tapety lub tkaniny dekoracyjnej. Możesz nawet użyć gorącego kleju, aby dołączyć ornament lub kulę winorośli. Ten projekt może być wykonany przez prawie każdego. Nawet dzieci mogą spróbować!

Sprawdź także:  Jakie rośliny najlepiej wyglądają w plastikowej doniczce?

Alternatywnie możesz kupić doniczkę na wakacje i udekorować ją kwiatami, które są w sezonie. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz również kupić dużą donicę w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. W okresie jesiennym można znaleźć piękne urny z kwiatami na piedestale na wyprzedaży. Jest to niedrogi sposób na dodanie pięknej aranżacji kwiatowej na wakacje. To także wspaniała dekoracja na przyjęcie.

Dekorowanie doniczki na święta

Jeśli chcesz udekorować doniczkę na święta, trafiłeś we właściwe miejsce. Możesz użyć farby w sprayu, aby dodać świąteczny klimat do zwykłej doniczki. Możesz też użyć taśmy Frog Tape, aby stworzyć świąteczny wzór na zwykłej doniczce. Tak czy inaczej, odrobina kreatywności z pewnością się przyda! I kto powiedział, że trzeba wydać dużo pieniędzy, aby mieć świąteczny akcent?

Jednym z najprostszych sposobów na udekorowanie doniczki jest ozdobienie terakoty metodą decoupage. Każdy może to zrobić przy pomocy kilku prostych materiałów. Do dekoracji możesz użyć farby lub kropek Sharpie. Aby uzyskać dodatkowy świąteczny akcent, możesz malować lub rysować pędzlem, więc nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku. W razie potrzeby możesz również użyć gumki do ścierania jako stempla, aby dodać trochę świątecznego klimatu do swojego naczynia.

Dodanie żurawiny

Dodanie żurawiny do doniczki z kwiatami to prosty, aczkolwiek zachwycający sposób na stworzenie świątecznego akcentu. Możesz użyć pojedynczej żurawiny na szczycie wiecznie zielonej rośliny lub małego drzewka. Możesz również dodać sztuczne elementy, takie jak szyszki sosnowe lub czerwone i zielone ozdoby. Pamiętaj tylko, aby umyć i osuszyć żurawiny przed ich użyciem.

Przygotuj żurawiny, płucząc je w wodzie. Możesz również użyć proszku z maranty. Upewnij się, że mieszasz cukier aż do jego całkowitego rozpuszczenia. Upewnij się, że jest przy tym obecna osoba dorosła, która będzie nadzorować. Sok żurawinowy jest gorący i łatwo się rozpryskuje, więc upewnij się, że nadzorujesz dzieci, gdy to robią. W przeciwnym razie mogą poparzyć sobie ręce lub twarz.

Sprawdź także:  Jak zrobić makramę do doniczki

Aby żurawiny wyglądały bardziej kolorowo, posyp je cukrem. Następnie możesz umieścić suszone żurawiny na blasze do ciasteczek wyłożonej papierem pergaminowym. Następnie umieść żurawiny w zamrażarce na co najmniej dwie godziny. Po tym czasie umieść je na arkuszu ciasteczek wyłożonym papierem pergaminowym. Pozwól żurawinom schnąć przez około godzinę na najniższej temperaturze. Obracaj je co około pół godziny, aby zapewnić równomierne suszenie. Podczas procesu suszenia żurawiny zmienią nieco kolor i będą musiały być rozebrane.

Dodanie żurawiny do doniczki z kwiatami to świetny sposób na dodanie świątecznego klimatu bez rozbijania banku. Jagody wyglądają wspaniale i pachną wyśmienicie. Duża donica to idealne miejsce, aby dodać je jako świąteczną dekorację. Dodaj kilka fałszywych lub prawdziwych gałęzi evergreen, aby nadać jej świąteczny wygląd. Możesz nawet użyć przezroczystych światełek, aby ozdobić żurawiny.

Dodawanie gałązek zimozielonych

Możesz dodać gałązki zimozielone w doniczce lub sadzarce, aby wyglądały świątecznie w sezonie wakacyjnym. Różne rodzaje roślin mają różne zapachy i można je łączyć, aby uzyskać jeszcze bardziej świąteczny wygląd. Poza tradycyjnymi odmianami, można również wybierać spośród mniej znanych piękności, które mogą nadać wyrazu. Na przykład jałowiec wschodni jest idealny do tworzenia girland na zewnątrz i jest szeroko dostępny we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Jałowiec zachodni to świetny wybór do aranżacji wnętrz, ale może brązowieć w chłodniejsze dni.

Przed umieszczeniem gałązek evergreenów w doniczce upewnij się, że masz je przycięte i gotowe do pracy. Wybierz gałązki, które są jasnozielone i pozbawione ubytków igieł. Świeże evergreeny zachowają swój atrakcyjny wygląd przez wiele tygodni. Jeśli otrzymujesz je pocztą, ważne jest, aby rozpakować je od razu i zamgławiać raz w tygodniu, aby zachować ich wygląd. Pamiętaj, że temperatury powinny pozostać w przedziale od 32 do 60 stopni Fahrenheita, aby przedłużyć żywotność roślin.

Sprawdź także:  Jaka podstawka ceramiczna jest najlepsza do doniczek Terra Cotta?

Jeśli nie masz czasu lub ochoty sadzić całego drzewa w donicy, rozważ wykorzystanie donic. Możesz umieścić w nich wiecznie zielone rośliny doniczkowe, aby stworzyć soczysty, świąteczny bukiet. Następnie możesz przenieść donicę do swojego ogrodu. Możesz również dodać ozdoby do donicy. Aby uzyskać dodatkowy akcent świąteczny, umieść w donicy lampion zasilany energią słoneczną.

Dodanie gałązek ostrokrzewu

Dodanie gałązek ostrokrzewu do donicy na Boże Narodzenie może wyglądać bardzo świątecznie. Ostrokrzew ma błyszczące, wiecznie zielone liście, ostre kolce i jaskrawoczerwone jagody. Pomimo jasnoczerwonego koloru, ostrokrzew nie jest dobrą rośliną do stosowania w pomieszczeniach, ponieważ jego gałęzie mogą przeszkadzać. Można jednak wybrać liściaste odmiany ostrokrzewu, które tolerują niższe temperatury.

Gdy już zdecydujesz się na rodzaj ostrokrzewu, umieść go na środkowym poziomie pojemnika. Jeśli to możliwe, pozwól, aby ostrokrzew rozsypał się po krawędziach, co nada mu płynny wygląd. Następnie dodaj do doniczki cztery gałązki jagód ostrokrzewu. Pamiętaj o pozostawieniu niewielkiej szczeliny na środku i z przodu, aby utrzymać jagody na miejscu.

Jeśli nie jesteś miłośnikiem roślin, możesz wybrać bardziej zieloną roślinę. Ostrokrzew to wiecznie zielona roślina o jaskrawoczerwonych jagodach, która jest bardzo popularna w okresie świątecznym. Ostrokrzew jest dostępny w kilku formach, w tym jako jodła Fraser, bluszcz angielski i cedr. Dodanie gałązek ostrokrzewu do doniczki na święta to świąteczny sposób na dodanie koloru do każdej dekoracji wnętrza.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić doniczkę z papieru
Czytaj Dalej

Jak zrobić doniczkę z papieru

Jeśli jesteś na rynku nowego pojemnika na rośliny, rozważ wykonanie go z papieru. Papier jest nie tylko biodegradowalny,…
Jak zrobić osłonę z kory dla doniczki
Czytaj Dalej

Jak zrobić osłonę z kory dla doniczki

Aby stworzyć osłonę dla doniczki, zbierz wystarczającą ilość wiórów drzewnych lub kory. Upewnij się, że kora jest wystarczająco…
Jak udekorować donicę chryzantemami
Czytaj Dalej

Jak udekorować donicę chryzantemami

Wybierając chryzantemę do dekoracji doniczki, należy upewnić się, że kupujemy roślinę z wieloma zamkniętymi pąkami, ponieważ będą one…