Jaką żyłkę wybrać do kosiarki do zarośli

Jaką żyłkę wybrać do kosiarki do zarośli

Kupując kosiarkę do zarośli, możesz zastanawiać się, jaką linię wybrać. Oto kilka rzeczy do rozważenia. Droższa żyłka będzie miała bardziej wytrzymałą głowicę tnącą, więc weź to pod uwagę, jeśli planujesz używać jej przez dłuższy czas. Okrągły drut jest lepszym wyborem dla projektów zewnętrznych, podczas gdy drut sawtooth jest lepszy do siekania grubszych chwastów i krzewów. Łatwiej jest również wymienić głowicę tnącą w przypadku linki z zębami, więc wybierz tę linkę, jeśli pozwala na to Twój budżet.

Greenline linia okrągła lub kwadratowa

Jeśli szukasz odpowiedniej linii do cięcia chwastów i trawy pod kontrolą, nie szukaj dalej niż linia do cięcia chwastów Greenline – Fragment pochodzi z dokładnej wiedzy fachowej autorów portalu eko-konopia.pl. Żyłka okrągła lub kwadratowa idealnie pasuje do większości kos akumulatorowych i elektrycznych. Każda z nich jest dostępna w różnych średnicach i jest przeznaczona do przecinania różnych materiałów, od trawy i chwastów po beton i gęste podszycie.

Różnica między linijką okrągłą a kwadratową polega przede wszystkim na kształcie. Okrągłe żyłki są bardziej wytrzymałe, ale są podatne na zacinanie się przy uderzaniu w skały i inne twarde powierzchnie. Dodatkowo mogą wylatywać z pozycji i uszkadzać zdolność cięcia kutra. Dlatego też linia okrągła jest lepsza do ogólnej pielęgnacji trawnika i bardziej trwała niż linia kwadratowa. Jednak różnica w cenie między żyłką okrągłą a kwadratową nie jest warta zachodu, jeśli kosisz tylko trawę na trawniku.

Żyłka okrągła lub kwadratowa do profesjonalnej kosy Greenline jest wykonana z hartowanej stali i zapewnia doskonałą wydajność cięcia. Na przykład profesjonalna kosa Greenline DS 4000 T powinna być wyposażona w ząbkowaną żyłkę kwadratową Platin-Cut dla maksymalnej trwałości. Dwuwarstwowy, kwadratowy przekrój żyłki Platin-Cut ma o 40% większą żywotność niż żyłki konwencjonalne.

Sprawdź także:  Jak wyczyścić trawę z kosiarki spalinowej

Saw-Blade Gold sawtooth line

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku tego konkretnego ostrza, jest jego konstrukcja. Nie posiada on kwadratowych lub ostrych narożników. Kwadratowe lub ostre narożniki powodują powstawanie naturalnych naprężeń i linii błędów w ostrzu piły. Powstałe w ten sposób wióry są znacznie mniejsze. Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w przypadku tego konkretnego brzeszczotu jest kąt haka. W idealnym przypadku kąt haka powinien być większy niż 0,5, aby można było uzyskać gładsze cięcia. Brzeszczot z większym stosunkiem zęba do rozmiaru daje mniejszy wiór.

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać drogą żyłkę do pił. Po pierwsze, brzeszczoty o wyższej jakości będą trwalsze. Po drugie, są one bardziej wartościowe niż tańsze wersje. Wysokiej jakości ostrza zapewnią Państwu większą siłę cięcia przy jednoczesnym zmniejszeniu konieczności ich wymiany. Wreszcie, będą Państwo mieli mniej zmartwień związanych z konserwacją. Porównując ostrza, zobaczysz różnicę. Dobrym wyborem są brzeszczoty z linii Saw-Blade Gold do cięcia szczotek.

Jak w przypadku każdej piły, linia brzeszczotów Saw-Blade Gold jest również dobra do cięcia różnego rodzaju materiałów. Dzieje się tak dlatego, że ostrza Gold Blade są wykonane z wyższej jakości stopu niż większość kos do zarośli. Są one dobre do cięcia różnych materiałów, od trawy, przez korę, po plastik. Są one również w miarę przystępne cenowo. Należy jednak upewnić się, że posiadamy mocną i wytrzymałą piłę.

Sprawdź także:  Jak zrobić miotacz śniegu z kosiarki do trawy

Innym dobrym powodem, dla którego warto stosować tę żyłkę do kosiarki do zarośli, jest czynnik bezpieczeństwa. Ostrze zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Zmniejsza ryzyko obrażeń lub pożaru. Zęby nie będą przecinać rąk, jeśli używasz go nieprawidłowo. Linia zębów piły nie zostanie zerwana, więc nie otrzymasz paskudnego nacięcia w skórze.

Przy wyborze odpowiedniej linii zębów piły istotny jest kąt. Brzeszczot powinien mieć w środku węższą szczelinę niż druga połowa. Kąt nachylenia piły decyduje również o jej trwałości i sile cięcia. Powinien być również zdolny do cięcia twardego drewna i tworzyw sztucznych laminowanych z drewnem. Do obu zadań piła powinna mieć węższą szczelinę od drugiej. Kąt powinien być również symetryczny.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest kerf. Kerf to szerokość piły pomiędzy jej dwoma najszerszymi punktami. Ma ona również wpływ na szerokość cięcia. Frez to szerokość cięcia, ale szerokość piły powinna być mniejsza niż szerokość ostrza. Brzeszczoty o cienkim rzazie wymagają mniejszej mocy niż brzeszczoty o rzazie standardowym, dlatego lepiej sprawdzają się w miejscach o ograniczonej mocy.

Brzeszczoty z linii Gold posiadają szczeliny dylatacyjne, które umożliwiają rozszerzanie i kurczenie się brzeszczotu bez powodowania problemów z jego napięciem. Ta cecha pomaga uzyskać czystsze cięcie za każdym razem. Co więcej, pozwala ona na rozszerzanie i kurczenie się ostrza w zależności od potrzeb, więc jest mniej prawdopodobne, że się złamie. Te szczeliny rozszerzające pozwalają również na rozszerzanie i kurczenie się stali bez wypaczania lub powodowania innych problemów.

Sprawdź także:  Jak kosić trawę kosiarką elektryczną

Tytanowy drut okrągły

Jeśli chodzi o spawanie tytanu, jakość spoiny jest ważna, ponieważ materiał ten może wytwarzać niskiej jakości spoiny, gdy jest narażony na działanie tlenu. Szczotki z drutu ze stali nierdzewnej oraz zanurzenie w wodzie i roztworach żrących to skuteczne metody czyszczenia tytanu. Konfiguracja części powinna określić, która metoda czyszczenia jest najlepsza, ale aceton lub rozpuszczalniki na bazie alkoholu mogą być używane do czyszczenia tytanu. Unikaj rozpuszczalników chlorowych, które mogą wytwarzać toksyczne opary po podgrzaniu.

Zwiększona wytrzymałość drutu tytanowego oznacza, że można go używać z pneumatycznym napinaniem i mocniejszymi sprężynami. Efektem są wyższe prędkości cięcia i zwiększona jakość cięcia. Należy pamiętać, że druty tytanowe wymagają specjalnych systemów mocowania i napinania. Użytkownicy muszą odpowiednio zmodyfikować swoje istniejące systemy mocowania i napinania drutu. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści wynikających z zastosowania drutów tytanowych, sprawdź poniższy artykuł. Oto kilka powodów, dla których warto stosować tytanowy drut okrągły w kosiarkach szczotkowych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy lepiej kosić bosymi stopami?
Czytaj Dalej

Czy lepiej kosić bosymi stopami?

Czy lepiej kosić bosymi stopami? Wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem. Jednak gołe stopy są w rzeczywistości…
Dlaczego kosiarka spalinowa nie odpala
Czytaj Dalej

Dlaczego kosiarka spalinowa nie odpala

Uruchamianie kosiarki spalinowej może być uciążliwe – niektórzy nie potrafią jej w ogóle odpalić! Chociaż przyzwyczajenie się do…