Ile koni mechanicznych ma kosa spalinowa?

Ile koni mechanicznych ma kosa spalinowa?

Podkaszarki są w zasadzie udoskonaloną wersją podkaszarek. Metalowe ostrze zastępuje sznurek, a większość z nich jest napędzana przez gazowy silnik dwusuwowy. Są one zazwyczaj droższe od podkaszarek żyłkowych, więc należy ustalić, czy dostępna przestrzeń uzasadnia dodatkowy koszt. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar urządzenia. To, czy przestrzeń jest wystarczająco duża dla kosy, określi jej moc.

Moc przekłada się bezpośrednio na wydajność pracy

Szerokość koszenia kosiarki wynosi od ośmiu do osiemnastu cali. Szersze kosy są bardziej wydajne, ponieważ mogą ściąć więcej roślin podczas jednego przejazdu. Generalnie wałki są wykonane ze stali nierdzewnej, ale dostępne są również inne metale. Metalowe wałki są bardziej trwałe i odporne na rdzę. Ostrza kosy są jednym z najważniejszych aspektów.

Większość ręcznych kos mechanicznych ma silniki dwusuwowe, które wymagają stosowania paliwa mieszanego. To powoduje dodatkowe wydatki i czas na przygotowanie paliwa do kosy. Modele 4-cylindrowe zwiększają moc, ale emitują mniej zanieczyszczeń niż wersje 2-cylindrowe. Moc bezpośrednio wiąże się z możliwościami roboczymi. Im większa moc kosy, tym szybciej będzie ona ścinać i wygładzać zarośla. Dodatkowa moc pomoże również w trudnych warunkach.

Mniejsze, lżejsze maszyny

Możesz nabyć mniejszą, lżejszą kosę, jeśli pracujesz na obszarze wymagającym regularnego przycinania. Jeśli jednak Twoja posesja jest szczególnie duża, może być potrzebna maszyna o większej mocy. Duże posesje wymagają zwykle przycinania kilka razy w roku, co oznacza, że potrzebna będzie mocniejsza maszyna, która przetrwa trudne warunki. Jeśli pracujesz na małej powierzchni, możesz kupić mniejszą, lżejszą maszynę.

Sprawdź także:  Jaką żyłkę wybrać do kosiarki do zarośli

Kosa do zarośli przypomina piłę łańcuchową z długimi, obracającymi się ostrzami. Obsługuje się ją za pomocą uprzęży, podobnej do tej w rowerze. Ważne jest również, aby wybrać taką, która ma dobry system antywibracyjny, dzięki czemu można ją wygodnie używać przez długi czas bez dyskomfortu. Można znaleźć kilka różnych rodzajów kos mechanicznych, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Kolejną zaletą mniejszej, lżejszej kosiarki szczotkowej jest to, że są one łatwiejsze w utrzymaniu. Kosa szczotkowa może być trudna w użyciu, ponieważ jest niewyważona i ciężka. Trudno ją również przenosić, ponieważ żyłka i ostrze są utrzymywane w miejscu przez mocną uprząż. Regulacja klapy jest również trudna do uchwycenia. Mniejsze, lżejsze kosy szczotkowe najlepiej sprawdzają się na terenach o mniejszym ukształtowaniu terenu i wymagających częstej konserwacji.

Kosy mechaniczne STIHL są lekkie i przenośne, stanowiąc doskonałe uzupełnienie kosiarek spalinowych. Mogą dokończyć pracę, która nie została dokończona przez kosiarkę silnikową. Świetnie nadają się do szybkiego przycinania małych powierzchni trawy. STIHL oferuje modele podstawowe i komfortowe z technologią ErgoStart. Przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją i właściwościami urządzenia. Mały model może dobrze zmieścić się w dłoni. Wówczas można przejść do następnego rozmiaru.

Dłuższy wał

Dłuższy wał w kosie mechanicznej świetnie nadaje się do trudniej dostępnych miejsc, takich jak pod okapem domu. Maszyny te są również zazwyczaj wygodniejsze w użyciu dla osób wysokiego wzrostu. Podkaszarki z prostym wałem, wyposażone w wałki napędowe z litej stali, są bardziej wytrzymałe i mogą współpracować z cięższymi żyłkami. Niektóre modele są również wyposażone w przystawki z ostrzami. Wybierając kosę z dłuższym trzonkiem można również zaoszczędzić na wymianie żyłki.

Sprawdź także:  Czy wybrać kosiarkę z napędem czy bez

Wałek kosy jest elementem krytycznym dla bezpieczeństwa. Wałek jest wykonany z aluminium klasy lotniczej i posiada dwa źródła drgań. Jedno źródło znajduje się na głowicy tnącej, a drugie na obudowie sprzęgła. Wał jest wystarczająco długi, aby można go było pewnie trzymać i łatwo obracać podczas pracy. Przed użyciem należy zdjąć czerwoną osłonę. Niektóre modele kos mechanicznych są lekkie, co czyni je idealnym rozwiązaniem do lekkich prac.

Kosiarka do zarośli wygląda jak piła łańcuchowa, z obracającymi się ostrzami. Użytkownik zakłada uprząż i steruje maszyną za pomocą kierownicy stylizowanej na rowerową. Ważne jest, aby wybrać kosiarkę do zarośli ze skutecznym systemem antywibracyjnym, aby operator mógł wygodnie korzystać z maszyny przez cały czas pracy, nie odczuwając bólu ani dyskomfortu. Dłuższy wałek kosy szczotkowej i długość ostrza to główne różnice pomiędzy tymi dwoma typami.

Elektryczna

Ile koni mechanicznych ma tak naprawdę kosa elektryczna? Moc kos mechanicznych jest określana na podstawie mocy silnika lub pojemności silnika w centymetrach sześciennych (CC). Wyższa liczba oznacza potężniejsze narzędzie. Większość kos mechanicznych ma pojemność od 20 do 26 cm3, a niektóre nawet do 58 cm3. Dla większości właścicieli domów modele o pojemności 20-26 cm3 będą w sam raz.

Najlepszym sposobem wyboru kosiarki do zarośli jest rozważenie, ile miejsca masz na nią. Większość ogrodników ma już akumulatorowe podkaszarki lub wykaszarki. Do oczyszczania większych powierzchni idealnie nadaje się elektryczna kosiarka do zarośli, która jest urządzeniem ręcznym i może być wyposażona w szelki naramienne lub podwójne szelki naramienne. Dla dodatkowego bezpieczeństwa dostępne są również szelki naramienne lub podwójne szelki naramienne i podkładka biodrowa.

Sprawdź także:  Jaką kosiarkę wybrać benzynową czy elektryczną?

Kosa elektryczna może być zasilana akumulatorem, przewodem lub 4- lub 2-suwowym silnikiem benzynowym. Chociaż są lżejsze i cichsze niż ich benzynowe odpowiedniki, modele elektryczne nie są prawie tak mocne. Kolejną zaletą elektrycznej kosiarki jest jej wszechstronność. Może być ustawiona pod kątem w dowolnym kierunku. Może być również używana w trudniejszym terenie, np. na zboczach lub w błotnistych miejscach.

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca do pracy, najlepszym rozwiązaniem będzie kosa gazowa. Jej silnik i akumulator są lekkie i wydajne, a Ty możesz zmieniać źródło zasilania na bieżąco, bez konieczności ładowania. Nie lekceważ jednak mocy kos akumulatorowych: są one dwukrotnie mocniejsze niż modele zasilane benzyną. I pamiętaj, aby sprawdzić ich współczynnik Ah.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej
Czytaj Dalej

Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej

Przy wymianie oleju w kosiarce spalinowej należy pamiętać o kilku rzeczach. Olej syntetyczny jest lepszy niż mineralny. Jednak…
Co zrobić ze starą kosiarką
Czytaj Dalej

Co zrobić ze starą kosiarką

Możesz oddać starą kosiarkę do Armii Zbawienia lub sprzedawcy złomu. Zanim to zrobisz, powinieneś wiedzieć kilka rzeczy. Po…
Czy warto kupić kosiarkę ręczną?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić kosiarkę ręczną?

Zakup nowej kosiarki ręcznej może wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale nie musi. W porównaniu do kosiarek gazowych,…