Która tkanina na huśtawkę ogrodową wytrzyma najdłużej?

Która tkanina na huśtawkę ogrodową wytrzyma najdłużej?

W zależności od budżetu, możesz wybrać pomiędzy Sunbrella, Phifertex, Textilene lub siatką poliestrową powlekaną winylem. Przeczytaj kilka wskazówek na temat wyboru najlepszej tkaniny na huśtawkę ogrodową. Alternatywnie, można DIY baldachimu wybierając tkaninę z ochroną UV i odporność na warunki atmosferyczne. Będzie to również łatwiejsze do utrzymania, ponieważ można wybrać styl i kolory samodzielnie.

Sunbrella

Jeśli masz dzieci i zwierzęta, będziesz chciał wybrać tkaninę, która wytrzyma trudne warunki pogodowe i zwierzęta. Tkanina Sunbrella, którą wybierzesz, będzie również najbardziej trwała, ponieważ nie wchłania cieczy i nie przenosi ładunków statycznych. Niezależnie od stylu życia Twojej rodziny, huśtawka ogrodowa pokryta tkaniną Sunbrella będzie służyć przez wiele lat. Kolor pozostanie prawdziwy, a materiał jest również bardzo łatwy do czyszczenia.

Sunbrella to najlepsza tkanina do projektów zewnętrznych. Jest odporna na blaknięcie i pleśń oraz zapewnia do 98% ochrony przed promieniowaniem UV. Tkanina jest również odporna na wodę, co oznacza, że może stanąć do każdego elementu natura rzuca na niego. Tkaninę można kupić w jednolitych kolorach, wzorach lub paskach. Tkaniny Sunbrella charakteryzują się również doskonałą oddychalnością, co czyni je idealnymi do huśtawek ogrodowych.

Kolejną wielką zaletą korzystania z Sunbrelli jest to, że można kupić setki różnych stylów mebli zewnętrznych. Od markiz po poduszki, możesz znaleźć piękną i trwałą tkaninę zewnętrzną dla każdego zastosowania. Ze względu na ich wszechstronność, możesz łatwo przekształcić swoją przestrzeń zewnętrzną w wygodne ustawienie wewnętrzne. Możesz nawet mieć niestandardowe projekty wykonane z tkaniny Sunbrella. Możliwości są nieograniczone! Możesz nawet użyć go do mebli zewnętrznych, zbyt, dla tej sprawy.

Wybierając tkaninę na meble zewnętrzne, zastanów się, czy chcesz kupić tkaninę Sunbrella czy tkaninę akrylową. Sunbrella to lepszy wybór, ponieważ ma dłuższą żywotność niż akryl i jest bardziej wytrzymały. Jest również bardziej przyjazny dla środowiska niż akryl, dlatego jest to dobry wybór. Sunbrella ma również swój własny program recyklingu. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się wyrzucić swoją huśtawkę ogrodową, możesz poddać ją recyklingowi.

Sprawdź także:  Jak wybrać linę do huśtawki ogrodowej

Phifertex

Możesz wybrać tkaninę Phifertex do swojej huśtawki ogrodowej ze względu na jej wyjątkową trwałość. Tkanina GeoBella(r) jest certyfikowana jako wytrzymująca 30.000 podwójnych przetarć, a linia zaprojektowanych tkanin Phifertex(r) jest zbudowana tak, aby wytrzymać 100.000 podwójnych przetarć. Ponadto jest łatwa w utrzymaniu – przy pomocy zaledwie kilku prostych czynności można przedłużyć żywotność tkaniny huśtawki ogrodowej.

Najlepszą częścią zakupu tkaniny Phifertex jest to, że posiada ona certyfikat Greenguard, co czyni ją najlepszą opcją dla Twojej huśtawki ogrodowej. Oznacza to, że nie emituje żadnych szkodliwych lotnych związków organicznych. Dodatkowo jest produkowana w Stanach Zjednoczonych, co czyni ją ulubioną wśród fabrykantów. Jeśli szukasz tkaniny do huśtawki, nie szukaj dalej niż tkanina żagla cieniującego Phifertex. Jego wysokiej jakości tkanina jest odporna na promienie UV, co oznacza, że pozostanie żywa i długotrwała.

Tkanina Sunbrella Sling to również dobry wybór. Wykonana jest z włókien akrylowych Sunbrella i poliestru powlekanego PCV. Materiał ten jest bardziej trwały niż Phifertex Plus, ale nie jest tak stabilny wymiarowo jak ten pierwszy. Z czasem może zacząć się uginać. Jednak w przeciwieństwie do Phifertex Plus, Sunbrella Sling posiada pięcioletnią ograniczoną gwarancję.

Textilene

Huśtawka ogrodowa z tkaniną Textilene przetrwa lata i sprawi, że każda letnia aktywność będzie przyjemniejsza dla wszystkich. Materiał Textilene to unikalna mieszanka tkanych przędz poliestrowych i PVC, które mają zewnętrzną powłokę. Ta wytrzymała tkanina jest nie tylko wodoodporna, ale także trudnopalna i wysoce odporna na plamy i pleśń.

Textilene to poliestrowa przędza rdzeniowa powlekana chlorkiem winylu, która jest odporna na wiele nieorganicznych substancji chemicznych, kwasów i rozpuszczalników. Jest odporna na ścieranie i rozdarcie, a także na działanie tlenu i większości rodzajów barwników indygo. Tkanina ta może być czyszczona za pomocą łagodnego detergentu i roztworu trzech galonów wody.

Sprawdź także:  Jak wybrać białą ławkę do ogrodu

Tkaniny zewnętrzne są na ogół mniej wygodne niż materiały wewnętrzne. Poliester jest jedną z najmniej kosztownych tkanin zewnętrznych. Ponieważ jest to materiał syntetyczny, nie ulega degradacji, jak w przypadku tkanin występujących naturalnie. Jednak tkaniny poliestrowe są często drukowane i blakną pod wpływem światła słonecznego. Aby uzyskać lepszą trwałość kolorów, można kupić poliester barwiony w roztworze. Można również wybrać akryl barwiony w roztworze, który jest bardziej miękki niż poliester.

Siatka poliestrowa powlekana winylem

Huśtawka ogrodowa, która jest wykonana z tkaniny siatkowej z poliestru powlekanego winylem, będzie trwała najdłużej. Tkanina ta jest zwykle używana do produkcji odzieży outdoorowej i jest wodoodporna. Jest lekka i łatwa do czyszczenia. Ten rodzaj tkaniny jest również wykonany z materiałów syntetycznych, które są nietoksyczne i mogą wytrzymać warunki pogodowe, takie jak deszcz i śnieg. Jest to doskonały wybór dla huśtawek wykonanych z tkaniny, która będzie narażona na działanie elementów.

Aby znaleźć wysokiej jakości tkaninę siatkową z poliestru powlekanego winylem do huśtawki ogrodowej, pamiętaj, aby szukać marki, która ją stosuje. Produkt, który jest wykonany z poliestru powlekanego winylem, będzie miał wyższy pick-count i będzie mocniejszy niż materiały powlekane filtrem przeciwsłonecznym. Materiał ten jest również bardzo odporny na promieniowanie UV i należy szukać gwarancji, która obejmuje jego materiał przez trzy do 10 lat.

Wybierając tkaninę na huśtawkę ogrodową, pamiętaj, aby wybrać materiał, który jest przeznaczony do wytrzymania elementów. Powlekana winylem poliestrowa tkanina siatkowa na huśtawkę ogrodową jest elastyczna i trwała. Można ją wykorzystać do wielu zastosowań, takich jak szyby przeciwwiatrowe i ekrany siatkowe. Ten rodzaj tkaniny nie jest zbyt popularny wśród domowych krawców, ale można go wykorzystać do produkcji odzieży.

Tkanina siatkowa poliestrowa powlekana winylem to najlepszy wybór na huśtawkę ogrodową. Materiał ten jest trwały, odporny na uszkodzenia wodne i plamy. Szybko schnie. Należy jednak pamiętać, że tkaniny poliestrowe zaczną blaknąć szybciej niż inne tkaniny syntetyczne. Są one również wykonane w różnych kolorach i wzorach. Inną opcją jest hybrydowa tkanina poliestrowa, która jest malowana po utkaniu nici. Pozwoli Ci to osiągnąć jaśniejsze kolory i bardziej skomplikowane wzory, ale nie będzie trwać tak długo w bezpośrednim świetle słonecznym. Olefin

Sprawdź także:  Jak zrobić metalową huśtawkę ogrodową krok po kroku

Poliolefina to najtwardsza tkanina na meble zewnętrzne, a wykonana jest z polipropylenu, etylenu i propylenu. Olefina to materiał syntetyczny stosowany do produkcji tapet i wykładzin. Jest przyjazny dla środowiska, jest odporny na blaknięcie i promienie UV, a także jest bez statyczny. Możesz ponownie użyć tego materiału do 10 razy, co czyni go doskonałym wyborem dla poduszek zewnętrznych.

Kolejną ważną kwestią jest trwałość. Tkanina Olefin jest najbardziej wytrzymała z tych dwóch tkanin i jest dostępna w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Jest wykonana z produktów naftowych i mówi się, że jest przyjazna dla środowiska. Tkanina Olefin jest również bardzo trwały i szybki do wyschnięcia, co czyni go idealnym dla obszarów z ciężkim deszczem. Oba materiały powinny trwać przez wiele lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, a Olefin jest najbardziej popularnym wyborem dla huśtawek ogrodowych.

Tkanina polipropylenowa to również świetny wybór na meble zewnętrzne. Polipropylen jest wytwarzany w procesie, który został po raz pierwszy opracowany we Włoszech w 1957 roku, a za jego rozwój przyznano nagrodę Nobla w 1963 roku. Przędzarka jest używana do topienia granulek polipropylenu, które są następnie przekształcane w nici. Z nici tych wyplata się następnie poszycie huśtawki ogrodowej, dzięki czemu jest ona trwała i długowieczna.

Olefina jest odporna na wodę i promieniowanie UV, a także nie traci kolorów i szybko schnie. W przeciwieństwie do poliestru, Olefin jest tańszy i szerzej dostępny niż Sunbrella. Proces produkcji Olefin jest przyjazny dla środowiska, nie wymaga użycia ziemi ani wody. Jest również wysoce przetwarzalny, co oznacza, że może być poddany recyklingowi do 10 razy. Jest łatwy do czyszczenia, a większość typów jest odporna na pleśń.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić projekt huśtawki ogrodowej
Czytaj Dalej

Jak zrobić projekt huśtawki ogrodowej

Aby zrobić huśtawkę ogrodową, trzeba będzie najpierw zdecydować, jakie materiały i wzory chcesz. Następnie trzeba będzie zdecydować się…