Jak zabezpieczyć metalową huśtawkę ogrodową, żeby nie rdzewiała

Jak zabezpieczyć metalową huśtawkę ogrodową, żeby nie rdzewiała

Jak zabezpieczyć metalową huśtawkę ogrodową, aby nie zardzewiała to pytanie, które zadaje sobie większość osób. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak zrobić to prawidłowo. WD-40, elastyczna słoma i wosk w paście to niektóre z przedmiotów, które mogą być potrzebne do zabezpieczenia huśtawki do ziemi. Upewnij się, że dokładnie czytasz instrukcje. W końcu rdza może zamienić się w pył i spowodować poważne problemy z bezpieczeństwem.

Kotwy gruntowe

Niezależnie od tego, czy Twoja huśtawka jest wykonana z drewna, metalu czy plastiku, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zabezpieczenie jej w ziemi za pomocą kotwy gruntowej. Kotwy te należy umieścić w ziemi sześć do siedmiu centymetrów poniżej stóp huśtawki. Po osiągnięciu odpowiedniej głębokości można przewiercić się przez dno kotwy długim przedmiotem o grubości pięciu do sześciu milimetrów.

Wybierając kotwicę gruntową, należy wybrać taką, która wykonana jest z wysokiej jakości solidnego metalu premium i oferuje konstrukcję spawaną w zakresie 360 stopni. Należy również upewnić się, że kotwa jest zakotwiczona w mocnym, stabilnym miejscu. Jeśli nie chcesz ryzykować rdzewienia lub przeciekania, rozważ użycie betonu, aby zapobiec zatopieniu huśtawki. Większość zestawów huśtawkowych zawiera kotwy do ziemi, ale jeśli chcesz użyć własnych, możesz je kupić osobno w sklepach typu Home and Garden. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta, jak zainstalować te kotwy.

Inny rodzaj kotwy gruntowej nazywany jest kotwą korkociągową. Wygląda ona jak otwieracz do wina i jest przeznaczona do głębokiego zakotwienia. Zagięcia na kotwie korkociągowej są rozmieszczone w dużych odstępach od siebie, dzięki czemu można ją zakotwić głęboko w gruncie. Spód kotwicy jest niemalże zrównany z powierzchnią ziemi, co czyni ją idealną do ustawienia zestawu huśtawkowego. Kotwa korkociągowa sprawdza się również w przypadku stołów zewnętrznych, stołów piknikowych i kurników.

WD-40

Aby zapobiec rdzewieniu metalowej huśtawki ogrodowej, regularnie smaruj jej przeguby i zawiasy za pomocą WD-40. Ten sam środek możesz zastosować do innych części huśtawki, w tym do siedziska. Huśtawki mogą być podatne na zużycie z powodu nadmiernego użytkowania, dlatego należy również sprawdzić, czy nie ma na nich śladów strzępienia i uszkodzonych ogniw. Stosując się do tych kroków, możesz mieć pewność, że Twoja huśtawka będzie służyć przez wiele lat.

Innym sposobem na zabezpieczenie metalowej huśtawki ogrodowej przed rdzewieniem jest potraktowanie jej poliuretanem. Aby zachować atrakcyjność metalowego wystroju ogrodu i zapobiec rdzewieniu, co najmniej raz w roku zastosuj WD-40. Przechowuj ją w miejscu o kontrolowanym klimacie, aby nie była narażona na ekstremalne zmiany temperatury. Jeśli nie możesz zastosować WD-40 do połączeń huśtawki, możesz użyć płynnego grafitu, aby zapobiec rdzewieniu.

Sprawdź także:  Z jakiego metalu zrobić huśtawkę ogrodową?

Przed zastosowaniem WD-40 na metalowe części huśtawki, należy najpierw upewnić się, że obszar wokół śrub i wkrętów jest dobrze wentylowany. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, rozpyl produkt na miękką szmatkę, aby uniknąć smug i odpadów. Po wyschnięciu sprayu należy wypolerować huśtawkę czystą szmatką, aby usunąć wszelkie pozostałe ślady WD-40. Właściwości smarujące WD-40 zapobiegają rdzy i korozji wszystkich rodzajów metalu.

Elastyczna słomka

Słomka wielokrotnego użytku to świetny sposób na ochronę metalowej huśtawki ogrodowej. Słomki te są dostępne w różnych kolorach i mają długość 23 cm. Są lekkie i dostarczane w torebce ze sznurkiem. Można je myć w zmywarce, a po zakończeniu użytkowania nadają się do recyklingu. Jednak nie oferują one najlepszego smaku i mogą nie być wygodne w użyciu z gorącymi napojami. Dlatego warto wybrać szklaną słomkę.

Nowoczesna słomka do napojów gazowanych ma elastyczną część umieszczoną nad brzegiem pojemnika oraz część z ustnikiem. Część ustnikowa jest przymocowana do słomki za pomocą serii pofałdowań. Słomka może być tak długa jak jedna czwarta cala. Część ustnikowa słomki może być umieszczona pod niewielkim kątem w stosunku do głównej słomki. Końce słomki są następnie zabezpieczone przez nawinięcie ich na trzpień.

Innym sposobem na zapobieganie wpływowi rdzy na metalową huśtawkę ogrodową jest zastosowanie elastycznej słomki. Słomki te nadają się do wielokrotnego użytku i są wykonane z nierdzewnej stali spożywczej, co czyni je przyjaznymi dla środowiska. Można je zginać, ustawiać pod kątem, a nawet zwijać. Są one dostarczane ze szczotką do czyszczenia i powinny być myte tylko ręcznie. Na rynku dostępna jest również WD-40 Multi-Use Flexible Straw.

Pasta woskowa

Kiedy chcesz zabezpieczyć metalową huśtawkę ogrodową, masz kilka opcji. Po pierwsze, możesz użyć wosku w paście, aby uczynić ją wodoodporną. Pasta woskowa to wiekowe wykończenie, które będzie przylegać do metalowych pasm i drewna. Po nałożeniu wosku, metal nie będzie rdzewiał. Po drugie, możesz użyć farby odpornej na rdzę, aby poprawić plamy na metalu.

Następnie należy chronić metalową huśtawkę ogrodową przed deszczem. Ponieważ wilgoć jest główną przyczyną powstawania rdzy, należy koniecznie chronić ją przed wodą. Do ochrony metalowych mebli ogrodowych można użyć altanki, pokładu lub ganku z ekranem. Alternatywnie można je przechowywać w garażu lub piwnicy. Jeśli pogoda nie jest dobra, można również użyć wosku do zabezpieczenia metalowej huśtawki ogrodowej, aby nie rdzewiała.

Sprawdź także:  Jak zrobić dach dla huśtawki ogrodowej

Inną opcją jest użycie soku z ziemniaka lub skórki ziemniaka. Kwas szczawiowy zawarty w ziemniaku pomaga rozpuścić rdzę. Jeśli nie masz pod ręką ziemniaka, możesz użyć zwykłego mydła do naczyń. Ten proces może być niechlujny, ale skończysz z huśtawką bez rdzy w krótkim czasie! Do usunięcia uporczywej rdzy można również użyć soli lub sody oczyszczonej.

Uszlachetnianie drewna

Niezależnie od tego, czy przechowujesz huśtawkę na podwórku, czy stawiasz ją na podwórku, ważne jest, aby odpowiednio dbać o metalowe meble, aby zapobiec rdzy. Kiedy krople wody dotykają metalu, powodują jego bardzo szybkie utlenianie, co skutkuje rdzą. Aby zapobiec rdzy, wytrzyj wodę zaraz po jej pojawieniu się, zachowując delikatne wykończenie i blask farby. W przypadku ekstremalnej pogody, możesz przechowywać swoją huśtawkę w szopie lub piwnicy. Jeśli jednak pojawi się rdza, należy ją naprawić.

Istnieje wiele sposobów zapobiegania rdzy na metalowej huśtawce ogrodowej. Pierwszym z nich jest użycie sody oczyszczonej do usunięcia rdzy z powierzchni. Wymieszaj sodę oczyszczoną z wodą, aby uzyskać gęstą pastę. Użyj miękkiej ściereczki do czyszczenia lub tarczy szlifierskiej, aby nałożyć pastę na metal. Pozostaw pastę na metalowej powierzchni na około 15-20 minut, a następnie wyszoruj brud miotłą lub innym materiałem ściernym.

Innym sposobem jest nałożenie warstwy poliuretanu. Jest to łatwiejsze do nałożenia niż przy użyciu pędzla. Schnie w ciągu 2 do 4 godzin i może pokryć 15 stóp kwadratowych. Pamiętaj, aby oczyścić meble przed natryskiwaniem. Możesz również użyć spirytusu mineralnego, aby usunąć wszelkie pozostałości, które mogą utrudnić proces łączenia. Wreszcie, upewnij się, aby chronić powierzchnię roboczą z dropcloth, aby uniknąć rozpryskiwania poliuretanu na powierzchni.

Malowanie

Lato już niedaleko, a noce stają się coraz jaśniejsze. Można cieszyć się letnimi dniami, relaksując się na zewnątrz. Ale w miarę ocieplania się pogody meble ogrodowe zaczną wyglądać na stare i zardzewiałe. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec pojawieniu się rdzy na Twojej huśtawce ogrodowej. Po pierwsze, przygotuj obszar roboczy. Umieść drop cloths wokół swoich mebli. Podnieś kawałek do powierzchni, którą chcesz pomalować. Następnie użyj szczotki drucianej lub papieru ściernego, aby usunąć luźną rdzę. W niektórych przypadkach może być konieczne kreatywne podejście do tego zadania – możesz pociąć papier ścierny na cienkie paski, aby dotrzeć do trudnych miejsc.

Sprawdź także:  Jak zrobić moskitierę na huśtawkę ogrodową

Następnie przygotuj huśtawkę ogrodową do malowania, odpowiednio ją przygotowując. Nakrętki i śruby zestawu huśtawkowego należy zagruntować i pomalować przed montażem. Przed montażem należy również pokryć je cienką warstwą farby antykorozyjnej. Po pomalowaniu nakrętek i śrub można przejść do malowania reszty metalowej huśtawki ogrodowej. Następnie nałóż dwie warstwy farby polimerowej do metalu, która pomoże zabezpieczyć ją tak samo jak ocynkowany zestaw huśtawek ogrodowych.

Ochrona za pomocą stopionego cynku

Jeśli masz metalową huśtawkę ogrodową, możesz chcieć zabezpieczyć ją przed rdzewieniem poprzez pokrycie jej stopionym cynkiem. Ta powłoka ochronna jest jedną z najskuteczniejszych dostępnych metod ochrony przed korozją. Zastosowanie tego procesu na metalowych huśtawkach ogrodowych może uchronić około dwudziestu do trzydziestu ton żelaza przed rdzewieniem w ciągu całego okresu użytkowania huśtawki. Cynk powleka metal w wyjątkowy sposób. Jest to wiązanie chemiczne pomiędzy stalą a cynkiem, które tworzy ochronną warstwę tlenkowo-węglanową.

Ponieważ cynk jest wysoce reaktywny, utlenianie może powodować białą rdzę. Ptaki osadzają na metalu kwaśne owoce i odchody, dlatego upewnij się, że regularnie czyścisz huśtawkę. Regularne używanie octu do jej czyszczenia zapobiegnie powstawaniu białej rdzy. Pamiętaj tylko, aby go potem spłukać. Oprócz octu możesz również użyć szczotki do mycia naczyń lub szczotki drucianej do nakładania octu.

Innym sposobem na zabezpieczenie metalowych huśtawek ogrodowych jest ich ocynkowanie. Stal galwanizowana to stal węglowa z nałożoną na nią cienką warstwą cynku. Warstwa ta zapobiega przedostawaniu się tlenu i wody. Warstwa cynku na stali poniżej będzie rdzewieć. Jednak ta warstwa ochronna jest tylko tymczasowa. Możesz zdecydować się na zabezpieczenie swoich metalowych huśtawek ogrodowych warstwą stopionego cynku na nich.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać białą ławkę do ogrodu
Czytaj Dalej

Jak wybrać białą ławkę do ogrodu

Jeśli myślisz o dodaniu nowej białej ławki do swojego ogrodu, będziesz chciał pomyśleć o tym, gdzie będzie ona…