Jak zrobić dach dla huśtawki ogrodowej

Jak zrobić dach dla huśtawki ogrodowej

Jeśli budujesz od podstaw huśtawkę ogrodową, ten artykuł pokaże Ci jak zbudować dach i zamontować huśtawkę. Dowiedz się, jak określić głębokość legarów i zawiesić huśtawkę na obrotowych uchwytach. Łatwo jest dać się ponieść podczas budowania, więc wykonaj poniższe kroki, aby zbudować dach huśtawki ogrodowej. Dzięki temu Twoja huśtawka ogrodowa będzie stabilna.

Budowa wolnostojącej huśtawki ogrodowej

Możesz zbudować własną huśtawkę na ziemi lub podwiesić ją pod sufitem. Jednak zaplanowanie rozmiaru i kształtu stojaka huśtawki może być trudne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonać model z dachem, a następnie w ten sam sposób skonstruować huśtawkę. Używając zapasowego materaca do łóżeczka lub starej ławki na werandzie, możesz wykonać szkielet huśtawki. Używając dłuta i papieru ściernego, możesz wygładzić wszelkie nacięcia i wgłębienia, a następnie skręcić obie połówki razem.

Innym świetnym pomysłem jest zbudowanie markizy z płótna, która zapewni huśtawce trochę cienia. Markiza z płótna może dać Ci cień, a mała pergola może być świetnym miejscem do uprawy zielonych pnączy. Możliwości są nieograniczone, więc nie krępuj się eksperymentować z różnymi materiałami i kombinacjami. I nie zapomnij sprawdzić tutorialu, do którego link znajduje się poniżej! Jest on przeznaczony dla początkujących, ale może posłużyć jako świetny punkt wyjścia dla Twojego projektu DIY.

Sprawdź także:  Jak wybrać linę do huśtawki ogrodowej

Montaż dachu

Aby zainstalować dach nad huśtawką ogrodową, zacznij od określenia jej lokalizacji. Idealnym miejscem jest bok ganku lub podwórka, prostopadle do ulicy. Prostopadła orientacja zapewni więcej prywatności, ponieważ huśtawka będzie wyglądać jako część ganku lub podwórka. Można również ustawić huśtawkę w miejscu przeznaczonym do rozmów. Aby zamontować dach, wykonaj następujące czynności:

Określenie głębokości legarów

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić podczas wykonywania dachu huśtawki ogrodowej, jest określenie, jak dużego sufitu ganek będzie wymagał. Sufit ganku składa się z poziomych belek. Aby określić wysokość sufitu, należy zmierzyć belki od sufitu do huśtawki. Zazwyczaj ganek ma niewykończony sufit, więc określenie wysokości będzie łatwiejsze niż w przypadku pracy z wykończonym sufitem. Jeśli pracujesz z gotowym sufitem, należy usunąć wszelkie listwy i boazerie, które mogą być na legarach. Zazwyczaj do zawieszenia huśtawki potrzebny jest legar 2 x 8 lub belka 4 x 4.

Sprawdź także:  Jak odnowić starą drewnianą ławkę ogrodową

Po zmierzeniu długości legarów, należy określić ich głębokość. W zależności od wielkości legarów można użyć super silnego magnesu do wykrycia legarów. W internecie można znaleźć narzędzie do wyszukiwania kołków lub kupić urządzenie w sklepie z narzędziami, które zlokalizuje legary. Możesz też użyć trzonka od miotły, by odbić go od legarów.

Wieszanie huśtawki na uchwytach obrotowych

Jeśli rozważasz zakup wiszącego krzesła, ale nie wiesz, jak je powiesić, oto kilka kroków, które mogą znacznie ułatwić zadanie. Na początek upewnij się, że masz dużo miejsca wokół huśtawki. Jeśli instalujesz ją w domu, wybierz przestrzeń z wystarczającą ilością miejsca na huśtawkę i co najmniej 3 stopy za nią.

Potrzebujesz mocnej belki sufitowej. Musisz znaleźć belkę o nośności około 600 funtów, która podtrzyma Twoją huśtawkę. Jeśli budujesz huśtawkę dwuosobową, będziesz potrzebował dwóch belek. Upewnij się, że użyjesz śrub mocujących i przymocujesz deski. Gdy to zrobisz, możesz powiesić huśtawkę.

Zawieszenie huśtawki gankowej na pojedynczym legarze

Aby zbudować zadaszenie dla huśtawki gankowej, możesz zacząć od przygotowania belki. Przed wywierceniem śruby oczkowej należy wywiercić otwór pilotujący. Ten otwór zapobiegnie rozszczepieniu belki. Przełóż śrubokręt przez śrubę oczkową, a następnie dokręć ją za pomocą nakrętki. Po dokręceniu śruby oczkowej zamontuj huśtawkę gankową.

Sprawdź także:  Wybór ławki rattanowej ze schowkiem do ogrodu

Aby wykonać dach huśtawki werandowej, będziesz musiał upewnić się, że belki w twoim suficie mają odpowiedni rozmiar i znajdują się we właściwym miejscu. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby huśtawka mogła zawisnąć bez obijania się o podłogę. Usuń wszelkie panele sufitowe lub listwy, które mogą przeszkadzać. Następnie zmierz głębokość legarów. Być może trzeba będzie dodać dodatkowe drewno konstrukcyjne. Po określeniu rozmiaru legara wywierć dwa lub trzy otwory na samym legarze lub z jego boku, jeśli używasz zestawu do wieszania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać białą ławkę do ogrodu
Czytaj Dalej

Jak wybrać białą ławkę do ogrodu

Jeśli myślisz o dodaniu nowej białej ławki do swojego ogrodu, będziesz chciał pomyśleć o tym, gdzie będzie ona…
Jaką tkaninę wybrać na huśtawkę ogrodową
Czytaj Dalej

Jaką tkaninę wybrać na huśtawkę ogrodową

Jeśli planujesz zakup huśtawki ogrodowej, musisz zastanowić się, jaką tkaninę wybrać. Oto kilka opcji: wiklina, wiklina syntetyczna, Olefin…