Jak zrobić ogrodzenie z poziomych desek

Jak zrobić ogrodzenie z poziomych desek

Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń, które możesz zbudować z poziomych desek. Niektóre są Shadow box, podczas gdy inne są bardziej nowoczesne. Tak czy inaczej, wszystkie wyglądają świetnie. Możesz nauczyć się jak wykonać każdy z nich dzięki tym łatwym do wykonania krokom. Możesz nawet użyć tej samej metody dla ogrodzenia winylowego, jeśli wolisz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrobić jedno z tych ogrodzeń i zacząć tworzyć własne ogrodzenie!

Ogrodzenie typu shadow box

Możesz stworzyć ogrodzenie typu shadow box, mocując poziome deski do słupków ogrodzeniowych. Można to zrobić za pomocą podłużnic dwa na dwa. Aby uzyskać wygląd shadowbox, ważne jest, aby umieścić te sznurki równo z zewnętrznymi powierzchniami słupków. Aby przybić dwuczęściowe podłużnice do słupków, wbij dwa gwoździe z boku i jeden na górze deski.

Aby rozpocząć budowę poziomego ogrodzenia shadow box, potrzebne będą dwa rodzaje słupków: jeden na każdy koniec ogrodzenia i jeden na bramę. Słupki ogrodzeniowe powinny być rozmieszczone w odległości 8 stóp od siebie i na głębokości 18 cali. Możesz użyć ręcznej koparki otworów na słupki do mniejszych otworów lub wynająć automatyczny świder z wypożyczalni sprzętu. Należy pamiętać o używaniu sprzętu ochronnego podczas pracy z drewnem, ponieważ bardzo łatwo jest się skaleczyć.

Ogrodzenie typu shadow box jest najlepsze, gdy pasuje do wyglądu zewnętrznego domu i jest idealne dla domów tradycyjnych. Ten typ ogrodzenia wymaga jednak regularnej konserwacji, dlatego ważne jest, aby używać impregnowanej tarcicy i postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do tarcicy. Ponadto, przy wyborze łączników, należy użyć ocynkowanych śrub, stali nierdzewnej lub traktowanego drewna. Jeśli to możliwe, należy wywiercić otwory pilotażowe na końcach każdej deski, aby uniknąć przerw między deskami.

Ogrodzenie z poziomych listew

Jednym z najszybciej rozwijających się trendów w projektowaniu ogrodzeń jest ogrodzenie z poziomych listew. Ten typ ogrodzenia wykorzystuje poziome deski lub deski rozdzielone rozstawionymi drewnianymi pikietami, aby stworzyć atrakcyjną i unikalną barierę między podwórkiem a sąsiedztwem. Jeśli chcesz zbudować własne ogrodzenie, możesz łatwo zrobić to sam, jeśli masz odpowiednie materiały i umiejętności. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie.

Najpierw umieść słupki w ziemi. Upewnij się, że są one idealnie wypoziomowane. Następnie przymocuj listwy do słupków za pomocą pistoletu do gwoździ. Upewnij się, że listwy są rozmieszczone równo i na przemian. Użyj poziomicy, aby wyprostować pozostałe słupki. Jeśli planujesz zabejcować ogrodzenie, możesz również pokryć je warstwą farby.

Sprawdź także:  Jak przygotować fundament pod ogrodzenie siatkowe

Kolejną wskazówką przy wykonywaniu ogrodzenia z poziomych listew jest wybór odpowiedniego rodzaju drewna na deski. Dobrze sprawdza się impregnowana ciśnieniowo sosna. Miękkie drewno też jest dobre, choć nie jest tak trwałe. Ogrodzenie winylowe jest dobrą opcją dla ogrodzenia, zwłaszcza w projektach szyn ranczerskich. Jeśli masz ograniczony budżet, można również zdecydować się na listwy winylowe. Niski koszt winylu jest plusem.

Wielkość drewna używanego w poziomym ogrodzeniu listwowym zależy od wielkości Twojej nieruchomości i jej kształtu. Wybierz projekt ogrodzenia poziomego, który uzupełnia projekt Twojego domu. Na przykład nowoczesne ogrodzenie z poziomych listew wygląda najlepiej, jeśli poziomy drewniany płot jest ustawiony pod kątem, podczas gdy tradycyjny styl ranczo będzie dobrze wyglądać z ogrodzeniem z całego drewna. Możesz nawet uwzględnić skrzynki na kwiaty i półki, jeśli chcesz mieć więcej miejsca na uprawę roślin.

Ogrodzenie z drewnianych listew

Możesz zrobić ogrodzenie z drewnianych listew, wykonując kroki wymienione poniżej. Po pierwsze, określ długość słupków ogrodzenia. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że każda deska jest równa. Następnie przybij lub przykręć każdą listwę do słupków. Jeśli używasz gwoździ, wybierz brązowe, aby dopasować je do koloru drewna. W razie potrzeby użyj przekładki między deskami. Wykończ ogrodzenie bejcą lub farbą.

Gdy już zdecydujesz o rodzaju listew, wybierz drewno, które będzie najlepiej pasowało do wyglądu i przeznaczenia ogrodzenia. Można użyć impregnowanego drewna, desek kompozytowych lub malowanego metalu. Podczas gdy drewno wypacza się z czasem, łatwo temu zapobiec, wybierając deski z piórem i wpustem oraz wybierając cedr lub inne materiały, które są mniej skłonne do wypaczania.

Po wybraniu drewna i koloru listew, można przystąpić do mocowania paneli. Jeśli Twoja nieruchomość jest nachylona, możesz zejść ze wzgórza używając paneli ogrodzeniowych z poziomych listew. Podczas pomiaru, należy pamiętać, aby uwzględnić szerokość panelu. Można również budować na zamówienie poziomych szyn do tworzenia ciągłych linii poziomych na całym podwórku. Następnie można użyć tej techniki do zbudowania ogrodzenia, które pasuje do Twojej estetyki i budżetu.

Sprawdź także:  Jak udekorować ogrodzenie na wesele

Przed ułożeniem desek upewnij się, że każda z nich ma odpowiednią długość. Jeśli istnieje odstęp 1,8 metra, powinieneś zacząć montować deski na słupkach. Podczas montażu desek należy użyć sznurka, który odpowiada linii sznurka. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że słupki są prawidłowo wyrównane. Po zainstalowaniu desek, będziesz musiał przymocować tymczasowe 2×4 na dole ogrodzenia, co pomoże zapobiec narażeniu drewna na działanie stojącej wody.

Płot z listew winylowych

Płot z listew winylowych wykonany z poziomych desek jest doskonałą opcją dla prywatności. Ten styl ogrodzenia jest konfigurowalny i pochodzi z niewielkimi przerwami między deskami. Listwy poziomego ogrodzenia winylu są wystarczająco szerokie, aby pionowe rośliny rosły przez. Mogą one być zainstalowane wokół domu i mieszają się z resztą krajobrazu. Jeśli prywatność jest najwyższym priorytetem, można rozważyć zainstalowanie okładziny winylowej na wyższych piętrach.

Panele mogą mieć dowolną długość. Oczywiście im są dłuższe, tym są droższe. Ale można też zdecydować się na krótsze panele z prostokątnym obramowaniem. Takie panele będą wyglądały jak bramy. Dodatkowo możesz kupić modułowe panele bramowe, aby stworzyć składane ogrodzenie. Wybierz długość swoich paneli ostrożnie w oparciu o to, ile prywatności potrzebujesz. Jeśli obawiasz się o prywatność, możesz zdecydować się na krótsze panele z bardziej otwartą przestrzenią.

Instalując ogrodzenie z listew winylowych, pamiętaj o tym, że materiał użyty na listwy może z czasem się wypaczyć. Wybierz sosnę impregnowaną ciśnieniowo i użyj tarcicy o grubości co najmniej dwóch cali. Jeśli chcesz coś cieńszego, możesz je przyciąć samodzielnie. Powinieneś również rozważyć cedr, ponieważ jest on bardziej odporny na wypaczenia. Możesz również wybrać ogrodzenie, które jest wykonane z materiałów kompozytowych.

Ogrodzenie z listew kompozytowych

Ogrodzenie z listew kompozytowych składa się z poziomych desek i jest zwykle zbudowane z pikiet na pióro i wpust. Materiały kompozytowe są wykonane z drewna pochodzącego z recyklingu lub materiału organicznego i często mają wytłoczony wzór słojów drewna. Zazwyczaj posiadają one również 25-letnią gwarancję. Materiały użyte do budowy ogrodzenia kompozytowego różnią się w zależności od producenta. Jeśli planujesz zbudować ogrodzenie, które będzie widoczne z zewnątrz domu, rozważ użycie cedru lub innego drewna, które jest naturalnie odporne na wypaczenia.

Ten projekt ogrodzenia jest łatwy w montażu. Składa się z poziomych desek, które są rozmieszczone tak, że wyglądają jak deski. Panele są mocowane za pomocą opatentowanej ramy U-kanałowej pomiędzy słupkami. Ponieważ materiały wypełniające ogrodzenie są trzymane bezpiecznie w miejscu, można je zainstalować bez użycia gwoździ lub śrub. Te panele ogrodzeniowe mogą mieć grubość od jednego do dwóch cali i mogą mieć nawet sześć stóp wysokości.

Sprawdź także:  Jaka wysokość płotu jest dobra dla drogiego ogrodzenia?

Przed skonstruowaniem ogrodzenia z listew kompozytowych, należy wziąć pod uwagę jego wygląd. Ten typ ogrodzenia ma poziome deski, ale nadal można dodać drewniane okładziny do przodu konstrukcji. Ten typ ogrodzenia jest zazwyczaj bardziej elegancki niż tradycyjne drewniane ogrodzenie. Można kupić ogrodzenie, które wygląda elegancko, a jednocześnie zachowuje swój rustykalny charakter. Będzie uzupełniać każdy dom na zewnątrz, a także będzie chronić swoje podwórko przed niepożądaną pogodą.

Ogrodzenie z listew aluminiowych

Jeśli interesuje Cię trwałe i niedrogie ogrodzenie dla Twojego ogrodu, to podejście typu “zrób to sam” jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz kupić listwy aluminiowe w szerokiej gamie wysokości i kolorów, a te ogrodzenia wymagają niewielkiej konserwacji. Większość producentów oferuje ograniczoną gwarancję, więc nie będziesz musiał się martwić, że spędzisz dużo czasu na utrzymaniu swojego aluminiowego ogrodzenia. Nawet jeśli nie jesteś pewien, jak zbudować swoje ogrodzenie, zawsze możesz dwukrotnie sprawdzić swoje pomiary przed rozpoczęciem.

Jeśli chciałbyś zainstalować ogrodzenie w swoim ogrodzie, rozważ użycie aluminiowych listew poziomych 1×1. Ten typ ogrodzenia jest wszechstronnym wyborem dla każdego projektu na zewnątrz. Wysokiej jakości materiał jest trwały, łatwy w utrzymaniu i może odtworzyć wygląd drewna. Chociaż jest droższy na początku, może zaoszczędzić sporo pieniędzy w czasie.

Zanim zaczniesz montować deski, musisz ustawić słupki. Pamiętaj, aby zabezpieczyć je na równi z słupkami. Należy równomiernie zamontować listwy. Można użyć pistoletu do gwoździ, aby przymocować je na miejscu. Możesz dostać kogoś innego, aby utrzymać poziom ogrodzenia, podczas gdy jesteś jazdy gwoździ w. Po zabezpieczeniu każdej listwy, użyj śrub pokładowych, aby je przymocować. Możesz również dodać czapki do słupków, aby nadać im gotowy wygląd.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie

Jeśli planujesz budowę ogrodzenia myśliwskiego, powinieneś znać kilka ważnych wskazówek, dzięki którym będzie ono ładnie wyglądać. Powinieneś wiedzieć…
Jak odnowić betonowy płot
Czytaj Dalej

Jak odnowić betonowy płot

Szukasz tańszego i bardziej praktycznego sposobu na naprawę swojego betonowego ogrodzenia? Możesz wymienić swój stary płot na nowy,…
Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem

Jeśli obawiasz się, że złodziej może się włamać, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć. Należą do nich:…