Jak zmontować ogrodzenie panelowe

Jak zmontować ogrodzenie panelowe

Montaż ogrodzenia panelowego obejmuje złożenie ramy i przymocowanie sztachet. Zacznij od umieszczenia elementu dystansowego w dolnej i górnej szynie ramy. Umieść ją tak, aby górna krawędź przekładki sięgała do połowy deski ramy. Być może będziesz musiał dostosować tę przekładkę, gdy będziesz mocował inne szyny. Następnie przymocować pierwszą deskę 1” x 6” do pionowej deski ramy.

Wybór zaślepki do słupka ogrodzeniowego

Wybór zaślepki do słupka ogrodzeniowego jest ważny dla wyglądu i funkcjonalności Twojego ogrodzenia. Są one istotną częścią instalacji ogrodzenia, chroniąc słupki przed żywiołami, dzikimi zwierzętami i pogodą. Czapki na słupki mogą być również atrakcyjnym dodatkiem do samego ogrodzenia, poprawiając jego wygląd i odczucia. Ale zanim zakupisz czapkę, rozważ kilka rzeczy. Po pierwsze, należy rozważyć rozmiar czapki. Powinna ona pasować do całej górnej części słupka, jednocześnie unikając odsłoniętego wierzchołka. Jeśli wybierzesz zły rozmiar, trzeba będzie kupić inny, który może kosztować 50 dolarów do 200 dolarów.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed kotem

Nakładka na słupek jest również ważna, gdy słupki ogrodzenia są wyższe niż panele. Aby zapobiec piętrzeniu się czapek pod wpływem nacisku, namocz je w wodzie. Jeśli twój słupek jest wykonany z drewna, użyj silikonowego uszczelniacza, aby zapobiec przenikaniu wody. Po namoczeniu czapki, przybij ją do górnej części słupka za pomocą gwoździa. Następnie możesz wykończyć drewno bejcą lub wykończeniem, aby chronić je przed elementami zewnętrznymi. Cedr jest dobrym wyborem, ponieważ zapewnia naturalną ochronę przed promieniowaniem UV.

Wybór deski ogrodzeniowej, która jest dłuższa niż Twój panel ogrodzeniowy

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego ogrodzenia, rozważ użycie desek drewnianych. Drewno jest doskonałą opcją dla Twojego ogrodzenia i występuje w różnych gatunkach i specyfikacjach jakościowych. Chociaż drewniane ogrodzenia są zwykle droższe niż inne typy, będą trwać dłużej i dadzą Ci wiele opcji projektowania. Jedynym ograniczeniem dla Twojej kreatywności jest to, jak kreatywny jesteś z panelem ogrodzeniowym i wygląd, który chcesz osiągnąć.

Istnieje wiele zalet sosny poddanej obróbce ciśnieniowej. Za niską cenę, sosna impregnowana ciśnieniowo będzie trwać przez lata i zapewni klasyczny wygląd. Cedr to piękne, wysokiej klasy drewno, które jest odporne na owady i gnicie. Ogrodzenia kompozytowe są łatwe w utrzymaniu, wykonane z włókien drzewnych i plastiku z recyklingu. Są one odporne na uszkodzenia i pięknie się starzeją. Jeśli nie jesteś majsterkowiczem, sosna impregnowana ciśnieniowo jest przystępną opcją.

Sprawdź także:  Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Dodawanie górnej szyny

Pierwszym krokiem w dodawaniu górnej szyny do ogrodzenia panelowego jest ułożenie wzoru na panelach ogrodzeniowych. Górna szyna jest zwykle zbudowana z jednego wzoru 1×8. Pozbawiony węzłów 1×2 jest zaginany na sześciostopowym 1×8, aby stworzyć gładki łuk. Jeśli instalujesz więcej niż jeden panel, może być konieczne stworzenie oddzielnych wzorów dla każdej szyny.

W przypadku ogrodzenia poziomego można pominąć środkową szynę. Dolna szyna powinna znajdować się sześć cali nad ziemią, aby nie była narażona na wilgoć z gruntu. Ułatwia to przycinanie trawy wokół ogrodzenia. Aby przenieść umieszczenie każdej szyny między panelami, użyj linii murarskiej lub kwadratu. Następnie ustaw drugi koniec panelu kilka centymetrów nad ziemią.

Naprawianie złamanej deski ogrodzeniowej

Kiedy zauważysz, że brakuje części Twojego ogrodzenia lub jest ona uszkodzona, pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy rzeczywiście jest ona złamana. Słupek musi być przybity równo z dolną i górną sztachetą. Następnie należy użyć koparki do otworów na słupki, aby wykopać głębszy otwór i dodać trochę pokruszonego kamienia. Umieść nową deskę na dolnej szynie, zakrywając przestrzenie utworzone przez stare deski. Gdy nowa deska jest już na swoim miejscu, przybij pozostałe dwie strony do górnej szyny.

Sprawdź także:  Sposoby na pokrycie ogrodzenia siatkowego

Drugim krokiem jest nałożenie Titebond, wodoodpornego kleju zewnętrznego. Ten krok jest nieco bardziej skomplikowany i zajmie więcej czasu. Aby szpachla mogła przylegać, należy przeszlifować to miejsce papierem ściernym o średniej ziarnistości. Po wyschnięciu kitu, naprawa jest zakończona. Należy teraz spróbować zainstalować nową bramę, jeśli to konieczne. Jeśli masz drewnianą bramę, możesz użyć ściągacza, aby ją podeprzeć.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Nasze sposoby na tanie ogrodzenie
Czytaj Dalej

Nasze sposoby na tanie ogrodzenie

Jeśli szukasz najtańszych opcji ogrodzenia, istnieje kilka sposobów, aby urzeczywistnić swoje marzenie. Wymienione poniżej są niektóre z najlepszych…
Jak wyczyścić betonowy płot
Czytaj Dalej

Jak wyczyścić betonowy płot

Jeśli masz ogrodzenie, które jest wykonane z betonu, prawdopodobnie wiesz, że czyszczenie go może być trudnym procesem. Podczas…
Jak pomalować metalowe ogrodzenie
Czytaj Dalej

Jak pomalować metalowe ogrodzenie

Zanim zaczniesz malować swoje metalowe ogrodzenie, musisz je zagruntować. Metal podkład zapobiega farby od złuszczania i daje trwałe…