W jakiej odległości od drogi postawić ogrodzenie?

W jakiej odległości od drogi postawić ogrodzenie?

W tym artykule zostaną omówione trzy czynniki, które określą jak daleko od drogi należy umieścić ogrodzenie. Odległość ta musi wynosić co najmniej dwa metry od drogi, chodnika lub ścieżki dla pieszych. Ta odległość będzie chronić ludzi w twoim sąsiedztwie, a także kierowców, którzy mogą przechodzić obok. Dotyczy to również płotów przeciwśnieżnych. Poniżej wymieniono ważne czynniki, które należy rozważyć przy określaniu odległości. Zastosowanie tych wytycznych sprawi, że projekt będzie przebiegał znacznie sprawniej.

Odległość między ogrodzeniem a służebnością

Budując ogrodzenie na terenie prywatnym, należy pamiętać o odległości między ogrodzeniem a linią własności. Prawie każda ulica posiada nieutwardzony obszar przeznaczony na chodniki i linie użytkowe. Obszar ten musi znajdować się co najmniej 10 stóp od linii nieruchomości. Ponadto, ogrodzenie z 15-stopowym setback musi być oddalone od krawężnika o 25 do 27 stóp. Dlatego przed rozpoczęciem budowy należy zrozumieć związek między służebnością a ogrodzeniem.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć ogrodzenie przed psem

W niektórych przypadkach można zbudować ogrodzenie blisko linii granicznej. Jednakże może się zdarzyć, że nie będzie można zbudować ogrodzenia bezpośrednio na linii nieruchomości, jeśli dzieli się ją z podmiotem publicznym. Jeśli tak jest, będziesz musiał albo się cofnąć, albo powiadomić sąsiada. Może to być bardzo niezręczna sytuacja, zwłaszcza jeśli masz nieprzyjaznego sąsiada. Co więcej, będziesz musiał czekać na termin sądu, który zdecyduje, czy wolno Ci zbudować ogrodzenie na linii nieruchomości.

Być może będziesz musiał również wiedzieć, jaki rodzaj ogrodzenia jest dozwolony w ramach służebności. W niektórych przypadkach ogrodzenia nie mogą być wyższe niż 8 stóp. Jeśli jednak są one wykorzystywane do budowy stawów wodnych lub spa, muszą mieć wysokość 48 cali. Nawet jeśli nie używasz ogrodzenia do tego celu, musi być wystarczająco wysoki, aby umożliwić odpowiedni prześwit od linii nieruchomości. Jeśli nie jesteś pewien, jakie są prawne warunki w tym zakresie, skonsultuj się z prawnikiem.

Sprawdź także:  Jak pomalować metalowe ogrodzenie

Odległość między płotem a płotem śniegowym

Obliczając odległość między płotem a płotem śniegowym, należy pamiętać o kilku czynnikach. O ile kierunek wiatru jest ważnym czynnikiem, o tyle jego prędkość jest jeszcze ważniejsza. Przy prędkości wiatru wynoszącej dwadzieścia mil na godzinę śnieg pozostanie poniżej czterech stóp od ziemi. W tym samym czasie szybszy wiatr spowoduje, że mniej śniegu pozostanie poniżej czterech stóp. Jest to jeden z powodów, dla których zalecana jest standardowa wysokość ogrodzenia wynosząca cztery stopy.

Aby obliczyć odległość między płotem a płotem śniegowym, należy określić wysokość podstawy zaspy śnieżnej w odległości 0,50 m pod wiatr od płotu konstrukcyjnego. Odległość ta zapewni maksymalną wysokość i równoważnik wody śniegowej dla zaspy. Dla terenu badań w trzech z 25 lat uzyskano średnie SWE na poziomie 530 mm. Ponadto pomiary prędkości wiatru na stacji meteorologicznej były prawdopodobnie niedoszacowane, ponieważ znajdowała się ona na niższej wysokości niż teren badań.

Sprawdź także:  Nasze sposoby na tanie ogrodzenie

Decydując o tym, jak wysoki powinien być płot przeciwśnieżny, należy pamiętać, że wyższy płot pomoże zapobiec powstawaniu zasp śnieżnych. Zasadą obowiązującą przy stawianiu płotu przeciwśnieżnego jest pomnożenie jego wysokości przez 35. W ten sposób czterostopowy płot musi być oddalony od płotu o co najmniej 140 stóp. Taka odległość zapobiegnie powstawaniu zasp śnieżnych i zminimalizuje ryzyko zawalenia się płotu w przypadku burzy śnieżnej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak odnowić ogrodzenie klinkierowe
Czytaj Dalej

Jak odnowić ogrodzenie klinkierowe

Jeśli masz klinkierowy płot i chciałbyś ożywić jego wygląd, ten poradnik jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego…
Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem
Czytaj Dalej

Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem

Jeśli obawiasz się, że złodziej może się włamać, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć. Należą do nich:…
Jak zrobić płot z wikliny
Czytaj Dalej

Jak zrobić płot z wikliny

Chcesz wiedzieć jak zrobić ogrodzenie z wikliny? Możesz użyć winorośli lub PCV lub nawet spróbować techniki wiklinowej. Oto…
Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych

Budując ogrodzenie, możesz chcieć użyć Kamienia Polnego. Kamieni tych jest dużo, ale nie są zbyt uniwersalne. Kiedyś były…