Jak zrobić makramę do doniczki

Jak zrobić makramę do doniczki

Jeśli chcesz się nauczyć jak zrobić makramę do doniczki, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten projekt jest bardzo prosty i wykorzystuje dwa podstawowe węzły makramowe. Jest idealny dla początkujących, ponieważ zabierze Cię krok po kroku przez każdą część procesu. Aby uczynić ten projekt jeszcze łatwiejszym, ten tutorial poprowadzi Cię przez kilka podstawowych węzłów, które będą Ci potrzebne do tego projektu.

Podstawowa makrama wykorzystuje kilka rodzajów węzłów

Ten prosty wzór makramy wymaga trzech podstawowych węzłów i składa sznurki na pół. Jeśli jesteś początkujący, dobrym wyborem będą sznurki naturalne. Jeśli wolisz materiały syntetyczne, możesz zdecydować się na włókno herkulesowe, które jest trwałe, zmywalne i utrwalane termicznie. Nie blaknie również i nie będzie się łatwo strzępić. Niezależnie od wybranego materiału, do realizacji projektu będziesz potrzebować dodatkowej długości.

Makrama to technika, która łączy kreatywność z funkcjonalnością. Możesz wykonać każdy rodzaj przedmiotu, jaki przyjdzie Ci do głowy, od wieszaków na doniczki po bieżniki na stół, torebki, a nawet gwiazdy bożonarodzeniowe! Niezależnie od tego, czego szukasz, makrama to zabawny i niedrogi sposób na wyrażenie siebie podczas tworzenia pięknych rzeczy do domu. Wymaga tylko kilku narzędzi, a Ty możesz nauczyć się robić makramę szybko i łatwo.

Sprawdź także:  Jak wybrać osłonę na nóżki do doniczki

Materiały

Pierwszym krokiem w wykonaniu makramowego wieszaka na rośliny jest zmierzenie wysokości doniczki. Zmierz wysokość doniczki i podziel sznurki na dwie grupy. Następnie przywiąż prawy sznurek z jednej grupy do lewego sznurka z kolejnej grupy. Podobnie możesz powtórzyć procedurę, aby zrobić koszyk z siatki. Upewnij się, że długość sznurków jest nieco większa niż szerokość doniczki.

Materiały do wykonania makramowego wieszaka na rośliny są proste i niedrogie. Będziesz potrzebować białej ceramicznej doniczki, miękkiej różowej linki polipropylenowej, koralików i linki do ubrań. Sznurek jest świetną opcją, jeśli go masz, ale każdy mocny sznurek będzie działał. Ten makramowy wieszak na rośliny doda stylowy akcent do Twojej kolekcji roślin.

Sprawdź także:  Czym w tym roku owinąć doniczkę na choinkę

Długość

Jeśli kiedykolwiek chciałeś, aby Twoje doniczki wyglądały bardziej elegancko, możesz zrobić makramowe wieszaki na rośliny. Ten łatwy projekt wykorzystuje dwa podstawowe węzły makramowe i jest świetny dla początkujących. Film poprowadzi Cię przez każdy krok i pomoże Ci stworzyć makramowy wieszak na rośliny, o którym zawsze marzyłeś. Prosty makramowy wieszak na rośliny może być wspaniałym prezentem dla przyjaciela lub ukochanej osoby.

Najpierw zacznij od kawałka sznurka i ośmiu stóp sznurka. Używając dłuższego sznurka, zawiąż węzeł na środku sznurków. Będziesz musiał podzielić sznurki równomiernie, aby stworzyć siatkę. Następnie na każdym sznurku zawiąż kwadratowe węzły w odległości około 6 cali od siebie. Następnie będziesz musiał przymocować siatkę do doniczki. Powtórz ten proces dla pozostałych trzech sznurków.

Wzory

Aby rozpocząć wykonywanie makramowego wieszaka na rośliny, zacznij od zebrania materiałów. Będziesz potrzebować sznurka i co najmniej 18 cali sznurka. Podziel sznurek na trzy części i zawiąż je, aby każda część miała sześć cali długości. Następnie zapętl sznurki w koło. Następnie zabezpiecz wiszący odcinek w wybranym miejscu. Powtórz kroki 3 i 4 dla pozostałych części makramowego wieszaka na rośliny.

Sprawdź także:  Jak zrobić doniczkę z kory brzozowej

Aby zrobić siatkę na doniczkę, podziel sznurki na cztery grupy po cztery. Używając dwóch najdłuższych sznurków, zrób spiralę z 10 pół kwadratowych węzłów. Pozostaw około sześć do ośmiu centymetrów pomiędzy węzłami. Powtórz te kroki, aby stworzyć wzór siatki. W przypadku siatki, możesz skleić końce dla dodatkowego bezpieczeństwa. Możesz również wyszczotkować końce sznurków szczotką drucianą, aby frędzle były nieco delikatniejsze.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać donicę do metalowego stojaka
Czytaj Dalej

Jak wybrać donicę do metalowego stojaka

Wybierając donicę do metalowego stojaka, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Nie wszystkie stojaki mogą pomieścić wszystkie rodzaje…
Jak pomalować plastikową doniczkę
Czytaj Dalej

Jak pomalować plastikową doniczkę

Jeśli chcesz wykonać prosty projekt rzemieślniczy w domu, malowanie plastikowej doniczki może być zabawnym sposobem na wyrażenie swojej…
Jak działa donica z systemem nawadniania
Czytaj Dalej

Jak działa donica z systemem nawadniania

Istnieje kilka rodzajów doniczek, które posiadają system nawadniający. Można zakupić donice TERRA z systemem nawadniania, donice Daisy Rain…