Jak pomalować drewniany płot

Jak pomalować drewniany płot

Jeśli chcesz przemalować swój drewniany płot, musisz wiedzieć jak przygotować drewno przed malowaniem. Przed pomalowaniem drewnianego płotu należy go dokładnie oczyścić i usunąć wszelkie zabawki i narzędzia ogrodnicze. Następnie przykryj wszelkie krzewy plandeką, aby uniknąć rozprysku farby. Wreszcie, zastosować farbę. Postępuj zgodnie z krokami opisanymi w tym artykule, aby pomalować drewniane ogrodzenie w profesjonalny sposób.

Bejca vs. farba

Wybór pomiędzy bejcą a farbą przy malowaniu drewnianego płotu zależy od pożądanego efektu i budżetu. Farba jest bardziej trwała, ale bejca może być mniej przyjazna w utrzymaniu. Te pierwsze muszą być ponownie nałożone co trzy lata, podczas gdy farba powinna być ponownie nałożona co pięć lub sześć lat. Obie metody mają swoje plusy i minusy. Oto szybkie porównanie korzyści i wad każdej z nich.

Farba nie będzie tak trwała jak bejca i będzie wymagała gruntowania. Bejca, z drugiej strony, jest cieńsza i może wchłonąć się w drewno bez konieczności podkładu. Jest to również łatwiejsze do osiągnięcia jednolitego koloru, i może nie wymagać podkładu. Ale jeśli chcesz, aby Twój płot był rozmową z sąsiedztwa, plama może być najlepszym rozwiązaniem. Ale to również trwa dłużej, aby wyschnąć. Będzie potrzebował kilku dni, aby całkowicie wyleczyć. Ponadto, pogoda może wpłynąć na wynik plamy.

Sprawdź także:  Jak zrobić płot z leszczyny

Czyszczenie drewnianego płotu

Jeśli planujesz pomalować drewniany płot, powinieneś zacząć od jego dokładnego wyczyszczenia. Powerwashing przy dużych prędkościach może usunąć miękkie włókna drewna, dzięki czemu pikiety wyglądają jak wykałaczki. Pozostawione, twardsze włókna nie będą równomiernie przyjmować bejcy. Wyczyść swój płot dokładnie, aby zapewnić, że będzie on trwał przez wiele lat. Nie myj go pod ciśnieniem, ponieważ może to spowodować uszkodzenia. Celem jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, pleśni i grzyba.

Wyczyść go za pomocą Simple Green Oxy Solve. Wymieszaj go z dwoma galonami wody i nanieś za pomocą szczotki lub gąbki. Pozostaw na kilka minut, aby roztwór mógł wykonać swoją pracę. Po kilku minutach, spłukać ogrodzenie wodą z węża ogrodowego z niskim ciśnieniem. Roztwór powinien dobrze wyczyścić drewno, więc nie daj się skusić na pominięcie tego kroku.

Wybór właściwej farby

Malowanie drewnianego płotu to świetny sposób na ochronę drewna i dodanie atrakcyjności swojej nieruchomości. Istnieje kilka rodzajów farb dostępnych, ale nie ma jasnego konsensusu na najlepszy rodzaj. Olej, lateks, lub farby hybrydowe są najbardziej popularne opcje. Każdy typ ma swoje zalety i wady, a wybór odpowiedniego zależy od konkretnych potrzeb. Powinieneś wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje i styl swojej nieruchomości.

Malując drewniany płot, musisz rozważyć swoje osobiste preferencje. Być może nie chcesz, aby Twój płot był zbyt jasny, co mogłoby wyłączyć niektórych nabywców domu. Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość wyglądała bardziej atrakcyjnie dla potencjalnych nabywców, rozważ bardziej neutralny kolor. Neutralne kolory są najbezpieczniejszą opcją. Jednakże, jeśli planujesz sprzedać swój dom, należy rozważyć kolor swojego drewnianego ogrodzenia. Jeśli planujesz sprzedać swoją własność w przyszłości, jaśniejszy kolor sprawi, że nieruchomość będzie wyglądać mniej atrakcyjnie dla potencjalnych nabywców.

Sprawdź także:  Jak zrobić płot z wikliny

Zastosowanie podkładu

Przed rozpoczęciem malowania drewnianego płotu, upewnij się, że jest on dokładnie oczyszczony. Usuń wszelkie pleśń lub pleśń, a następnie szlifować ogrodzenie w dół do gładkiego wykończenia. Można również zastosować podkład do drewna, ale trzeba będzie zastosować drugą warstwę w razie potrzeby. Podczas malowania drewnianego płotu najlepiej używać pędzla, ponieważ opryskiwacz może spowodować kapanie farby na drewno.

Przed malowaniem należy usunąć luźną farbę za pomocą szczotki drucianej lub skrobaka. Przed rozpoczęciem malowania należy również sprawdzić, czy nie ma wilgoci lub pleśni. Nie należy malować w miejscu, gdzie jest pleśń lub nadmierna wilgoć. Ponadto, upewnij się, aby sprawdzić swoje ogrodzenie za wszelkie uszkodzenia owadów. Exterminators może pomóc pozbyć się termitów i wymienić uszkodzone deski. Następnie piasek ogrodzenia, aby przygotować go do nowej farby. Jeśli masz szlifierkę, możesz nieco zeszlifować ogrodzenie, aby je przygotować.

Sprawdź także:  Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Malowanie drewnianego płotu farbą mleczną

Do malowania drewnianego płotu możesz użyć farby Real Milk Paint. Ta sypka farba dobrze przylega do drewna i nie wymaga podkładu. Można ją nakładać zaraz po wyschnięciu. Przed malowaniem ważne jest, aby oczyścić i naprawić wszelkie wgniecenia, dziury i wgłębienia. Po tym, pozwól, aby twój płot całkowicie wyschnąć. Gdy farba wyschnie, nałóż drugą warstwę farby mlecznej, aby ją uszczelnić.

Jeśli malujesz poziomy panel ogrodzenia, postępuj zgodnie z usłojeniem drewna. Pozwoli to uzyskać bardziej równomierne i gładsze wykończenie. Pamiętaj, aby używać dużych ilości farby i upewnij się, że dostajesz się do drewna, aby uniknąć kapania. Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie ukryte obszary w pobliżu słupków i paneli. Korzystanie z pędzla do malowania drewnianego ogrodzenia sprawi, że praca będzie o wiele szybsza. Gdy ogrodzenie jest już całkowicie suche, wymień zieleń lub inne przemieszczone elementy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić ogrodzenie z klinkieru
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z klinkieru

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić ogrodzenie z klinkieru, czytaj dalej! Omówimy osadzanie słupków w żwirze lub betonie, pranie…
Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie

Jeśli planujesz budowę ogrodzenia myśliwskiego, powinieneś znać kilka ważnych wskazówek, dzięki którym będzie ono ładnie wyglądać. Powinieneś wiedzieć…