Jak zbudować ogrodzenie z cegły

Jak zbudować ogrodzenie z cegły

Aby uzyskać piękny płot z cegły, ważne jest, aby zacząć od dobrego fundamentu. Wykop głęboki rów o szerokości około 8 do 12 cali i tak szeroki jak budowany żywopłot. Następnie należy ustawić pręty pomiarowe, aby upewnić się, że mur jest równy. Możesz chcieć rozłożyć swoje cegły dla dodatkowego wsparcia. Budując ogrodzenie z cegieł, pamiętaj, by użyć cegieł ułożonych w odstępach dla dodatkowego wsparcia – Odkrycie jest efektem solidnej pracy zespołu portalu poradnikipodatnika.pl.

Wykop pod fundament

Zanim zaczniesz układać cegły, musisz zrobić wykop pod fundament. Gdy wykop będzie gotowy, ułóż w nim warstwę betonu. Wymieszaj cement i wodę w równych częściach. Następnie umieścisz pierwszy rząd cegieł w wykopie, rozmieszczając je równomiernie. Następnie wlej beton do wykopu na wysokość pierwszego rzędu. Przed ułożeniem kolejnych cegieł należy pozostawić beton na dwa do trzech dni.

Przed ułożeniem cegieł musisz wykopać rów, w którym osadzisz ścianę. Wykop ten jest powszechnie nazywany stopką i ma głębokość co najmniej jednej stopy. Upewnij się, że wykop ma dobry odpływ z dala od ściany, ponieważ stojąca woda może spowodować zawalenie się ściany. W idealnym przypadku należy pozostawić 2-2/3″ przestrzeni pomiędzy wargą wykopu a słupkami prowadzącymi.

Aby wyrównać grunt pod ścianą, należy zagęścić go za pomocą wibrującej zagęszczarki płytowej lub ubijaka ręcznego. Ważne jest, aby nie zaniedbać tego kroku, ponieważ luźna gleba spowoduje przesunięcie i osiadanie ściany. Używanie łopat ręcznych do zagęszczania gleby spowoduje naruszenie górnego cala gleby i spowoduje zapadnięcie się ściany. Wskazane jest również używanie rękawic ochronnych podczas cięcia lub kopania rowu. Usztywnienie pleców pomoże Ci podnieść ciężkie bloki.

Sprawdź także:  Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Wielkość wykopu będzie zależała od wielkości bloków. Zazwyczaj wykop musi mieć około jednej stopy głębokości i osiem cali szerokości. Jeśli grunt jest nachylony, należy przyciąć kamień fundamentowy pod takim samym kątem jak grunt. Musisz wykopać rów na tyle głęboki, aby zmieścił się w nim jeden poziom bloków, plus warstwa materiału bazowego. Po wykopaniu rowu, spłaszcz glebę wokół niego, aby upewnić się, że Twoja ceglana ściana będzie równa i płaska. W przeciwnym razie może się ona zawalić.

Chociaż do wykopania rowu może nie być potrzebne pozwolenie budowlane, to jednak na dużym obszarze będzie potrzebny operator koparki. Zazwyczaj kopanie rowów kosztuje od czterech do 12 dolarów za stopę liniową i może się znacznie różnić w zależności od długości rowu. Ponadto, rowy są niezbędne do umieszczenia linii użytkowych pod ziemią, instalacji zraszaczy trawników i opracowania systemów odwadniających. Dodanie przepustu, półcalowej rury PCV lub jednocalowej rury polietylenowej może zwiększyć koszt o 0,25 USD.

Ustawienie prętów pomiarowych w celu zapewnienia stałego poziomu muru

Przed przystąpieniem do budowy ogrodzenia z cegły należy najpierw upewnić się, że cała konstrukcja jest równa. Do tego celu można użyć pręta pomiarowego. Pomoże on w ustawieniu cegieł w jednej linii. Upewnij się, że cegły końcowe pokrywają się ze znakami posadzonymi na dolnym rzędzie. Następnie wypełnij dolny rząd cegieł zaprawą 1/2″. Kiedy cegły są równe, możesz użyć poziomu i prowadnicy, aby sprawdzić resztę ściany. Jeśli cegły nie układają się równo, należy je przełożyć lub dobijać, aż będą.

Aby upewnić się, że mur jest równy, należy ustawić pręty pomiarowe po wszystkich stronach. Pomoże to zmierzyć wysokość muru. Upewnij się, że masz w pobliżu poziomicę i wiaderko z piaskiem, by zaznaczyć wysokość muru. Ustaw pręty pomiarowe na każdym końcu ściany. Następnie za pomocą prętów pomiarowych należy sprawdzić poziom ściany.

Sprawdź także:  Jak zabezpieczyć płot przed złodziejem

Również w przypadku budowy ogrodzenia z cegieł przy istniejącym murze należy zamontować pręty pomiarowe. Przydatne są tu pręty pomiarowe, które pozwolą uniknąć przestawiania wysokości cegieł. Ponadto, upewnij się, że nosisz okulary i rękawice ochronne podczas pracy z zaprawą. Mieszanka może być żrąca. Zaleca się stosowanie wazeliny lub mydła w płynie, aby chronić ręce przed brudem. Ponadto należy zawsze nosić sprzęt ochronny, w tym kapelusze.

Gdy budujesz ogrodzenie z cegieł, musisz upewnić się, że wysokość pierwszego rzędu cegieł jest zgodna z wysokością drugiego rzędu kamieni. Przy wyrównywaniu muru pomocne jest również użycie tyczki do opowiadania. Nie trzeba kupować drogiej stalowej taśmy mierniczej – można użyć taniej drewnianej listwy, aby upewnić się, że wysokość jest spójna i prosta.

Grubość spoin zaprawy powinna wynosić od 7 do 13 mm. Zaleca się również umieszczenie w regularnych odstępach drewnianych palików. Jeśli to możliwe, należy rozmieścić je w odległości około dwóch stóp od siebie. Gdy poziom muru jest zadowalający, na paliki należy nałożyć beton. Pozostawić cement na co najmniej dwa dni. Na koniec należy sprawdzić ogrodzenie z cegieł za pomocą prętów pomiarowych przed postawieniem muru.

Koszt ogrodzenia murowanego

Ile kosztuje budowa ogrodzenia murowanego? To zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju cegły i reputacji murarza. Ogrodzenia murowane mogą być drogie w budowie ze względu na skomplikowany proces i wysoki koszt materiałów. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć koszty ogrodzeń z cegły i zbudować je samodzielnie, przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Aby rozpocząć, określ wysokość i szerokość każdego panelu i pomnóż te liczby przez pięć. Aby uwzględnić błędy, dodaj pięć procent do każdego z tych pomiarów.

Sprawdź także:  Jak udekorować płot kwiatami

Być może będziesz musiał również uzyskać pozwolenie na budowę ogrodzenia murowanego. W wielu stanach proces ten wymaga konsultacji z sąsiadami i zgody rady. Możesz też spróbować zatrudnić murarza, który zainstaluje dla Ciebie ogrodzenie, ponieważ murarze są w Australii deficytowi. Aby uzyskać zatwierdzenie dla swojego ogrodzenia, upewnij się, że masz plan i specyfikacje. To pomoże Ci uniknąć opóźnień w procesie. Poza tym, ogrodzenia z cegły są bardzo wytrzymałe.

Aby zmniejszyć koszt ogrodzenia z cegły, można użyć kamieni żużlowych lub sztucznych bloków kamiennych do podmurówki. Materiały te zmniejszają ilość cementu użytego w częściach okładzinowych nawet o 20%. Ogrodzenia murowane mogą być również wykonane z cegieł w ciemnym kolorze, co pozwala na pokrycie spoin białym cementem. Wzdłuż ogrodzenia można zamontować ozdobne listwy, które upodobnią je do obiektów typu letni domek. Można nawet pomalować ogrodzenie, aby pasowało do reszty krajobrazu nieruchomości.

Koszt ogrodzenia z cegły może być bardzo różny, od dziewięciuset rub do pięciu tysięcy rub. Zależy to od stylu, materiałów i dostępu. W przypadku ogrodzeń o wysokości od trzech do czterech stóp trzeba będzie zatrudnić inżyniera budowlanego. A jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze, zawsze warto upewnić się, że ogrodzenie z cegły nie zawali się pod własnym ciężarem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić ogrodzenie z bambusa
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z bambusa

Ogrodzenie z bambusa można zbudować praktycznie wszędzie. Jeśli masz kamienną lub betonową ścianę, możesz zainstalować ogrodzenie na samej…
Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie

Jeśli planujesz budowę ogrodzenia myśliwskiego, powinieneś znać kilka ważnych wskazówek, dzięki którym będzie ono ładnie wyglądać. Powinieneś wiedzieć…
Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie z kamieni polnych

Budując ogrodzenie, możesz chcieć użyć Kamienia Polnego. Kamieni tych jest dużo, ale nie są zbyt uniwersalne. Kiedyś były…