Jaka wysokość ogrodzenia jest dobra dla małego domu?

Jaka wysokość ogrodzenia jest dobra dla małego domu?

Decydując, jaką wysokość ogrodzenia zainstalować na swoim małym domu, pierwszą rzeczą do rozważenia jest ogólny wygląd nieruchomości. Ogrodzenia bezpieczeństwa są zwykle około sześciu stóp wysokości, podczas gdy ogrodzenia prywatności mają około ośmiu stóp. W tym artykule omówimy, jak uzyskać wariancję i jak wybrać kolor ogrodzenia, który nie sprawi, że przestrzeń poczuje się zatłoczona. Wysokość ogrodzenia będzie również zależeć od krajobrazu i atrakcyjności Twojej nieruchomości.

Prywatne ogrodzenia są zwykle między 6 a 8 stóp wysokości

Większość właścicieli domów zainstaluje ogrodzenie prywatne na podwórku małego domu. Te ogrodzenia są zwykle między sześć i osiem stóp wysokości i są stosunkowo niedrogie. W zależności od rodzaju użytego drewna i długości ogrodzenia, projekt ten może kosztować od 1.700 do 4.000 dolarów.

Te ogrodzenia są często wykonane z drewna i mogą być sadzone w ziemi lub w pojemnikach. Mogą one wymagać leczenia, aby zapobiec gniciu lub uszkodzeniu przez szkodniki. Jednakże, ogrodzenia winylowe mogą być malowane lub uszczelnione. Możesz zdecydować się na zatrudnienie instalatora ogrodzenia lub zrobić to samemu. Przy wyborze rodzaju ogrodzenia należy pamiętać, że większe ogrodzenia będą kosztować więcej, więc warto wybrać farbę wyższej jakości.

Podczas instalacji ogrodzenia prywatnego, zwróć uwagę na wszelkie elementy krajobrazu, które mogą blokować widok. Jeśli drzewa lub inne rośliny stanowią problem, możesz zatrudnić wykonawcę ogrodzenia, aby zajął się nimi za Ciebie. Większość profesjonalistów pobiera opłaty w oparciu o to, jak duża jest przeszkoda. Należy również sprawdzić lokalne przepisy budowlane i czy przed instalacją ogrodzenia będzie potrzebne pozwolenie na budowę.

Sprawdź także:  Jak zrobić ogrodzenie typu Ranch

Podczas instalacji ogrodzenia prywatnego powinieneś wiedzieć, ile paneli będziesz potrzebował. Jeśli planujemy zainstalować większe ogrodzenie, będziemy potrzebować 5-calowego kwadratowego słupka lub słupka o grubości około 0,130 do 0,270 cala. Powinieneś również wiedzieć, ile paneli będziesz musiał kupić dla ogrodzenia o długości sześciu stóp w porównaniu do panelu o długości ośmiu stóp.

Ogrodzenia zabezpieczające są zwykle od 6 do 8 stóp wysokości

Zazwyczaj ogrodzenia zabezpieczające dla małych domów mają wysokość od sześciu do ośmiu stóp. Chociaż jest to dobra wysokość, aby utrzymać intruzów na zewnątrz, może nie być możliwe w niektórych dzielnicach lub HOAs. Ogrodzenia powinny być wystarczająco wysokie, aby zapewnić wizualne i psychiczne bariery dla intruzów. Płoty nie zawsze są najlepsze środki bezpieczeństwa, jednak. Przed ich instalacją należy koniecznie sprawdzić lokalne przepisy.

Zanim zbudujesz ogrodzenie, upewnij się, że Twoja nieruchomość została zbadana. Koszt badania prawnego może wynosić od 300 do 700 dolarów. Badanie jest konieczne, aby określić, gdzie jest linia własności i wymiary nieruchomości. Możesz rozważyć skontaktowanie się z biurem ewidencji w swoim kraju, aby uzyskać legalny przegląd nieruchomości. Po uzyskaniu tego, można zdecydować, który rodzaj ogrodzenia będzie odpowiadał Twoim potrzebom najlepiej.

Oprócz wysokości, należy również rozważyć, czy chcesz płaski lub kolczasty płot. Płaski płot jest łatwiejszy do skalowania, ale kolczasty wierzchołek może odstraszyć intruzów. Solidne ogrodzenie bezpieczeństwa obwodowego powinno być solidne na całej długości. Bramy powinny być zamknięte, a planowane punkty dostępu powinny znajdować się w widocznych miejscach. Na koniec należy wybrać materiał, który jest trudny do przecięcia, zgięcia lub wspinania się.

Dobre ogrodzenie zabezpieczające to świetny sposób na ochronę Twojej własności. Utrudnia ono intruzom podkradanie się do Twojej posiadłości i ucieczkę z łupem. Ważne jest, aby wybrać ogrodzenie, które obejmuje całe przednie podwórko i ma bramy, które można zamknąć. Jeśli masz przestrzeń, wybierz wysokie ogrodzenie dla bezpieczeństwa. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, możesz użyć ogrodzenia o wysokości od sześciu do ośmiu stóp, ale nie więcej niż sześć lub siedem.

Sprawdź także:  Jak postawić ogrodzenie na nierównym terenie

Uzyskanie wariancji

Wariancja to dokument prawny, który pozwala właścicielowi domu na zmianę wysokości ogrodzenia na swojej posesji pomimo lokalnych przepisów. Wariant może być potrzebny z różnych powodów, takich jak centrum opieki nad dziećmi w dzielnicy mieszkalnej lub fizyczna zmiana nieruchomości. Po złożeniu wniosku do lokalnego zarządu zagospodarowania przestrzennego, może być konieczne wzięcie udziału w przesłuchaniu. Podczas tego przesłuchania sąsiedzi i członkowie społeczności mogą zostać poproszeni o wyrażenie opinii.

Rada ds. regulacji zagospodarowania przestrzennego (ZBA) może przyznać wariancję wysokości budynku, jeśli nikt nie sprzeciwia się proponowanym zmianom. Jest jednak pewien haczyk: wariancja może zostać przyznana nawet wtedy, gdy żaden sąsiad nie sprzeciwia się proponowanym zmianom. ZBA powinien przestrzegać rozporządzenia o zagospodarowaniu przestrzennym i ograniczenia wysokości oraz brać pod uwagę sąsiednie nieruchomości.

Po pierwsze, musisz zrozumieć, dlaczego wariancja jest konieczna. Musisz zrozumieć, że wariancja pozwala na zrobienie pojedynczego, jednorazowego wyjątku od reguły. Rada ds. zagospodarowania przestrzennego uzna wariancję za niezagrażające użytkowanie nieruchomości. Ten rodzaj wariancji jest niezbędny, gdy Twoja wizja ogrodzenia różni się od wytycznych zarządu. Przygotowując skuteczną prośbę, możesz przekonać zarząd do swojej nowej wizji ogrodzenia.

W niektórych przypadkach, właściciel nieruchomości celowo zbudował ulepszenie, które nie było zgodne z podziałem na strefy. W takich przypadkach zarząd strefy może przyznać wariancję, o ile nowy właściciel nie ma zamiaru zburzyć struktury. Zazwyczaj jednak rada zagospodarowania przestrzennego nie zatwierdzi zmiany, jeśli właściciel nie będzie mógł korzystać z nieruchomości w ten sam sposób.

Sprawdź także:  Jak pomalować metalowe ogrodzenie

Kolor ogrodzenia sprawia, że przestrzeń czuje się ciasno

Ustalając, na jaki kolor pomalować swoje ogrodzenie, weź pod uwagę przestrzeń, z którą pracujesz. Kolory, które dają poczucie przestrzeni to między innymi jasne odcienie i chłodne. Jasne ogrodzenia będą odbijać światło słoneczne, dzięki czemu obszar wydaje się większy. Chłodniejszy odcień, taki jak szary, również sprawi, że przestrzeń poczuje się przestronna. Wybierając kolor dla swojego ogrodzenia, rozważ swoje zainteresowania i osobiste preferencje. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zdecydować, jaki kolor ogrodzenia będzie miał największy sens dla Twojego domu.

Utrzymanie linii ogrodzenia w linii z domem

Kiedy budujesz ogrodzenie wokół swojej nieruchomości, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Na przykład, jeśli masz mały dom i chcesz stworzyć długie, zamiatające ogrodzenie, ważne jest, aby znać linie obu stron swojej nieruchomości. W przeciwnym razie możesz mieć ogrodzenie, które wpada w górę iw dół lub wygląda dziwnie. Aby temu zapobiec, budować swoje ogrodzenie wokół drzew z dodatkowych słupów i szyn, które obejmują pień drzewa. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, należy zbudować ogrodzenie wokół pnia drzewa, z czterocalowymi szynami po każdej stronie. Jeżeli nie masz narysowanej linii, możesz zacząć od zbudowania linii ogrodzenia na szczycie drzewa i pracując w głąb, aby dopasować się do jego konturu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wykonać ogrodzenie lamelowe
Czytaj Dalej

Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Konstrukcja ogrodzenia lamelowego jest dobrze znana w świecie ogrodzeń i stosowana od lat. Jego konstrukcja wykorzystuje poziome listwy…
Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie
Czytaj Dalej

Jak zrobić ogrodzenie myśliwskie

Jeśli planujesz budowę ogrodzenia myśliwskiego, powinieneś znać kilka ważnych wskazówek, dzięki którym będzie ono ładnie wyglądać. Powinieneś wiedzieć…
Jak zmontować ogrodzenie panelowe
Czytaj Dalej

Jak zmontować ogrodzenie panelowe

Montaż ogrodzenia panelowego obejmuje złożenie ramy i przymocowanie sztachet. Zacznij od umieszczenia elementu dystansowego w dolnej i górnej…
Jak zrobić drewniany płot żaluzjowy
Czytaj Dalej

Jak zrobić drewniany płot żaluzjowy

Jeśli szukasz sposobu na dodanie prywatności i uroku swojej nieruchomości, to być może zastanawiasz się, jak zrobić drewniane…