Dlaczego kosa nie startuje

Dlaczego kosa nie startuje

Jeśli Twoja kosa nie chce wystartować, istnieje kilka powodów, dla których może się nie udać. Najczęstsze przyczyny to niewłaściwa mieszanka oleju i paliwa, uszkodzona świeca zapłonowa i regulacja gaźnika. Ale jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, możesz podjąć pewne kroki, aby zdiagnozować problem. Czytaj dalej, aby odkryć, jak naprawić te kwestie i jak naprawić problemy z kosą mechaniczną. Poniżej wymieniono niektóre rozwiązania:

Problemy z uruchomieniem kosy mechanicznej

Jeśli doświadczasz problemów z uruchomieniem kosy mechanicznej, może to być świeca zapłonowa lub filtr powietrza. Używając drobnego papieru szmerglowego, możesz oczyścić osady, które gromadzą się wokół elektrod. Szczelina między świecą zapłonową a filtrem powietrza powinna wynosić około 0,02 cala (0,5 mm). Jeśli to nie zadziała, czas odwiedzić mechanika i zlecić sprawdzenie. Inne marki kos mechanicznych mogą mieć inne zalecane wymiary szczeliny.

Oprócz świecy zapłonowej, inne częste przyczyny problemów z uruchomieniem kosy mechanicznej to filtr powietrza i układ zapłonowy. Sprawdź te rzeczy w pierwszej kolejności – Te spostrzeżenia są wyrafinowanymi produktami badań zespołu portalu Zwierzęta w Polsce. Jeśli świeca zapłonowa jest zabrudzona, wyczyść filtr i odpowietrznik. Ponadto upewnij się, że opróżniłeś mieszankę w gaźniku. Jeśli żaden z tych środków nie działa, odwiedź centrum serwisowe i zleć sprawdzenie. Technik sprawdzi świecę zapłonową, układ zapłonowy i linkę rozrusznika.

Jednym z problemów, które możesz napotkać podczas używania kosy mechanicznej, jest stępienie lub uszkodzenie ostrza. Ostrze można łatwo naostrzyć za pomocą szablonu lub pilnika. Podczas używania kosy mechanicznej należy zawsze nosić sprzęt ochronny, taki jak ochrona słuchu, okulary ochronne i rękawice. Kosa mechaniczna to niebezpieczne narzędzie. Używaj sprzętu ochronnego i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć obrażeń.

Sprawdź także:  Jak wyczyścić trawę z kosiarki spalinowej

Regulacja gaźnika

Gdy kosa nie chce się uruchomić, może to być prosty problem z gaźnikiem. Gaźnik jest elementem, który reguluje ilość paliwa, jaką otrzymuje silnik. Aby kosa działała prawidłowo, należy wyregulować gaźnik. Gaźnik jest łatwy do sprawdzenia. Aby wyregulować gaźnik, należy wykonać te proste czynności:

Po pierwsze, odłącz wąż podciśnieniowy od filtra powietrza i zdejmij filtr powietrza. Przed rozpoczęciem upewnij się, że wiesz, gdzie znajdują się śruby regulacyjne gaźnika. Następnie podłącz miernik podciśnienia do portu podciśnienia kolektora. Jeśli gaźnik ma świeżo odbudowany filtr powietrza, ustaw go na ustawienie fabryczne. Następnie należy przekręcić o pół obrotu śrubę mieszanki jałowej.

Inną częstą regulacją gaźnika w przypadku kos mechanicznych, które nie chcą się uruchomić, jest świeca zapłonowa. Świeca zapłonowa znajduje się na wejściu do silnika i musi wytwarzać dobrą iskrę. Wyjmij świecę zapłonową i włącz wyrzutnię. Gdy silnik jest już gotowy, wyjmij świecę i sprawdź, czy jest prawidłowo włożona. Umieść ją w odległości co najmniej pięciu milimetrów od płetwy silnika.

Ostrożnie usuń gumowe uszczelki na trymerze i ustaw go na płaskiej powierzchni. Upewnij się, że głowica trymera znajduje się nad krawędzią. Następnie zdejmij szpulę żyłki i pokrywę filtra powietrza. Zabrudzony filtr powietrza może uniemożliwić obracanie się gaźnika. Wyczyść filtr powietrza i wymień go w razie potrzeby. Po zakończeniu regulacji gaźnika, podkaszarka powinna pracować z dobrą prędkością.

Niewłaściwa mieszanka paliwowo-olejowa

Być może zastanawiasz się, jaka jest przyczyna tego, że Twoja podkaszarka nie startuje. Najprawdopodobniej jest to niewłaściwa kombinacja paliwa i oleju. Oprócz stosowania niewłaściwego paliwa, kosa nie będzie pracować wydajnie bez odpowiedniej mieszanki. Niewłaściwy stosunek paliwa do oleju może spowodować poważne uszkodzenia silnika, takie jak zatarcie się tłoka i nadmierne zużycie. Rozwiązaniem tego problemu jest telefon do specjalisty ds. produktu, który jest dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17.

Sprawdź także:  Ile koni mechanicznych ma kosa spalinowa?

Gaźnik jest częstą przyczyną nieuruchamiania kosy mechanicznej. Pamiętaj, aby sprawdzić gaźnik i postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli użyjesz paliwa o niższej liczbie oktanowej, silnik może pingować i pracować mniej wydajnie. Po upewnieniu się, że mieszanka jest prawidłowa, przetestuj kosiarkę, pociągając za linkę rozrusznika, aż usłyszysz satysfakcjonujący dźwięk “ping”. Jeśli nadal występują problemy, skontaktuj się z centrum serwisowym, aby oddać kosiarkę do serwisu. Serwisant może sprawdzić świecę zapłonową i obwód elektryczny kosy, jak również układ zapłonowy i linkę rozrusznika.

Świeca zapłonowa

Jeśli kosa nie chce się uruchomić, może to być spowodowane zanieczyszczoną świecą zapłonową. Identyfikacja świecy zapłonowej nie jest trudna i wymaga odrobiny wiedzy. Po prostu zdejmij osłonę świecy zapłonowej, używając płaskiego śrubokręta. Wytrzyj nadmiar kurzu i smaru. Następnie wyjmij przewód świecy zapłonowej i wyczyść końcówkę wodą z mydłem. Jeśli jest ona nieco brudna, można użyć alkoholu, aby odciąć nadmiar oleju.

Większość kos spalinowych używa rozrusznika do ich rozruchu, a jeśli silnik pracuje nierówno lub odczuwasz niski opór, to prawdopodobnie winowajcą jest świeca zapłonowa. Jeśli nie możesz jej znaleźć, otwórz pokrywę i wykręć świecę zapłonową. Gdy już to zrobisz, możesz sprawdzić świecę za pomocą klucza do świec zapłonowych. Powinieneś również sprawdzić mechanizm wyrzutni, zwłaszcza jeśli opór stawiany przez silnik jest niski. Uszkodzone części mogą obejmować zapadki, pękniętą sprężynę, zużytą linkę lub uszkodzone koło zamachowe.

Sprawdź także:  Jak wybrać świecę do kosiarki spalinowej

Zabrudzony filtr powietrza jest również inną możliwą przyczyną. Jeśli nie możesz znaleźć świecy zapłonowej, problem może leżeć w filtrze powietrza lub w samej świecy zapłonowej. Upewnij się, że szczelina świecy zapłonowej jest mniejsza niż 0,025 cala (0,02 mm). Świece zapłonowe są zaprojektowane na około 100 godzin pracy. Świecę zapłonową należy wymienić, jeśli przestanie iskrzyć, a można to sprawdzić, czyszcząc ją. Oczyść elektrody za pomocą szmerglówki i w razie potrzeby wymień ją na nową.

Świeca zapłonowa wytwarza wybuch energii elektrycznej, która przeskakuje przez szczeliny w końcówce zapłonu. Jeśli napięcie jest zbyt słabe, aby pokonać przestrzeń, iskra nie zapłonie. Iskra ulegnie wtedy przerwaniu, uwalniając elektrony. Ostatecznie iskra wytworzy prąd elektryczny, zapalając paliwo. Układ zapłonowy również będzie wymagał regulacji. Jeśli te kroki nie zadziałają, możesz rozważyć inne możliwości, takie jak problem z gaźnikiem lub uszkodzona świeca zapłonowa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ile koni mechanicznych ma kosa spalinowa?
Czytaj Dalej

Ile koni mechanicznych ma kosa spalinowa?

Podkaszarki są w zasadzie udoskonaloną wersją podkaszarek. Metalowe ostrze zastępuje sznurek, a większość z nich jest napędzana przez…
Co wymienić w kosiarce przed zimą
Czytaj Dalej

Co wymienić w kosiarce przed zimą

Jeśli chcesz utrzymać swoją kosiarkę tej zimy, będziesz musiał dokonać kilku napraw. Istnieje kilka obszarów, którymi należy się…
Czy warto kupić kosiarkę ręczną?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić kosiarkę ręczną?

Zakup nowej kosiarki ręcznej może wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale nie musi. W porównaniu do kosiarek gazowych,…