Pasjonujesz się uprawami ogrodowymi? Sprawdź, jaką najlepiej kupić szklarnię do ogrodu

Pasjonujesz się uprawami ogrodowymi? Sprawdź, jaką najlepiej kupić szklarnię do ogrodu

Luty w ogrodzie – czas, kiedy jeszcze nie ma co robić, a przecież już by się chciało nim zająć. Wprawdzie pod koniec lutego można już przeprowadzić cięcie pielęgnacyjne drzew i krzewów, ale co z uprawami? Jest na to rozwiązanie – szklarnia ogrodowa, w której już przez cały luty możesz wysiewać nasiona. Jeżeli interesuje cię zakup szklarni, a nie wiesz, jaką masz wybrać, czytaj dalej.

Rodzaje szklarni

Do najbardziej znanych szklarni można zaliczyć:

  • tunel foliowy;
  • szklarnię szklaną;
  • szklarnię z poliwęglanu.

Tunel foliowy

Tunel foliowy to rozwiązanie najtańsze, ale wystarczające na góra 3 lata. W okresie zimowym obowiązkowo powinno się ściągać folię ze stelaża, jest to więc nieco wymagające. Jeśli chodzi o wysiew nasion, nie można go przeprowadzić w tunelu wcześniej niż w marcu. Tunel foliowy bardzo jest narażony na zjawiska atmosferyczne, takie jak wiatr czy grad, często ulegający uszkodzeniom.

Sprawdź także:  Jak dbać o kamień naturalny w ogrodzie – najlepsze praktyki i porady

Szklarnia ze szkła

Szklarnię ze szkła powinno stawiać się na fundamencie. Jej zakup niestety do tanich wydatków nie należy, a tak jak i folia często ulega uszkodzeniom. Wydawałoby się, że szkło jest materiałem przez lata już sprawdzonym i stosowanym w szklarniach, niemniej jest mniej wytrzymałe od poliwęglanu wykorzystywanego przy produkcji nowoczesnych szklarni. Szkło przepuszcza część szkodliwych dla roślin promieni ultrafioletowych.

Szklarnia z poliwęglanu

Szklarnia z poliwęglanu to na pewno rozwiązanie na długie lata, kupując je u producenta w firmie Botanic zakłada się, że powinny służyć ogrodnikowi około 15 do 25 lat. Wyróżniają się głównie:

  • bezpieczeństwem;
  • funkcjonalnością;
  • optymalnymi warunkami.
Sprawdź także:  ​Metalowe meble ogrodowe – jakie są ich zalety?

Uprawa w szklarniach z poliwęglanu to czysta przyjemność, podczas upałów nie ma mowy o nieznośnym i dusznym powietrzu wewnątrz szklarni. W okresie wiosenno-letnim zapewnisz sobie obfite plony, natomiast zimą możesz wykorzystać szklarnię z poliwęglanu, jako ogród zimowy. Wysiew w szklarni z poliwęglanu możesz przeprowadzić już w lutym.

W Botanic łatwo dopasować szklarnię, ponieważ ma się możliwość wielu rozwiązań, jak choćby jej długości czy wyboru szklarni z otwieranym oknem. Poliwęglan jest materiałem odpornym na trudne warunki atmosferyczne, trwałym o najwyższej jakości, nieprzepuszczającym promieni ultrafioletowych. Konstrukcja nośna szklarni wykonana jest z profilów stalowych z maksymalną ochroną przed korozją.

Sprawdź także:  Rewolucja w branży energetycznej: Jak dachy fotowoltaiczne przekształcają sposób pozyskiwania energii

Jeśli chcesz mieć szklarnię najwyższej jakości, nie chcesz martwić się o zniszczenia, jakie mogą spowodować warunki atmosferyczne, chcesz się nią cieszyć długie lata i uprawiać warzywa, owoce i kwiaty w komfortowych warunkach – wybierz szklarnię z poliwęglanu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Farmy fotowoltaiczne – czy to się opłaca?
Czytaj Dalej

Farmy fotowoltaiczne – czy to się opłaca?

Farmy fotowoltaiczne, czyli instalacje solarnych paneli fotowoltaicznych o dużej mocy stają się coraz bardziej popularne. Mogą oferować liczne…