Pasjonujesz się uprawami ogrodowymi? Sprawdź, jaką najlepiej kupić szklarnię do ogrodu

Pasjonujesz się uprawami ogrodowymi? Sprawdź, jaką najlepiej kupić szklarnię do ogrodu

Luty w ogrodzie – czas, kiedy jeszcze nie ma co robić, a przecież już by się chciało nim zająć. Wprawdzie pod koniec lutego można już przeprowadzić cięcie pielęgnacyjne drzew i krzewów, ale co z uprawami? Jest na to rozwiązanie – szklarnia ogrodowa, w której już przez cały luty możesz wysiewać nasiona. Jeżeli interesuje cię zakup szklarni, a nie wiesz, jaką masz wybrać, czytaj dalej.

Rodzaje szklarni

Do najbardziej znanych szklarni można zaliczyć:

  • tunel foliowy;
  • szklarnię szklaną;
  • szklarnię z poliwęglanu.

Tunel foliowy

Tunel foliowy to rozwiązanie najtańsze, ale wystarczające na góra 3 lata. W okresie zimowym obowiązkowo powinno się ściągać folię ze stelaża, jest to więc nieco wymagające. Jeśli chodzi o wysiew nasion, nie można go przeprowadzić w tunelu wcześniej niż w marcu. Tunel foliowy bardzo jest narażony na zjawiska atmosferyczne, takie jak wiatr czy grad, często ulegający uszkodzeniom.

Szklarnia ze szkła

Szklarnię ze szkła powinno stawiać się na fundamencie. Jej zakup niestety do tanich wydatków nie należy, a tak jak i folia często ulega uszkodzeniom. Wydawałoby się, że szkło jest materiałem przez lata już sprawdzonym i stosowanym w szklarniach, niemniej jest mniej wytrzymałe od poliwęglanu wykorzystywanego przy produkcji nowoczesnych szklarni. Szkło przepuszcza część szkodliwych dla roślin promieni ultrafioletowych.

Szklarnia z poliwęglanu

Szklarnia z poliwęglanu to na pewno rozwiązanie na długie lata, kupując je u producenta w firmie Botanic zakłada się, że powinny służyć ogrodnikowi około 15 do 25 lat. Wyróżniają się głównie:

  • bezpieczeństwem;
  • funkcjonalnością;
  • optymalnymi warunkami.

Uprawa w szklarniach z poliwęglanu to czysta przyjemność, podczas upałów nie ma mowy o nieznośnym i dusznym powietrzu wewnątrz szklarni. W okresie wiosenno-letnim zapewnisz sobie obfite plony, natomiast zimą możesz wykorzystać szklarnię z poliwęglanu, jako ogród zimowy. Wysiew w szklarni z poliwęglanu możesz przeprowadzić już w lutym.

W Botanic łatwo dopasować szklarnię, ponieważ ma się możliwość wielu rozwiązań, jak choćby jej długości czy wyboru szklarni z otwieranym oknem. Poliwęglan jest materiałem odpornym na trudne warunki atmosferyczne, trwałym o najwyższej jakości, nieprzepuszczającym promieni ultrafioletowych. Konstrukcja nośna szklarni wykonana jest z profilów stalowych z maksymalną ochroną przed korozją.

Jeśli chcesz mieć szklarnię najwyższej jakości, nie chcesz martwić się o zniszczenia, jakie mogą spowodować warunki atmosferyczne, chcesz się nią cieszyć długie lata i uprawiać warzywa, owoce i kwiaty w komfortowych warunkach – wybierz szklarnię z poliwęglanu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *