Jak pomalować ławkę ogrodową

Jak pomalować ławkę ogrodową

Jeśli szukasz prostego sposobu na zmianę wyglądu swojej ławki ogrodowej, rozważ jej pomalowanie. Istnieje wiele kolorów dostępnych dla farb zewnętrznych w porównaniu do bejc lub olejów, więc możesz stworzyć szeroką gamę wyglądów. Również farby do mebli zewnętrznych są wodoodporne, zmywalne i mają większe zakresy kolorów niż bejce lub oleje. W zależności od materiałów użytych do wykonania ławki ogrodowej, możesz wybierać spośród wielu rodzajów bejc i wykończeń.

Farby zewnętrzne oferują szersze spektrum kolorów niż bejce i oleje

Jeśli szukasz dodatkowej dawki koloru w swojej przestrzeni zewnętrznej, ucieszy Cię wiadomość, że dostępnych jest wiele różnych rodzajów farb zewnętrznych. Nie tylko zapewnią one dodatkową ochronę powierzchni zewnętrznych, ale również sprawią, że będą one wyglądać świetnie, uzupełniając lub kontrastując z obsadzonymi roślinami w ogrodzie. Aby podjąć najlepszą decyzję dla swojego projektu ławki ogrodowej, rozważ rodzaj powierzchni, na której będzie malowana i jaki rodzaj wykończenia byś preferował.

Farby wykonane do drewna na zewnątrz są zazwyczaj bardziej trwałe niż bejce i oleje. Mają też większą gamę kolorów niż ich olejowe i drewnopochodne odpowiedniki. Farby te nadają się również do ławek ogrodowych, ponieważ mają wyższy stopień przyczepności. Ponadto są one łatwe do zastosowania i oferują wytrzymałą powłokę ochronną. Ucieszy Cię również fakt, że akrylowe farby lateksowe są odporne na zmiany pogody i mają dłużej utrzymujący się kolor niż bejce i lakiery na bazie oleju.

W przypadku ławek ogrodowych najlepszym wyborem są farby zewnętrzne, ponieważ są trwałe i oferują znacznie szerszą gamę kolorów niż bejce i oleje. Farby te można nakładać za pomocą wałka, pędzla lub opryskiwacza bezpowietrznego i można je nakładać w wielu warstwach. Można nawet mieszać różne kolory i używać kilku rodzajów pędzli do malowania ławki ogrodowej. Podczas gdy niektóre farby wymagają zagruntowania przed nałożeniem, inne są stworzone do malowania ławek ogrodowych.

Farba akrylowa jest dobrym wyborem dla mebli drewnianych na zewnątrz, ponieważ jest bardziej odporna na gnicie. Trwa również dłużej i schnie szybciej niż formery, co czyni go lepszą opcją dla kawałków z innymi materiałami, takimi jak metale lub drewniane powierzchnie. Jest również łatwiejszy do zastosowania i jest nisko zapachowy. Większość farb akrylowych występuje w różnych wykończeniach i może być nakładana na różne materiały.

Sprawdź także:  Jak zrobić pokrowce na poduszki do huśtawki ogrodowej

Są odporne na warunki atmosferyczne

Jeśli szukasz sposobów, aby nadać ławce ogrodowej nowy wygląd, możesz rozważyć jej pomalowanie. Malowanie mebli doda piękny akcent do twojego podwórka, ale powinno być wykonane z solidnych materiałów. Nie zrobi ci to nic dobrego, jeśli ławka rozpadnie się od ciągłej ekspozycji na elementy. Możesz znaleźć farbę, która jest odporna na pleśń i algi, a także inne uszkodzenia spowodowane przez mokrą pogodę.

Choć wiele osób zakłada, że pomalowane meble drewniane są odporne na warunki atmosferyczne, nie zawsze tak jest. Dzieje się tak dlatego, że praktycznie niemożliwe jest ustalenie, jaki rodzaj drewna został użyty do wykonania mebli w pierwszej kolejności. Ponadto większość konsumentów nie ma żadnego dowodu zakupu, gdy meble w końcu zaczynają gnić. Większość malowanych mebli drewnianych nie jest objęta gwarancją lub paragonem, więc prawdopodobnie dostaniesz kawałek, który z czasem się odklei lub zepsuje.

Są zmywalne

Niezależnie od tego, czy chcesz tradycyjne wykończenie drewna, czy jasną, kolorową, zmywalną i suchą tkaninę, istnieje wiele sposobów na pomalowanie ławki ogrodowej. Rama wykonana jest z malowanej proszkowo stali zapewniającej trwałość, a poduszka i oparcie wykonane są z materiałów antypoślizgowych. Siedzisko i oparcie są w pełni regulowane, co pozwala na dostosowanie ławki do własnych upodobań. W ten sposób możesz cieszyć się pięknym siedziskiem przez lata, bez kłopotliwego martwienia się o to, czy ławka się zaplami.

Jeśli chcesz mieć piękną, zmywalną ławkę, możesz rozważyć zakup ławki, która jest wykonana z tkanego liścia bananowca. Ten trwały, odporny na warunki atmosferyczne materiał posłuży Ci przez lata, więc nie będziesz miał problemu z jego udekorowaniem. Będziesz miał również sposób na przechowywanie poduszek i poduch podczas niesprzyjającej pogody. Ponadto ławki te są łatwe do przechowywania i mają listwy z tyłu dla wentylacji.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj ławki zewnętrznej chcesz, możesz wybrać bardziej trwały wykonany z drewna tekowego. Teak jest trwały i odporny na działanie żywiołów. Jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele, możesz również zdecydować się na pozostawienie ławki bez impregnacji, a przyjmie ona kolor drewna. Teak jest doskonałą opcją dla mebli zewnętrznych, ponieważ jest uważany za “zieloną” inwestycję.

Sprawdź także:  Jak dobrać wymiary belek do huśtawki ogrodowej

Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej trwałe wykończenie, możesz przeszlifować powierzchnię przed nałożeniem jakiejkolwiek farby. Podczas malowania ławki nie zapomnij zabezpieczyć jej przed żywiołami, przykrywając ją arkuszem gazety. Możesz również dodać warstwę lakieru ochronnego, aby zapewnić jej jak najdłuższą trwałość. Gdy wyschnie, będziesz mógł znów na niej usiąść bez obaw o jakąkolwiek pleśń czy grzyba.

Mogą być stosowane na meble metalowe

Farby mogą być stosowane zarówno na meble metalowe wewnątrz, jak i na zewnątrz. Podczas gdy meble metalowe na zewnątrz muszą być traktowane inaczej niż meble metalowe wewnątrz pomieszczeń, można stosować te same procedury do malowania mebli metalowych wewnątrz pomieszczeń. Najpierw należy usunąć rdzę. Jeśli to konieczne, użyj szczotki drucianej, aby zeskrobać rdzę. Następnie nałóż podkład. Podkład powinien być gładki i równy po nałożeniu jednej lub dwóch warstw. Farby mogą być nakładane za pomocą pędzla lub sprayu. W razie potrzeby nałóż kilka warstw, aby pokryć całą powierzchnię.

Wybierz farbę, która jest odpowiednia dla powierzchni metalowych. Istnieją dwa rodzaje farb do metalu: farby akrylowe na bazie wody i farby akrylowe na bazie oleju. Choć ten drugi typ wykorzystuje jako składnik głównie wodę, ma wiele wad. Poza tym, że są mniej trwałe, farby wodne mogą powodować powstawanie rdzy na metalu pod nimi. Stąd też przed nałożeniem farby na powierzchnie metalowe konieczne jest zastosowanie podkładu na bazie oleju.

Wybierz odpowiednią farbę do swoich mebli. Do mebli metalowych na zewnątrz lepsze są farby akrylowe na bazie wody. Są one bezwonne i szybciej schną. Ponadto farby akrylowe mają wyższy poziom połysku, ale mają wyższą trwałość. Z kolei farby alkidowe hamują rdzę i zapewniają długotrwałe wykończenie. Ale oba rodzaje farb mają zalety i wady. Należy przeprowadzić badania i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Przy malowaniu metalu ważna jest konsystencja. Grube farby lepiej pokryją powierzchnię. Farby w sprayu są szybkie i łatwe w użyciu, ale mogą nie być wystarczająco gęste, aby w pełni pokryć przedmiot. Również farby olejne będą wymagały mniejszej ilości warstw w porównaniu do akrylowych. Należy jednak pamiętać, że może być konieczne nałożenie kilku warstw farby, aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli szukasz szybkiego rozwiązania, farba olejna jest dobrym wyborem.

Sprawdź także:  Czy ławka rattanowa jest dobra do ogrodu?

Są łatwe do zastosowania

Dodanie rozprysku koloru do swojego ogrodu to łatwy projekt majsterkowania. Malowanie ławki ogrodowej może dodać nowe życie do zmęczonego mebla ogrodowego, a także sprawić, że ogród będzie wyglądał bardziej zachęcająco. Oto kilka prostych wskazówek dotyczących malowania ławki ogrodowej. Nakładaj farbę równomiernie i delikatnie, aby uniknąć podciągania malowanej powierzchni. Użyj taśmy malarskiej do zaznaczenia pasów. Użyj dwóch różnych rozmiarów taśmy, aby mieć pewność, że pasy są równe.

Przed malowaniem oczyść ławkę ogrodową, myjąc ją dokładnie ciepłą wodą z detergentem. Zetrzyj nadmiar brudu i zanieczyszczeń za pomocą gąbki. Następnie pozwól jej całkowicie wyschnąć. Przed malowaniem zastosuj podkład, zwłaszcza jeśli jest on wykonany z metalu. Możesz również zastosować farbę bezpośrednio do gołych metalowych mebli ogrodowych, ale zalecany jest podkład, aby chronić drewno przed wilgocią. Po nałożeniu podkładu lekko przeszlifuj powierzchnię drobnym papierem szklanym, aby usunąć nadmiar farby.

Na szczęście do wyboru jest kilka rodzajów farb. W przypadku mebli drewnianych na zewnątrz wybierz farbę, która wytrzyma działanie żywiołów. Wysokiej jakości farbę zewnętrzną można kupić u profesjonalisty. Painter’s Touch oferuje różnorodne kolory i wykończenia, a także właściwości szybkoschnące. Aby pomalować drewniane meble ogrodowe, wybierz wysokiej jakości markę. Będziesz mile zaskoczony wyglądem i wrażeniami z użytkowania swojej nowej ławki ogrodowej. Możesz również dodać trochę osobistego stylu do swojej pomalowanej ławki ogrodowej.

Malując drewniane meble ogrodowe, najpierw dokładnie oczyść elementy. Przed rozpoczęciem pracy usuń pajęczyny i pleśń. Jeśli zauważysz jakieś uszkodzenia, natychmiast je napraw. Upewnij się również, że drewno jest czyste i dokładnie wysuszone. Gdy powierzchnia jest czysta, nałóż ostatnią warstwę farby. Pozwól, aby nowe wykończenie całkowicie wyschło, zanim umieścisz meble w ogrodzie. Jeśli malujesz same ławki, musisz najpierw użyć podkładu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić projekt huśtawki ogrodowej
Czytaj Dalej

Jak zrobić projekt huśtawki ogrodowej

Aby zrobić huśtawkę ogrodową, trzeba będzie najpierw zdecydować, jakie materiały i wzory chcesz. Następnie trzeba będzie zdecydować się…