Nasze sposoby na tanie ogrodzenie

Nasze sposoby na tanie ogrodzenie

Jeśli szukasz najtańszych opcji ogrodzenia, istnieje kilka sposobów, aby urzeczywistnić swoje marzenie. Wymienione poniżej są niektóre z najlepszych zasobów do budowy taniego ogrodzenia. Możesz spróbować ogrodzenia kratowego, ogrodzenia pikietażowego, ogrodzenia ogniw łańcucha lub ogrodzenia z palet. Możesz znaleźć darmowe lub tanie kamienie do swojego ogrodzenia, szukając online lub na Craigslist.

Ogrodzenie kratowe

Jeśli szukasz taniego rozwiązania ogrodzeniowego, rozważ użycie paneli ogrodzeniowych kratowych. Ten typ ogrodzenia jest wykonany z drewna i jest świetną opcją dla naturalnych lub malowanych ogrodzeń. Drewno jest zrównoważonym zasobem i jest łatwo cięte, aby dopasować się do kształtu ogrodzenia. Ma również unikalny wzór ziarna, dzięki czemu jest to wyjątkowy materiał do dekoracji. W zależności od stylu i gustu, można je pomalować lub zabejcować na dowolny kolor.

Najpierw zmierz obszar, który chcesz ogrodzić. Zmierz obwód swojego podwórka oraz wysokość górnych i dolnych paneli kratowych. Dzięki temu nie będziesz marnować materiału i przycinać kraty, która jest zbyt duża lub zbyt mała. Posiadanie dokładnych pomiarów da Ci również pojęcie o tym, ile słupków drewnianych i paneli kratowych potrzebujesz. Gdy już mamy wymiary, czas zacząć ciąć!

Budując ogrodzenie z kraty, można użyć dwóch rodzajów: poziomych i pionowych. Podwójne owinięcie bambusowej tyczki dodaje jej dodatkowej siły. Możesz także precyzyjnie rozmieścić panele kratowe. W poniższym przykładzie zastosowano 18-calową przerwę między poziomymi rzędami, natomiast w dolnej połowie nie będzie jej wcale. Wystarczy dostosować odstępy w razie potrzeby, aby uzyskać pożądany wygląd. Możesz nawet pomalować panele kratowe na zielono, aby wyglądały jak naturalne ogrodzenie.

Innym rodzajem ogrodzenia, które jest tanie i łatwe w instalacji, jest ogrodzenie kratowe. Ten rodzaj ogrodzenia jest często przyjazny dla roślin, co czyni go doskonałą opcją dla ogrodów. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego ogrodzenia akcentującego, ogrodzenia konturowego, czy sposobu na oddzielenie grządek w ogrodzie, ogrodzenie kratowe to świetny sposób na dodanie charakteru. Można nawet ozdobić ogrodzenie wiszącymi roślinami i krzewami.

Ogrodzenia pikowane

Wybierając materiały na ogrodzenie, upewnij się, że czujesz się komfortowo, kopiąc proste linie i wkładając słupki. Potrzebne będą również zwykłe narzędzia, takie jak wiertarka, śrubokręt i piła elektryczna. Należy również przewidzieć koszty instalacji, które mogą stanowić 35% całkowitego kosztu ogrodzenia. Tanie ogrodzenia z siatki są łatwe w montażu i mogą stanowić stosunkowo niski koszt całkowity.

Sprawdź także:  W jakiej odległości od drogi postawić ogrodzenie?

Ogrodzenia z pikiet są dostępne w różnych materiałach, w tym winylu i drewna sosnowego. Najtańszym materiałem na ogrodzenie jest sosna, która kosztuje około 10-14 dolarów za stopę liniową. Ogrodzenie winylowe kosztuje około dwa razy tyle, ale jest o wiele łatwiejsze w utrzymaniu i jest bardziej trwałe. Można również dodać toppery post za dodatkowe 10 dolarów do 40 dolarów za czapkę. Należy mieć świadomość, że po zainstalowaniu ogrodzenia trzeba będzie je konserwować.

Koszt instalacji ogrodzenia drewnianego zależy od tego, czy wybierzesz drewno czerwone czy cedrowe. Oba materiały są stosunkowo niedrogie i wymagają niewielkiej konserwacji. Aby zorientować się w kosztach instalacji ogrodzenia drewnianego, należy zapoznać się z tabelą 1 lub 2. Należy pamiętać, że ceny różnią się znacznie w zależności od rodzaju użytego materiału. Koszt robocizny zależy od tego, jak łatwy jest dostęp do ziemi, jaki rodzaj drewna wybierzesz i czy potrzebujesz gwoździ czy śrub.

Podczas gdy drewno pozostaje najpopularniejszym materiałem na ogrodzenie z pikiet, pikiety wykonane przez człowieka są najbardziej przyjaznym w utrzymaniu wyborem. Ogrodzenia te można barwić i malować, aby dostosować je do swoich preferencji. Niektóre ogrodzenia mają konstrukcję kratową, inne zaś mają kształt łuku. Oprócz drewna, można wybrać winylowe ogrodzenie pikietowe, które odpowiada Twoim gustom. Istnieją nawet opcje wymagające niewielkiej konserwacji, takie jak komórkowe PCV i winyl.

Ogrodzenie z palet

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz szukać sposobów na wykonanie ogrodzenia, które będzie nie tylko atrakcyjne, ale także funkcjonalne. Jeśli tak, to rozważ wykonanie ogrodzenia z palet, aby chronić swój ogród przed niepożądanymi owadami. Jest to proste do skonstruowania i posiada uroczy wygląd. Będziesz potrzebował kilku materiałów, aby zacząć, w tym deski drewniane, śruby z otworami, tarcicę, wyrzynarkę i kolory farb.

Ogrodzenie z palet jest doskonałym długoterminowym rozwiązaniem dla kłopotliwych zwierząt. Można je nawet wykorzystać do zabezpieczenia roślin i innych przedmiotów w ogrodzie. Ponadto można nawet dodać kółka do ogrodzenia z palet, dzięki czemu można je przenosić w razie potrzeby. A ponieważ palety są tak tanie, można je znaleźć w prawie każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Potrzebny będzie młotek, śruby do otworów i tarcica, ale będziesz miał dużo czasu na pracę nad projektem po tym, jak dostaniesz swoje palety do domu.

Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności w zakresie palet, zawsze możesz zacząć od zebrania kilku palet od małych firm. Niektóre z nich oddają je za darmo lub płacą za ich odbiór firmie zajmującej się recyklingiem. Będziesz potrzebował co najmniej trzech do pięciu palet, więc szukaj takich, które są podobnej wielkości. Wiedz również, ile będziesz potrzebował, aby stworzyć swoje ogrodzenie. Używanie palet może być zabawnym i łatwym sposobem na zrobienie ogrodzenia do ogrodu, a do tego będą one tanie.

Sprawdź także:  Jak zrobić ogrodzenie z palet

Gdy masz już palety, musisz zainstalować bramę. Najpierw przymocuj słupek podporowy, oddalony od siebie o 42 cale. Następnie zainstaluj dwa pionowe słupki. Upewnij się, że są one rozmieszczone równomiernie. Będziesz chciał zostawić luki w środku, więc upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca między słupkami i deskami ogrodzenia. Następnie powieś bramę na swoim słupie nośnym. Na koniec dodaj zatrzask i kilka jednorocznych kwiatów dla miłego akcentu.

Ogrodzenie z ogniw łańcucha

Jeśli chcesz dodać prywatności do ogrodzenia z ogniw łańcucha, możesz zainstalować ekrany bambusowe. Można je kupić w panelach lub rolkach. Ekrany będą pokrywać ogrodzenie, tworząc wygląd prywatności i winorośli i krzewów. Ekrany bambusowe są łatwe do zainstalowania i mogą kosztować od 20 do 100 dolarów. Są one również łatwe do czyszczenia i wymiany w przypadku uszkodzenia. To tylko kilka pomysłów, aby dodać trochę prywatności i stylu do ogrodzenia z ogniw łańcucha.

Zakup siatki w rolkach o długości 50 stóp to najprostszy sposób na dodanie prywatności. Można kupić ocynkowane lub powlekane winylem ogniwo łańcucha, które będzie pasować do wielu krajobrazów. Aby zainstalować siatkę z ogniwami łańcucha, potrzebne są słupki końcowe, które są osadzone w betonie w ziemi. Następnie trzeba będzie słupki liniowe, które są rozmieszczone równomiernie między słupkami końcowymi. Należy upewnić się, że ogrodzenie z ogniwami łańcuchowymi ma wystarczającą liczbę słupków, aby było wystarczająco wytrzymałe.

Najważniejszą częścią ogrodzenia łańcuchowego jest szkielet. Słupki wykonane z rur stalowych tworzą szkielet i są umieszczane w ziemi. Po umieszczeniu słupków na miejscu, beton służy do zamocowania tkaniny z siatki stalowej. Siatka stalowa jest ukształtowana i zazębia się tworząc barierę. Do różnych obszarów stosuje się drut o różnej grubości. Prawie wszystkie tkaniny siatkowe mają ocynkowane wykończenie, dzięki czemu są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Zainstaluj słupki linii i opaski. W słupkach końcowych powinieneś zastosować opaski napinające. Powinieneś upewnić się, że każdy z nich ma opaskę napinającą, która jest równomiernie rozmieszczona. Należy pamiętać o zmierzeniu wysokości ogrodzenia i użyć tego pomiaru do określenia liczby potrzebnych taśm. Jeśli chcesz mieć ogrodzenie o wysokości pięciu stóp, będziesz potrzebował czterech taśm napinających na słupek. Po wykonaniu tych czynności należy przyciąć górną szynę za pomocą obcinaka do rur. Następnie należy umieścić kołki drewniane w miejscach, w których znajdują się słupki końcowe.

Sprawdź także:  Jak zrobić ogrodzenie z bambusa

Żywy żywopłot

Żywy płot oferuje kilka korzyści w porównaniu z konwencjonalną barierą. Może być trwalszy niż wyprodukowany, a niektóre gatunki roślin żywopłotowych mogą nawet przetrwać sto lub więcej lat przy odpowiedniej pielęgnacji i przycinaniu. Podczas gdy rozpoczęcie żywego ogrodzenia od podstaw może być kosztowne, rozmnażanie go z istniejącej rośliny może zaoszczędzić pieniądze i czas. Ten rodzaj ogrodzenia daje również możliwość zastąpienia roślin, które obumarły.

Żywy płot może być równie piękny jak solidna konstrukcja, z kolorowymi liśćmi i kwiatami. Wiele roślin ma zastosowanie ozdobne, co czyni je idealnym tłem dla ogrodzenia. Dodatkowo żywe ogrodzenie może również wspierać bioróżnorodność w ogrodzie. Zdrowy żywopłot przyciąga pożyteczne owady i ptaki ogrodowe, tworząc mikroekosystem, który przynosi korzyści zarówno ogrodowi, jak i środowisku. Można nawet zauważyć wzrost populacji pszczół, gdy żywopłot jest zdrowy i kwitnący.

Jedną z zalet żywego żywopłotu jest jego naturalne zacienienie, które pomaga zmniejszyć ilość hałasu dochodzącego z okolicznych posesji i ulic. Gruby, naturalnie wyglądający żywopłot chroni również zwierzęta gospodarskie przed drapieżnikami i osłania ogrody przed burzą. Ponadto żywy żywopłot ma wiele korzystnych właściwości, w tym zapewnia schronienie przed drapieżnikami i innymi owadami. Jak zbudować ogrodzenie z żywego żywopłotu, dowiesz się, wykonując poniższe proste kroki:

Najłatwiejszym drzewem do uprawy w ogrodzie jest głóg. Ciernie na głogach odstraszają zwierzęta, co czyni je idealnym materiałem na żywy płot. Ponadto drewno głogu doskonale nadaje się na narzędzia i opał. Inną świetną opcją na żywe ogrodzenie jest posadzenie innych ciernistych roślin, takich jak szarańczyn czarny czy szarańczyn miodowy, które wiążą azot i mają wysokobiałkowe nasiona. Niektóre gatunki produkują również witaminy i inne jadalne korzyści, jak np. róża rugosa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wykonać ogrodzenie lamelowe
Czytaj Dalej

Jak wykonać ogrodzenie lamelowe

Konstrukcja ogrodzenia lamelowego jest dobrze znana w świecie ogrodzeń i stosowana od lat. Jego konstrukcja wykorzystuje poziome listwy…
Jak pomalować betonowy płot
Czytaj Dalej

Jak pomalować betonowy płot

Jeśli planujesz pomalować betonowe ogrodzenie, musisz podjąć kilka kroków, aby projekt poszedł tak gładko, jak to możliwe. Po…
Jak pomalować drewniany płot
Czytaj Dalej

Jak pomalować drewniany płot

Jeśli chcesz przemalować swój drewniany płot, musisz wiedzieć jak przygotować drewno przed malowaniem. Przed pomalowaniem drewnianego płotu należy…