Jak zrobić pokrowce na poduszki do huśtawki ogrodowej

Jak zrobić pokrowce na poduszki do huśtawki ogrodowej

Istnieją dwa główne sposoby wykonania pokrowców na poduszki do huśtawki ogrodowej: szyjąc je samodzielnie lub zatrudniając profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Jeśli chcesz uszyć własne poduszki, sugerujemy użycie tkaniny, którą już masz. Więcej instrukcji dotyczących wykonania poszewek na poduszki do huśtawki ogrodowej znajdziesz w naszych artykułach: jak zrobić poduszki skrzyniowe, jak uszyć lamówkę na górze i na dole poduszki oraz jak zrobić ściągacz.

Przyszyj lamówkę do górnej i dolnej części pokrowców na poduszki

Zacznij od przygotowania tkaniny, przycinając kawałki do tego samego rozmiaru. Wytnij pasek materiału pasujący do przedniej i tylnej części poduszki i złóż go nad sznurkiem. Ten kawałek powinieneś móc przyszyć do poduszki za pomocą stopki do zamków błyskawicznych. Użyj średniego ściegu, aby zabezpieczyć naddatek na szwy, a górną i dolną część należy spiąć szpilkami.

Alternatywnie możesz kupić gotowe kawałki i przyciąć je na wymiar. Wytnij kawałek tkaniny pasujący do Twoich poduszek, a następnie zmierz istniejące ściągacze. Jeśli chcesz dodać lamówkę na górze i na dole poduszek, zmierz długość i narysuj linie lamówki. Zaznacz odpowiednio tkaninę. Upewnij się, że dodałeś naddatki na szwy i lamówkę, jeśli to konieczne.

Użyj stopki do suwaków lub stopki do sznurków, aby przyszyć lamówkę. Przyszywaj ściśle do krawędzi materiału. Nie zszywaj lamówki wstecz. Upewnij się, że lamówka jest ułożona na prawej stronie. Ładna strona powinna być w kierunku środka tkaniny, a naddatek na szwy powinien znajdować się przy krawędzi. Powtórz ten sam proces z dolną poduszką.

Po zakończeniu szycia poduszek na huśtawkę ogrodową, możesz rozpocząć mocowanie lamówki do górnej i dolnej części poszewek na poduszki. Upewnij się, że lamówka jest równomiernie rozmieszczona na całej długości otworu. Upewnij się, że tkanina nie strzępi się, ponieważ powinieneś być ostrożny podczas szycia. Możliwe jest popełnienie błędu w tym kroku, więc w razie potrzeby należy użyć rozpruwacza do szwów.

Wykonanie ściągacza

Możesz stworzyć własny ściągacz do poduszek, używając tkaniny tapicerskiej lub bawełnianej lamówki. Dokładna ilość ściągacza zależy od wielkości tapicerowanego przedmiotu. Ogólnie rzecz biorąc, im większy element tapicerowany, tym więcej ściągacza będzie potrzebne. Zawsze możesz zrobić więcej ściągacza, jeśli go zabraknie. Aby stworzyć idealny ściągacz do swoich mebli zewnętrznych, zacznij od wykonania poniższych kroków.

Sprawdź także:  Jak udekorować ławkę ogrodową

Zacznij od zmierzenia tkaniny, której zamierzasz użyć do wykonania ściągacza. Musisz znaleźć długość istniejącego ściągacza i długość ściągacza, który chcesz uzyskać. Następnie naszkicuj wzór tkaniny, której chcesz użyć. Następnie możesz przyszyć ściągacz do poduszki. Upewnij się, że tkanina jest wycięta na skos. Po wycięciu połóż tkaninę na podwojonym kawałku poduszki. Jeśli ściągacz ma wzór flaminga, upewnij się, że jest ułożony we właściwym kierunku.

Zanim zaczniesz szyć, oznacz każdy kawałek. Oznacz każdy kawałek, aby łatwo było zidentyfikować części poduszki i ile sztuk potrzebujesz. Po wycięciu tkaniny zaznacz krawędzie, a także przenieś wszelkie zagięcia na wzór. Pomoże Ci to określić wielkość naddatku na szwy oraz miejsce umieszczenia zaszewek. Oznacz każdy kawałek tkaniny, podając rodzaj tkaniny i jej ziarno.

Możesz również samodzielnie uszyć poduszki zewnętrzne. Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności krawieckich, możesz włożyć zamek błyskawiczny, zamknąć otwór ściegiem krytym i dodać ściągacze po zewnętrznej stronie poduszek. Materiały potrzebne do wykonania pokrowca na poduszkę huśtawki ogrodowej będą zależały od wyglądu, jaki chcesz uzyskać. Jeśli masz szczęście i masz już poduszki, możesz odzyskać materiały do ich wykonania.

Określ szerokość tkaniny potrzebnej do pokrycia ściągacza

Aby określić szerokość tkaniny potrzebnej do pokrycia siedziska huśtawki ogrodowej, najpierw zmierz poduszkę. Dodaj naddatki na szwy i zmierz długość, szerokość i głębokość poduszki. Następnie podziel całkowitą szerokość projektu przez 36 cali, aby uzyskać całkowitą ilość potrzebnych jardów. Zaokrąglij do najbliższej liczby całkowitej. W podobny sposób określ szerokość tkaniny potrzebnej do obszycia obszycia huśtawki ogrodowej.

Tkanina potrzebna do obszycia obicia jest zazwyczaj taka sama jak poduszki. Możesz jednak użyć innej tkaniny. Zmierz długość tkaniny, a następnie pomnóż ją przez jeden cal. W ten sposób uzyskasz szerokość ściągacza. Następnie przytnij tkaninę do pożądanej szerokości. Powtórz ten proces dla pozostałych poduszek. Przy wykonywaniu ściągacza należy zwrócić uwagę na to, czy ściągacz jest wykonany z tkaniny czy ze sznurka.

Sprawdź także:  Która tkanina na huśtawkę ogrodową wytrzyma najdłużej?

Jeśli korzystasz z nadmiaru tkaniny, możesz ją wykorzystać jako ściągacz. Pamiętaj, że wzory takie jak kratka czy paski nie będą wyglądać dobrze bez pełnego cięcia po skosie. Z tego powodu niektórzy wybierają jednolitą tkaninę. Jednolite tkaniny są zazwyczaj tańsze niż wzory. Aby zmierzyć ściągacze, upewnij się, że mierzysz również podłokietniki.

Aby określić szerokość tkaniny potrzebnej do pokrycia całego ściągacza, podziel całkowitą liczbę sztuk przez liczbę rzędów. Następnie pomnóż wynik przez sześć, aby uzyskać całkowitą długość. W ten sposób otrzymasz całkowitą długość ściągacza huśtawki. Po obliczeniu tych liczb, należy obliczyć ilość tkaniny potrzebnej do pokrycia spoin huśtawki ogrodowej. Pamiętaj o uwzględnieniu naddatku na szwy i dodatkowej tkaniny dla ułatwienia.

Uszycie poduszki

Aby uszyć poduszkę na huśtawkę ogrodową, musisz zmierzyć tkaninę, której użyjesz. Musisz znać długość, szerokość i wysokość poduszki. Następnie zaznacz swój wzór kredą lub linijką do pikowania. Użyj wzoru jako przewodnika podczas cięcia tkaniny. Będziesz potrzebował dolnej i górnej krawędzi, aby pokryć całe siedzisko. Teraz zszyjesz boki razem.

Będziesz potrzebował kawałka tkaniny o takim samym rozmiarze jak poduszki. Zacznij od złożenia materiału na pół. Będziesz potrzebował około cala dodatkowego miejsca z każdej strony. Następnie zmierz i zaznacz boki poduszki. Jeśli są one węższe niż góra, przytnij trochę więcej materiału. Następnie przypnij dolny kawałek do górnego. Powtarzaj ten proces, aż dolny kawałek będzie pasował do pudełka.

Następnie wytnij i przypnij dwa kawałki materiału razem. Następnie użyj 1/2-calowego szwu, aby połączyć dwa kawałki. Szew powinien wystawać około 2″ poza tylne rogi i boki. Obszycie krawędzi jest opcjonalne. Jeśli nie chcesz używać lamówki, możesz przyszyć kawałek materiału do prawej strony górnej i dolnej tkaniny. Możesz również zszyć końce bez lamówki.

Najpierw przytnij sklejkę do odpowiedniego rozmiaru. Jeśli to możliwe, zleć to komuś innemu. Możesz też samodzielnie zmierzyć sklejkę. Zacznij od zaznaczenia wymiarów ołówkiem. Użyj wymiarów jako swojego przewodnika. Pamiętaj, aby dolna krawędź sklejki była o trzy centymetry mniejsza od wypełnienia. Pamiętaj, aby zostawić 3 cm zwisu z każdej strony. Jeśli masz małą huśtawkę ogrodową, możesz zmniejszyć wymiary poduszki o zaledwie kilka centymetrów.

Sprawdź także:  Czy ławka ogrodowa ze skrzynią jest dobra na balkon?

Zrób poduszkę z zamkiem błyskawicznym

Ten łatwy projekt DIY pokryje siedzisko i oparcie Twojej huśtawki ogrodowej, przekształcając ją ze zwykłego siedziska w wygodne, pluszowe. Aby wykonać pokrowiec na poduszkę, zmierz najpierw głębokość pianki i dodaj dwa cale na zamek błyskawiczny. Na przykład, jeśli pianka ma grubość 3 cali, to długi klin powinien mieć szerokość 5 cali. Następnie zmierz i wytnij odpowiednio tkaninę.

Najpierw zmierz tkaninę na poduszkę. Szerokość i głębokość panelu powinny być oryginalnymi wymiarami przed dodaniem naddatku na szwy. Następnie oblicz wysokość wypełnienia poduszki i odpowiednio przytnij tkaninę. Powtórz ten krok dla każdego panelu poduszki. Gdy masz już prawidłowe wymiary, możesz zacząć szyć. Podczas zszywania poduszki użyj stopki do zamków błyskawicznych i średniej długości ściegu. Gdy pokrowiec na poduszkę będzie gotowy, możesz wykonać kolejne poduszki na huśtawkę ogrodową.

Po wycięciu wszystkich kawałków tkaniny, będziesz chciał zszyć panel razem. Pamiętaj, aby użyć 1/2 cala na szwy. Przypnij dolny panel do panelu bocznego. Następnie umieść zamek błyskawiczny na jednym końcu dolnego panelu. Upewnij się, że suwak jest około 1/2 cala od krawędzi i użyj stopki do suwaków, aby zszyć go na miejscu. Pamiętaj o spięciu rogów przed szyciem, aby zapobiec zaczepianiu się zamka błyskawicznego o górną część poduszki.

Aby zachować wygląd i wrażenia z użytkowania poduszek zewnętrznych, pamiętaj o zastosowaniu na nich środka do ochrony tkanin. Im dłużej pozostawiasz poduszki na zewnątrz, tym trudniej je zdjąć. Aby zapewnić długowieczność poduszek, należy je również potraktować środkiem do ochrony tkanin, aby zapobiec plamom. Istnieje wiele środków ochrony tkanin w sprayu, które można kupić. Jeśli Twoje poduszki na zewnątrz muszą być często czyszczone, użyj środka do ochrony tkanin, aby zabezpieczyć je przed rozlaniem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy ławka rattanowa jest dobra do ogrodu?
Czytaj Dalej

Czy ławka rattanowa jest dobra do ogrodu?

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem ławki rattanowej do swojego ogrodu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj dowiesz się…
Jak zrobić ławkę ogrodową z palet
Czytaj Dalej

Jak zrobić ławkę ogrodową z palet

Jeśli planujesz zbudować ławkę ogrodową z palet, ten artykuł może Ci pomóc. Ten artykuł pomoże Ci zbudować ławkę…