Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jeśli nie jesteś pewien jak kosić trawę kosiarką spalinową, ten artykuł odpowie na kilka z Twoich palących pytań. Od właściwej wysokości ostrza, po unikanie obrażeń spowodowanych przez kosiarkę, jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek i porad. I pamiętaj, aby sprawdzić instrukcję obsługi kosiarki w celu uzyskania wskazówek, jak bezpiecznie używać jej podczas deszczu.

Środki ostrożności

Podczas korzystania z kosiarki spalinowej ważne jest przestrzeganie kilku środków ostrożności. Należy sprawdzić, czy ostrza kosiarki nie mają ostrych krawędzi oraz czy są pewnie zamocowane i wyważone. Zbyt luźne lub słabe ostrze może wystrzelić, powodując obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia. Podobnie ważne jest, aby być świadomym zagrożeń wynikających z niskiego poziomu płynów, które mogą uszkodzić silnik.

Zawsze upewnij się, że podczas uzupełniania zbiornika gazu masz lejek. Zapobiega to elektryczności statycznej i chroni przed przypadkowym wprowadzeniem iskry do paliwa. Nigdy nie tankuj kosiarki spalinowej w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ opary gazu są łatwopalne. Jeśli dojdzie do iskry, może dojść do nieprzyjemnego poparzenia. Jeśli skończy się benzyna, zawsze należy zatrzymać urządzenie i pozwolić mu ostygnąć przed ponownym napełnieniem.

Właściwa wysokość koszenia

Ogólną zasadą podczas koszenia trawnika kosiarką spalinową jest podnoszenie ostrzy co najmniej dwa i pół cala nad ziemię. Jeśli kosisz trawę w chłodniejszych miesiącach, powinieneś kosić ją na wysokości trzech i pół cala. Ustawienie kosiarki na tej wysokości nie jest rzadkością, dlatego ważne jest sprawdzenie w instrukcji obsługi konkretnego modelu, aby dowiedzieć się, jakie ustawienie jest zalecane w danym sezonie.

Często najwyższe ustawienie jest optymalne dla danego rodzaju trawy, a koszenie jej na tej wysokości zmniejsza obciążenie darni. Ta zasada jest podobna do przycinania roślin w ogrodzie. Oznacza to, że nie kosisz trawy zbyt często, więc tracisz wspaniałą okazję do promowania zdrowego, atrakcyjnego wzrostu. Zbyt krótkie koszenie trawy nazywane jest “skalpowaniem” i może być szkodliwe dla zdrowia trawy.

Używanie kosiarki w deszczu

Używanie kosiarki spalinowej w deszczu nie jest dobrym pomysłem z kilku powodów. Może to być spowodowane tym, że będzie ona mokra, ale nie oznacza to, że nie powinieneś jej używać. Możesz kosić trawnik w porannej rosie lub nawet w nocy, ale to narazi niektóre wewnętrzne części na działanie wody. Podobnie należy unikać używania kosiarki podczas ulewnego deszczu. To samo dotyczy nieporowatych osłon na kosiarkę.

Pierwszym problemem związanym z używaniem kosiarki spalinowej podczas deszczu jest fakt, że źdźbła trawy stają się mokre, co utrudnia równomierne koszenie. Powoduje to, że fragmenty trawnika wyglądają na nieskoszone i trzeba je kosić ponownie, aby uzyskać równe koszenie. Ponadto, mokre ścinki trawy mają tendencję do zbijania się w grudy i układania na wierzchu trawy. Poza tym używanie kosiarki spalinowej podczas deszczu może spowodować nieprzyjemne skaleczenie, dlatego należy pamiętać o prawidłowym użytkowaniu kosiarki, aby uniknąć wypadków.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy warto kupić kosiarkę ręczną?
Czytaj Dalej

Czy warto kupić kosiarkę ręczną?

Zakup nowej kosiarki ręcznej może wydawać się trudnym zadaniem, ale wcale nie musi. W porównaniu do kosiarek gazowych,…
Jak kosić trawę kosiarką elektryczną
Czytaj Dalej

Jak kosić trawę kosiarką elektryczną

Istnieje wiele sposobów na koszenie trawnika, ale jeśli chcesz zminimalizować ryzyko pożaru elektrycznego, powinieneś rozważyć zakup kosiarki elektrycznej.…
Jak wyczyścić gaźnik kosiarki spalinowej
Czytaj Dalej

Jak wyczyścić gaźnik kosiarki spalinowej

Jeśli jesteś właścicielem kosiarki spalinowej, musisz wiedzieć jak wyczyścić jej gaźnik. W tym artykule znajdziesz informacje na temat…
Dlaczego kosa nie startuje
Czytaj Dalej

Dlaczego kosa nie startuje

Jeśli Twoja kosa nie chce wystartować, istnieje kilka powodów, dla których może się nie udać. Najczęstsze przyczyny to…