Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jeśli nie jesteś pewien jak kosić trawę kosiarką spalinową, ten artykuł odpowie na kilka z Twoich palących pytań. Od właściwej wysokości ostrza, po unikanie obrażeń spowodowanych przez kosiarkę, jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek i porad. I pamiętaj, aby sprawdzić instrukcję obsługi kosiarki w celu uzyskania wskazówek, jak bezpiecznie używać jej podczas deszczu.

Środki ostrożności

Podczas korzystania z kosiarki spalinowej ważne jest przestrzeganie kilku środków ostrożności. Należy sprawdzić, czy ostrza kosiarki nie mają ostrych krawędzi oraz czy są pewnie zamocowane i wyważone. Zbyt luźne lub słabe ostrze może wystrzelić, powodując obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia. Podobnie ważne jest, aby być świadomym zagrożeń wynikających z niskiego poziomu płynów, które mogą uszkodzić silnik.

Sprawdź także:  Dlaczego nie można przechylić kosiarki spalinowej na bok

Zawsze upewnij się, że podczas uzupełniania zbiornika gazu masz lejek. Zapobiega to elektryczności statycznej i chroni przed przypadkowym wprowadzeniem iskry do paliwa. Nigdy nie tankuj kosiarki spalinowej w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ opary gazu są łatwopalne. Jeśli dojdzie do iskry, może dojść do nieprzyjemnego poparzenia. Jeśli skończy się benzyna, zawsze należy zatrzymać urządzenie i pozwolić mu ostygnąć przed ponownym napełnieniem.

Właściwa wysokość koszenia

Ogólną zasadą podczas koszenia trawnika kosiarką spalinową jest podnoszenie ostrzy co najmniej dwa i pół cala nad ziemię. Jeśli kosisz trawę w chłodniejszych miesiącach, powinieneś kosić ją na wysokości trzech i pół cala. Ustawienie kosiarki na tej wysokości nie jest rzadkością, dlatego ważne jest sprawdzenie w instrukcji obsługi konkretnego modelu, aby dowiedzieć się, jakie ustawienie jest zalecane w danym sezonie.

Często najwyższe ustawienie jest optymalne dla danego rodzaju trawy, a koszenie jej na tej wysokości zmniejsza obciążenie darni. Ta zasada jest podobna do przycinania roślin w ogrodzie. Oznacza to, że nie kosisz trawy zbyt często, więc tracisz wspaniałą okazję do promowania zdrowego, atrakcyjnego wzrostu. Zbyt krótkie koszenie trawy nazywane jest “skalpowaniem” i może być szkodliwe dla zdrowia trawy.

Sprawdź także:  Jak zamocować linkę do napędu kosiarki

Używanie kosiarki w deszczu

Używanie kosiarki spalinowej w deszczu nie jest dobrym pomysłem z kilku powodów. Może to być spowodowane tym, że będzie ona mokra, ale nie oznacza to, że nie powinieneś jej używać. Możesz kosić trawnik w porannej rosie lub nawet w nocy, ale to narazi niektóre wewnętrzne części na działanie wody. Podobnie należy unikać używania kosiarki podczas ulewnego deszczu. To samo dotyczy nieporowatych osłon na kosiarkę.

Pierwszym problemem związanym z używaniem kosiarki spalinowej podczas deszczu jest fakt, że źdźbła trawy stają się mokre, co utrudnia równomierne koszenie. Powoduje to, że fragmenty trawnika wyglądają na nieskoszone i trzeba je kosić ponownie, aby uzyskać równe koszenie. Ponadto, mokre ścinki trawy mają tendencję do zbijania się w grudy i układania na wierzchu trawy. Poza tym używanie kosiarki spalinowej podczas deszczu może spowodować nieprzyjemne skaleczenie, dlatego należy pamiętać o prawidłowym użytkowaniu kosiarki, aby uniknąć wypadków.

Sprawdź także:  Jak zrobić miotacz śniegu z kosiarki do trawy

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Dlaczego kosiarka ma funkcję mulczowania
Czytaj Dalej

Dlaczego kosiarka ma funkcję mulczowania

Funkcja mulczowania pozwala usunąć ścinki z trawnika w szybki i przyjazny dla środowiska sposób. Ścinki trawy powinny mieć…
Jak korzystać z silnika kosiarki spalinowej
Czytaj Dalej

Jak korzystać z silnika kosiarki spalinowej

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem kosiarki gazowej czy benzynowej, możesz zastanawiać się, jak prawidłowo używać silnika kosiarki…