Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jak kosić trawę kosiarką spalinową

Jeśli nie jesteś pewien jak kosić trawę kosiarką spalinową, ten artykuł odpowie na kilka z Twoich palących pytań. Od właściwej wysokości ostrza, po unikanie obrażeń spowodowanych przez kosiarkę, jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek i porad. I pamiętaj, aby sprawdzić instrukcję obsługi kosiarki w celu uzyskania wskazówek, jak bezpiecznie używać jej podczas deszczu.

Środki ostrożności

Podczas korzystania z kosiarki spalinowej ważne jest przestrzeganie kilku środków ostrożności. Należy sprawdzić, czy ostrza kosiarki nie mają ostrych krawędzi oraz czy są pewnie zamocowane i wyważone. Zbyt luźne lub słabe ostrze może wystrzelić, powodując obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia. Podobnie ważne jest, aby być świadomym zagrożeń wynikających z niskiego poziomu płynów, które mogą uszkodzić silnik.

Sprawdź także:  Najczęstsze problemy z kosiarką spalinową

Zawsze upewnij się, że podczas uzupełniania zbiornika gazu masz lejek. Zapobiega to elektryczności statycznej i chroni przed przypadkowym wprowadzeniem iskry do paliwa. Nigdy nie tankuj kosiarki spalinowej w zamkniętym pomieszczeniu, ponieważ opary gazu są łatwopalne. Jeśli dojdzie do iskry, może dojść do nieprzyjemnego poparzenia. Jeśli skończy się benzyna, zawsze należy zatrzymać urządzenie i pozwolić mu ostygnąć przed ponownym napełnieniem.

Właściwa wysokość koszenia

Ogólną zasadą podczas koszenia trawnika kosiarką spalinową jest podnoszenie ostrzy co najmniej dwa i pół cala nad ziemię. Jeśli kosisz trawę w chłodniejszych miesiącach, powinieneś kosić ją na wysokości trzech i pół cala. Ustawienie kosiarki na tej wysokości nie jest rzadkością, dlatego ważne jest sprawdzenie w instrukcji obsługi konkretnego modelu, aby dowiedzieć się, jakie ustawienie jest zalecane w danym sezonie.

Często najwyższe ustawienie jest optymalne dla danego rodzaju trawy, a koszenie jej na tej wysokości zmniejsza obciążenie darni. Ta zasada jest podobna do przycinania roślin w ogrodzie. Oznacza to, że nie kosisz trawy zbyt często, więc tracisz wspaniałą okazję do promowania zdrowego, atrakcyjnego wzrostu. Zbyt krótkie koszenie trawy nazywane jest “skalpowaniem” i może być szkodliwe dla zdrowia trawy.

Sprawdź także:  Dlaczego kosiarka do zarośli gaśnie po dodaniu gazu?

Używanie kosiarki w deszczu

Używanie kosiarki spalinowej w deszczu nie jest dobrym pomysłem z kilku powodów. Może to być spowodowane tym, że będzie ona mokra, ale nie oznacza to, że nie powinieneś jej używać. Możesz kosić trawnik w porannej rosie lub nawet w nocy, ale to narazi niektóre wewnętrzne części na działanie wody. Podobnie należy unikać używania kosiarki podczas ulewnego deszczu. To samo dotyczy nieporowatych osłon na kosiarkę.

Pierwszym problemem związanym z używaniem kosiarki spalinowej podczas deszczu jest fakt, że źdźbła trawy stają się mokre, co utrudnia równomierne koszenie. Powoduje to, że fragmenty trawnika wyglądają na nieskoszone i trzeba je kosić ponownie, aby uzyskać równe koszenie. Ponadto, mokre ścinki trawy mają tendencję do zbijania się w grudy i układania na wierzchu trawy. Poza tym używanie kosiarki spalinowej podczas deszczu może spowodować nieprzyjemne skaleczenie, dlatego należy pamiętać o prawidłowym użytkowaniu kosiarki, aby uniknąć wypadków.

Sprawdź także:  Czy kosa z elektrycznym rozruchem jest lepsza?

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy lepiej kosić bosymi stopami?
Czytaj Dalej

Czy lepiej kosić bosymi stopami?

Czy lepiej kosić bosymi stopami? Wiele osób zastanawia się nad tym pytaniem. Jednak gołe stopy są w rzeczywistości…
Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej
Czytaj Dalej

Jak wymienić olej w kosiarce spalinowej

Przy wymianie oleju w kosiarce spalinowej należy pamiętać o kilku rzeczach. Olej syntetyczny jest lepszy niż mineralny. Jednak…
Dlaczego kosiarka spalinowa traci moc?
Czytaj Dalej

Dlaczego kosiarka spalinowa traci moc?

Dlaczego kosiarka spalinowa traci moc? Niezależnie od tego, czy używasz jej do kształtowania krajobrazu, czy do koszenia trawnika,…