Czy ławka rattanowa jest dobra do ogrodu?

Czy ławka rattanowa jest dobra do ogrodu?

Jeśli zastanawiałeś się nad zakupem ławki rattanowej do swojego ogrodu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj dowiesz się więcej o rattanie w porównaniu z polirattanem, kosztach i gdzie ją postawić. Zakup ławki rattanowej do ogrodu może być świetnym sposobem na unowocześnienie przestrzeni zewnętrznej. Możesz wybierać spośród różnych stylów, aby dopasować się do swojego gustu i projektu.

Autentyczny rattan vs polirattan

Zanim kupisz wiklinową lub rattanową ławkę ogrodową, powinieneś znać różnice między ławką z naturalnego rattanu a syntetyczną ławką z polirattanu – Fragment pochodzi z kopalni wiedzy fachowej autorów serwisu eko-konopia.pl. Oba materiały mają podobny wygląd i wrażenie, ale główna różnica polega na tym, jak bardzo wymagają konserwacji. Autentyczny rattan może być łatwo uszkodzony przez złą pogodę i wymaga częstej pielęgnacji, podczas gdy polirattan może pozostać na zewnątrz przez cały rok bez żadnej konserwacji.

Jedną z ważnych różnic między tymi dwoma materiałami jest to, że autentyczne meble rattanowe są wykonane z rattanu, a polirattan jest materiałem wytworzonym przez człowieka z polimeru zwanego polietylenem (PE). Ten syntetyczny materiał jest odporny na warunki atmosferyczne i ma zmniejszone referencje ekologiczne. Niemniej jednak oba typy są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Meble polirattanowe są droższe niż rattanowe, ale są bardzo trwałe i mają tę zaletę, że są łatwiejsze w utrzymaniu.

Sprawdź także:  Jak zrobić stelaż do ławki ogrodowej

Koszt

Koszt ławki rattanowej do ogrodu zależy od materiałów użytych do jej produkcji. Generalnie ławka rattanowa ma stalową ramę, co sprawia, że jest cięższa od innych rodzajów mebli. Bezpieczniej jest też kupić meble z ramą stalową malowaną proszkowo niż taką, która jest niepowlekana. Stal jest wysoce korozyjna, gdy wchodzi w kontakt z wodą. Gdy woda dostanie się na metalową powierzchnię, będzie rdzewieć i szybko się rozpadać. Malowanie proszkowe rozwiązuje ten problem poprzez zapewnienie ochronnej warstwy farby na stalowej ramie. Proces elektrostatyczny utwardza farbę w proszku, tworząc twardą i wytrzymałą powłokę, która jest wysoce odporna na rdzę.

Dobrym pomysłem jest wybór ławki, która posiada poduszki, ponieważ zapewnią one komfort osobom na niej siedzącym. Ławki rattanowe powinny być wygodne do siedzenia, a poduszka powinna być zdejmowana i nadawać się do prania w pralce. Ławki rattanowe nadają się na każdą porę roku, więc są doskonałym wyborem do ogrodu. Jeśli chcesz trzymać ławkę na zewnątrz przez cały rok, możesz również zakupić parasol, aby chronić ją przed żywiołami.

Sprawdź także:  Jak zbudować ławkę z palet na stół ogrodowy

Materiał

Jeśli chcesz kupić ławkę rattanową do swojego ogrodu, możesz wybrać taką wykonaną z drewna tekowego, które jest drewnem bardzo odpornym na warunki atmosferyczne. Z wiekiem nabiera ono srebrno-szarej patyny. Jest ono również naturalnie odporne na działanie owadów i czynników zewnętrznych. Można również zakupić ławkę z poduszką. Tkanina, z której wykonana jest poduszka, jest trwała w kolorze i łatwa do czyszczenia, a oferowana jest w 121 różnych kolorach.

W porównaniu z naturalnymi materiałami, rattan żywiczny jest trwały i może być tkany na tyle ciasno, by zapewnić komfort bez poduszki. Jeśli chciałbyś mieć ławkę rattanową bez poduszki, możesz kupić styl inspirowany stylem vintage. Ten model ma metalową ramę i otwarte dno, i jest mniej kosztowny niż inne modele. Należy pamiętać, że wykończenie tego modelu może pokazać się łatwiej niż innych modeli, więc zaleca się, aby traktować go regularnie.

Umieszczenie

Umieszczenie ławki rattanowej na żwirze może być świetnym pomysłem, ale jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, gdy to robisz. Po pierwsze, żwir nie jest solidnym podłożem i może spowodować, że nogi Twoich mebli będą się ścierać. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na nowy teren żwirowy, zawsze możesz użyć plandeki lub betonu. Zapobiegnie to zapadaniu się ławki rattanowej w miękkim podłożu, a także pomoże w odprowadzaniu wody i zapobieganiu wzrostu chwastów.

Sprawdź także:  Jak zrobić huśtawkę gniazdową krok po kroku

Jeśli chcesz stworzyć motyw przewodni, rozważ umieszczenie ławki rattanowej w pobliżu innych elementów zbudowanych z drewna w swoim ogrodzie. Stworzy to miłe miejsce spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Ponadto, jeśli w ogrodzie znajduje się wodospad, ławka będzie wyglądać świetnie, gdy zostanie umieszczona w pobliżu tego elementu. Inną opcją jest umieszczenie ławki naprzeciwko najlepszego widoku, takiego jak woda lub fontanna. Wreszcie, może ona również służyć jako miejsce do odpoczynku podczas burzy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić stelaż do ławki ogrodowej
Czytaj Dalej

Jak zrobić stelaż do ławki ogrodowej

Przed rozpoczęciem budowy ramy należy posortować stos drewna i poszukać tych, które są najprostsze. W trakcie budowy drewno…
Jak wybrać linę do huśtawki ogrodowej
Czytaj Dalej

Jak wybrać linę do huśtawki ogrodowej

Jeśli masz huśtawkę ogrodową, huśtawkę na ganku lub huśtawkę na drzewie, ważne jest, aby znaleźć odpowiednią linę do…