Jak zabezpieczyć huśtawkę ogrodową przed zimową pogodą

Jak zabezpieczyć huśtawkę ogrodową przed zimową pogodą

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie huśtawki ogrodowej przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Drewniane meble ogrodowe są w dużej mierze bezpieczne pod wpływem opadów śniegu i niskich temperatur, i będą nadal wytrzymywać elementy bez żadnych uszkodzeń. Chociaż większość rodzajów mebli zewnętrznych jest podatna na zimną pogodę, niepowlekana stal i naturalny rattan nie są odporne na warunki atmosferyczne. Ponadto niepowlekana stal jest podatna na rdzę. Z tego powodu należy chronić drewniane meble ogrodowe przed żywiołami, przechowując je w pomieszczeniach.

Odlewane aluminium to najlepszy materiał na meble tarasowe

Jedną z zalet aluminium dla Twoich mebli tarasowych jest to, że nie będzie rdzewieć. W przeciwieństwie do innych rodzajów materiałów, aluminium nie będzie rdzewieć. Oznacza to brak plam, rdzewiejących nóg lub stawów i brak problemów z nim w wilgotnym klimacie. Ponadto, aluminium jest bardziej odporne na działanie słonej wody, która może spowodować spustoszenie w drewnie i innych materiałach. Dlatego aluminium jest doskonałym materiałem do wykorzystania w meblach tarasowych.

Najbardziej atrakcyjną cechą odlewanego aluminium jest jego niska konserwacja. Jeśli na huśtawce z odlewu aluminiowego pojawi się rysa, łatwo jest ją odnowić woskiem samochodowym lub podobnym produktem. Jeśli jednak chcesz chronić huśtawkę przed rdzą, musisz przechowywać ją w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli używasz go na zewnątrz w zimie, będziesz chciał go przechowywać w suchym miejscu z dala od elementów – Fragment ten jest wynikiem badań przeprowadzonych przez autorów serwisu poradnikipodatnika.pl. Jeśli martwisz się o rdzę, zawsze możesz rozważyć zakup pokrowca na meble.

Sprawdź także:  Jak zrobić huśtawkę dla papugi

Przechowywanie w pomieszczeniach jest dobrym pomysłem

Zaleca się przechowywanie huśtawki ogrodowej w pomieszczeniach w miesiącach zimowych, ponieważ pogoda na zewnątrz może spowodować jej uszkodzenie. Przed przechowywaniem huśtawki ogrodowej w domu upewnij się, że jest ona sucha i wolna od wgnieceń i plam. Przed przechowywaniem sprawdź, czy nie ma w niej gryzoni lub innych uszkodzeń, aby zapobiec ich dalszym szkodom. Dobrą radą jest układanie ciężkich przedmiotów na górze, a lżejszych na dole.

Używanie plastikowej folii termokurczliwej

Jeśli nigdy nie słyszałeś o plastikowej folii termokurczliwej do mebli zewnętrznych, nadszedł czas, aby spróbować. Proces jest prosty i nie potrzebujesz wielu narzędzi. Upewnij się, że używasz folii termokurczliwej przeznaczonej do mebli, ponieważ zwykła folia termokurczliwa “spożywcza” nie będzie wystarczająco wytrzymała, aby chronić meble zewnętrzne przed żywiołami. Zabezpiecz kilka elementów mocnym sznurkiem lub liną i zgrupuj meble razem, aby zmaksymalizować przestrzeń.

Owijając przedmiot plastikową folią termokurczliwą, dokonaj pomiarów, aby określić dokładne wymiary. Wybierz wysokiej jakości plastikową folię ruchomą o grubości 7 mil, ponieważ będzie ona lepiej przylegać do przedmiotu. Może być konieczne dwukrotne zmierzenie przedmiotu przed jego obkurczeniem. Upewnij się, że krawędzie folii zachodzą na siebie, aby zapewnić ścisłe dopasowanie. Upewnij się, że folia termokurczliwa nie rozciąga się podczas cięcia.

Sprawdź także:  Jak zmontować huśtawkę na poddaszu

Czyszczenie plastikowych mebli ogrodowych

Zima to sezon na przechowywanie mebli zewnętrznych w pomieszczeniach. Chociaż może nie być możliwe przeniesienie całej ławki ogrodowej do środka, można użyć osłon ochronnych, aby chronić plastikowe meble ogrodowe. Aby utrzymać swoje plastikowe meble ogrodowe wyglądające najlepiej w zimie, powinieneś regularnie je czyścić i dokładnie suszyć. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, dzięki którym Twoje plastikowe meble ogrodowe będą wyglądały jak najlepiej przez cały zimny sezon. Utrzymanie plastikowych mebli ogrodowych w ochronie podczas sezonu zimowego jest bardzo ważne zarówno dla komfortu, jak i długowieczności inwestycji.

Po przechowywaniu plastikowych mebli ogrodowych należy je umyć łagodną mieszanką mydła i wody. Nigdy nie używaj ściernych środków czyszczących do mebli z tworzywa sztucznego. Jeśli musisz je wyczyścić, użyj delikatnego środka czyszczącego przeznaczonego do tworzyw sztucznych. Unikaj płukania ich materiałami ściernymi, takimi jak mydła lub drogie środki czyszczące. Użycie miękkiej szczotki do czyszczenia plastikowych mebli ogrodowych załatwi sprawę. Możesz również użyć WD-40 Multi-Use Flexible Straw, jeśli plamy są zbyt uparte, aby je wytrzeć. Usunie on plamę, nie niszcząc plastiku.

Sprawdź także:  Czy ławka ogrodowa ze skrzynią jest dobra na balkon?

Utrzymanie mebli tarasowych w czystości zimą

Utrzymanie mebli tarasowych w czystości zimą może być uciążliwe, ale możesz to ułatwić, stosując się do tych wskazówek. Po pierwsze, upewnij się, że usuwasz wszelki kurz i brud. Łagodny detergent i ciepła woda są idealne do czyszczenia mebli tarasowych. Jeśli jest on wykonany z kutego żelaza, zastosuj powłokę sproszkowanej lub piaskowanej farby lub sproszkowanego oleju do mebli, aby zapobiec rdzy. Gdy meble wyschną, usuń wszelkie plamy za pomocą wosku samochodowego lub środka neutralizującego rdzę.

Należy wyczyścić wszystkie meble tarasowe przed ich przechowywaniem w zimie. Brud i wilgoć pozostawione na meblach mogą prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Głębokie czyszczenie mebli może zapobiec tym problemom. W przypadku mebli z kutego żelaza, plastikowych i drewnianych, użyj odpowiedniego środka czyszczącego zgodnie ze wskazówkami producenta. Aby chronić meble zewnętrzne przed deszczem i niskimi temperaturami, można zastosować uszczelniacze lub oleje do powierzchni.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać materac do ławki z palet
Czytaj Dalej

Jak wybrać materac do ławki z palet

Jeśli próbujesz stworzyć łóżko z przetworzonych palet, będziesz chciał się upewnić, że masz odpowiedni materac. Istnieje kilka różnych…