Jak udekorować donicę ogrodową

Jak udekorować donicę ogrodową

Oto sposób DIY na ubranie zwykłej donicy ogrodowej! Pomaluj donicę na kolor kontrastujący z resztą wystroju, dodaj szyszki i mech, a także farbę tablicową, aby uzyskać zabawny wygląd. Możesz nawet stworzyć wzór w stylu tablicy kredowej, używając farby i przewróconej donicy! Nie bój się bałaganu! Dzieci również mogą pomóc w tym projekcie!

DIY Pottery Barn planter arrangement

DIY Pottery Barn planter arrangements are beautiful, but expensive. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz zrobić własne postarzane donice z terakoty. Stare donice wyglądają wspaniale w każdym miejscu w ogrodzie, a do starych donic można dodać nowy wygląd. Oto kilka pomysłów na stworzenie własnej aranżacji donic. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak! Jeśli nie masz czasu na wykonanie donicy na zamówienie, zawsze możesz poddać starą donicę recyklingowi.

Możesz również wykonać teksturowaną donicę DIY. Ten prosty projekt dodaje teksturę do pojemnika, a możesz użyć prawie każdego rodzaju pojemnika. Dodaj małe elementy, takie jak drewniane koraliki, aby stworzyć unikalną teksturę. Możesz używać różnych kolorów i tekstur, i sprawić, by pasował do Twojego stylu i osobowości. Kiedy już stworzysz swoją aranżację, czas na dodanie roślin!

Klasycznym wyborem jest doniczka z faux-lead. Wysokie urny z gliny o czystych, geometrycznych liniach wyglądają świetnie w każdym wystroju. Użyj kontrastujących faktur, aby stworzyć dramatyczny wygląd. Użyj fioletowego ageratum i puszystego różowego dianthusa, aby dodać wysokości i jasności do monochromatycznego pojemnika. Jeśli szukasz tańszej opcji, spróbuj wykorzystać stare puszki po farbie do wykonania donicy ogrodowej. Po zużyciu starych pojemników możesz je łatwo pomalować, aby pasowały do Twojego stylu.

Pomaluj doniczki odcieniem, który kontrastuje z resztą

Aby dodać pop koloru, rozważ użycie odcienia, który kontrastuje z resztą. Czarna donica będzie się szybciej nagrzewać niż biała. Gliniana donica jest przepuszczalna, co pozwala na odparowanie wody z gleby wewnątrz. Plastikowe lub szkliwione donice są mniej podatne na utratę wody przez parowanie, ale donice bez otworów będą zatrzymywać zbyt dużo wody.

Sprawdź także:  Jak zrobić betonową donicę krok po kroku

Obłóż donice mchem i szyszkami

Donice pokryte mchem to świetny wybór dla osób o naturalnym lub drewnianym wystroju. Mech może być prawdziwy lub imitacją i jest łatwy w utrzymaniu. Mech można łatwo dodać do doniczki za pomocą kleju w sprayu, kleju na gorąco lub gumki. Rośliny należy trzymać w zacienionych miejscach i od czasu do czasu podlewać, aby pomóc im rosnąć.

Zastosowanie mchu nie ogranicza się do doniczek; można go wykorzystać w wielu innych dekoracjach. Mchem można pokrywać meble i tworzyć z niego aranżacje zieleni pod wazonami. Możesz również wykorzystać mech do tworzenia dzieł sztuki. Faux mech jest świetny do celów dekoracyjnych, podczas gdy naturalny mech może być używany jako pokrycie dla wazonów. Mech może być użyty do dekoracji drzwi, a nawet ścian.

Oprócz tego, że szyszki sosnowe są piękne i funkcjonalne, przyciągają różne ptaki i wiewiórki. Można nawet zobaczyć wiewiórkę balansującą z sosnowej szyszki. Szyszki sosnowe są również doskonałym wyborem na naturalną ściółkę, ponieważ ich żywiczna powłoka zapobiega erozji gleby. Oprócz walorów estetycznych szyszki sosnowe świetnie nadają się do trzymania z dala niesfornych zwierząt domowych.

Dekorowanie doniczek farbą kredową

Jeśli szukasz zabawnego sposobu na odświeżenie swoich doniczek, rozważ wypróbowanie farby kredowej na niedrogich doniczkach z terakoty. Wypełnij je kwitnącymi cebulkami, aby uzyskać wiosenny kolor. Następnie pomaluj donice farbą kredową, nakładając ją pędzlem na wierzch lub wewnątrz obręczy. Nałóż cienką warstwę, aby uniknąć kapania i przyspieszyć proces schnięcia. Powtórz te kroki w razie potrzeby, aby uzyskać pożądany wygląd.

Sprawdź także:  Jaka podstawka ceramiczna jest najlepsza do doniczek Terra Cotta?

Pierwszym krokiem w malowaniu doniczek jest przygotowanie szopy na donice. Jeśli nie masz takiej, możesz kupić już pomalowaną. Jeśli masz ceramiczną donicę, możesz ją uszczelnić bezbarwnym uszczelniaczem akrylowym. Nałóż kilka warstw i pozwól doniczkom wyschnąć przed napełnieniem ich. Aby zachować wygląd, należy pozostawić 24-48 godzin do całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie możesz ponownie wypełnić donice kwiatami i roślinami.

Jeśli używasz donic z terakoty, możesz chcieć je dokładnie oczyścić przed malowaniem. Usuń wszelkie zabrudzenia, pozostałości i inne cząstki, które mogły dostać się do donicy, gdy ta stała. Ważne jest, aby nosić sprzęt ochronny podczas malowania, ponieważ opary mogą być drażniące dla oczu i płuc. Ponadto, zawsze należy nosić rękawice i okulary ochronne, aby uniknąć dostania się farby na skórę lub ubranie.

Dodaj dżetów lub kamieni szlachetnych

Aby ozdobić swoją donicę ogrodową, rozważ dodanie dżetów lub kamieni szlachetnych. Dostępnych jest wiele różnych rodzajów dżetów. Aby uzyskać najbardziej błyszczący wygląd, użyj przezroczystych kamieni. Choć mogą one wyglądać tanio, są najlepszym wyborem dla większości projektów ogrodowych. Przezroczyste dżetony są iskrzące, podczas gdy te o wykończeniu AB mają metaliczny efekt. Wielkość kamienia określi jego kształt, a do donicy powinieneś wybrać te najmniejsze.

Kryształy to także dobry wybór do donic ogrodowych. Kryształ w glebie może przynieść dodatkowe korzyści, jak np. oczyszczenie powietrza. Umieszczone na roślinie będą się mnożyć i rosnąć. Jednak kryształy z czasem stracą swój nieskazitelny blask. Woda i brud będą je plamić i rozbijać. Wybierz kryształy o innym kolorze i rodzaju rośliny, jeśli chcesz zrobić oświadczenie bez rozbijania banku.

Aby dodać dżetów do doniczki ogrodowej, możesz je kupić online lub użyć kleju hotfix. Te kleje są dostarczane z klejem już przymocowanym z tyłu. Jeśli nie chcesz używać kleju, możesz również użyć zwykłego żelazka do przyklejenia dżetów. Warto wspomnieć, że dżetów hotfix nie przykleja się do delikatnych tkanin.

Sprawdź także:  Jakie kwiaty najlepiej nadają się do przezroczystej doniczki?

Zrób doniczkę z wiadomością

Jednym z najprostszych sposobów na nadanie doniczce ogrodowej spersonalizowanego charakteru jest jej decoupaging. Możesz użyć kolorów lub wzorów, aby ją ozdobić. Jeśli chcesz uzyskać bardziej współczesny styl, użyj geometrycznych kształtów wyciętych z jednolitego papieru. Możesz również użyć dekoracyjnych tkanin, papierowych serwetek, a nawet tapet, aby uzyskać unikalny wygląd. Przed nałożeniem materiałów do decoupage upewnij się, że donica jest czysta i sucha.

Na początek wytnij litery, których chcesz użyć. Możesz też użyć naklejek z literami, aby przeliterować słowo. Następnie nanieś kropki Sharpie wokół liter. Upewnij się, że są one blisko siebie, ale zanikają od środka. Kropki mogą być w jednym kolorze lub różnych kolorach. Po zakończeniu, pozwól klejowi wyschnąć przez noc, aby zapewnić, że pozostaną na swoim miejscu. Aby uzyskać bardziej profesjonalne wykończenie, możesz użyć alkoholu, aby usunąć nadmiar tuszu.

Następnie pomaluj swoje doniczki farbą tablicową. Jest to świetna opcja dla tych, którzy preferują styl rustykalny. Użycie farby kredowej sprawi, że Twoje donice będą wyglądały bardziej rustykalnie i pozwolą Ci napisać na nich wiadomość. Jeśli szukasz łatwego sposobu na udekorowanie donicy ogrodowej wiadomością, możesz znaleźć instrukcje dotyczące tej metody na stronie Lanie J. and Co.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zrobić betonową donicę krok po kroku
Czytaj Dalej

Jak zrobić betonową donicę krok po kroku

Do pokrycia drewnianego pojemnika możesz użyć oleju spożywczego, nieprzywierającego sprayu do gotowania lub wosku w paście. Możesz również…
Jak zrobić drewniany stojak na doniczkę
Czytaj Dalej

Jak zrobić drewniany stojak na doniczkę

W tym artykule omawiamy niektóre materiały, które będą potrzebne do zbudowania własnego drewnianego stojaka. Możesz również uzyskać kilka…