Jak powiesić doniczkę na suficie bez wiercenia

Jak powiesić doniczkę na suficie bez wiercenia

Masz problem z zawieszeniem doniczki na suficie? Nie martw się, ten artykuł przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku. Omówione zostaną również różne rodzaje wiszących roślin i to, czego potrzebują, aby dobrze się rozwijać. Jeśli mieszkasz w klimacie, który nie pozwala na bezpośrednie światło słoneczne, możesz wybrać roślinę, która potrzebuje pośredniego światła, aby się rozwijać. Jeśli chcesz wiszące rośliny, które dostaje dużo światła słonecznego, można wybrać ciąg pereł, jade pothos, lub ogon burro. Niektóre rośliny wiszące mają również kaskadę po bokach donicy. Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, powinieneś rozważyć rośliny zwalczające pluskwy, takie jak lantana lub cytronela.

Haki samoprzylepne pozwalają na zawieszenie roślin pod sufitem

Jeśli chcesz powiesić rośliny pod sufitem, możesz użyć wytrzymałych haków samoprzylepnych. Haki te umożliwiają wieszanie roślin na różnych powierzchniach i mogą utrzymać do 22 funtów każdy. Można również użyć c-clamps dla bardziej przemysłowego wyglądu wystroju. Pamiętaj, aby wybrać hak, który pasuje do wielkości rośliny. Pamiętaj, aby oczyścić powierzchnię przed zastosowaniem haków. Należy również zwrócić uwagę na maksymalną nośność każdego haka. Im cięższa roślina, tym cięższego haka potrzebujesz.

Zakup haczyków samoprzylepnych do wieszania roślin jest prosty. Można je dostać w sklepach z narzędziami i większych supermarketach. Są one tanie i łatwe w montażu. Jeśli jesteś wyjątkowo ostrożny, możesz spróbować zawiesić niełamliwe paliki lub nisko wiszące donice na kilka dni przed wierceniem. Upewnij się, że masz odpowiedni poziom wentylacji w pomieszczeniu. Następnie możesz powiesić rośliny pod sufitem.

Możesz również powiesić rośliny używając haka typu swag. Wystarczy przymocować hak do sufitu, a następnie powiesić na nim roślinę. Możesz też użyć lin lub łańcuchów, które możesz zapętlić wokół belek i uchwytów. Kluczem do zawieszenia roślin na suficie jest waga rośliny. Jeśli roślina jest bardzo ciężka, może być konieczne użycie dwóch łańcuchów.

Sprawdź także:  Jak udekorować donicę ogrodową

Haki magnetyczne to kolejny sposób na zawieszenie roślin na suficie bez konieczności wiercenia. Wykorzystują magnesy ziem rzadkich do utrzymania ciężaru, więc są idealne do sufitów mieszkań, magazynów i przerobionych fabryk. W przeciwieństwie do haków samoprzylepnych, haki magnetyczne nie pozostawiają żadnych śladów na suficie i są bezpieczne do stosowania na większości powierzchni. Nie sprawdzą się jednak na sufitach z popcornu i powierzchniach z fakturą.

Jeśli mieszkasz w wynajmowanym lokalu, możliwość zawieszenia roślin na suficie może stanowić problem. W niektórych sufitach znajdują się przewody i rury, które muszą być zakryte, więc wiercenie otworów w suficie może być niemożliwe. Istnieją jednak sposoby na powieszenie roślin bez wiercenia, takie jak magnetyczne haki, kleje i sprytnie wykorzystane przedmioty.

Regulowane pręty napinające mają szerokość nawet 54 cali

Pręty napinające to bardzo poręczne rozwiązanie do wieszania kwiatów i roślin pod sufitem. Można je zainstalować w ramach drzwiowych, okiennych i innych miejscach, gdzie dwie ściany są blisko siebie. Pamiętaj, aby sprawdzić limit wagi prętów przed powieszeniem roślin, ale większość z nich jest oceniana na 30 funtów lub więcej. Podczas wieszania wielu roślin, możesz ułożyć kilka prętów jeden za drugim, aby utrzymać większą doniczkę.

Innym sposobem na powieszenie czegoś na suficie jest użycie napinacza. Można ich używać do wieszania roślin w mieszkaniach lub małych domach bez konieczności wiercenia otworów. Pręty napinające są zwykle używane do wieszania zasłon prysznicowych. Jednak niektórzy ludzie używali ich również do wieszania roślin w wannach. Niezależnie od rodzaju rośliny, pręty napinające mogą być wygodnym rozwiązaniem do wieszania roślin doniczkowych lub doniczek.

Oparcie trelinki o ścianę

Zastosowanie trelinki to świetny sposób na dodanie wizualnego zainteresowania do sufitu bez konieczności wiercenia otworów. Ten łatwy w montażu trejaż jest wykonany z winylu PVC, który nie będzie się łuszczył, pękał ani tracił koloru z upływem czasu. Wystarczy zmierzyć wysokość i szerokość doniczki, a następnie dopasować kratkę do przestrzeni za pomocą 16-calowych stalowych kotew gruntowych.

Sprawdź także:  Jak zrobić doniczkę z bambusa

Jedną z opcji jest użycie kratki z wbudowanymi w nią hakami. Dostępnych jest wiele opcji, w tym trejaże drewniane i metalowe. Jeśli chcesz iść w stronę nowoczesności, wybierz treliaż o współczesnym designie, który wygląda fajnie i nie wymaga wiercenia. Innym sposobem na powieszenie doniczki bez wiercenia jest użycie haka nad drzwiami. Haki na ręczniki łazienkowe są wystarczająco wytrzymałe, aby utrzymać średniej wielkości rośliny.

Aby uzyskać bardziej trwałą instalację, można kupić treliaż z metalowymi palikami lub śrubami do drewna. Aby zainstalować kratkę na suficie, należy ją zabezpieczyć palikami, które są dostępne w różnych rozmiarach. Metalowe paliki mogą mieć długość od 12 do 18 cali i mogą być zabezpieczone plastikowymi opaskami zaciskowymi lub mocną liną. Aby zamontować trejaż na suficie, wybierz model, który ma dwie lub trzy nogi.

Oparcie kraty o ścianę w celu uprawy roślin pnących to świetny sposób na dodanie wizualnej atrakcyjności do sufitu, bez konieczności wiercenia. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór i rozmieścić rośliny tak, aby uzyskać najlepszy wygląd. I nie martw się, jeśli nie jesteś ekspertem w budowaniu konstrukcji! Możesz nawet użyć treliażu, który można złożyć, gdy nie jest używany.

Podlewanie roślin wiszących na zewnątrz bez wiercenia

Istnieją dwie metody podlewania roślin wiszących na zewnątrz bez wiercenia. Jedną z nich jest użycie węża lub wiadra. Podlewanie ich jest podobne do podlewania roślin wiszących w pomieszczeniach. Różnica polega jednak na tym, że zewnętrzne rośliny wiszące mają drenaż, który nie uszkadza roślin znajdujących się pod nimi. Zamiast kapać na twoje meble, woda uderzy w ziemię lub powierzchnię odporną na warunki atmosferyczne. Jednym ze sposobów jest wyniesienie całej rośliny na zewnątrz, aby ją podlać. Innym sposobem jest umieszczenie pod rośliną czegoś, co wyłapie wodę.

Sprawdź także:  Jak wybrać donicę do metalowego stojaka

Kosze wiszące mogą być zawieszone na słupie lub konstrukcji. Można je umieścić na słupie lub wieszaku, a następnie opuścić, aby je podlać. Kosze wiszące wymagają również aparatu montażowego, który utrzyma ciężar rośliny i kosza. Wybierz wysokiej jakości aparat montażowy, aby zapobiec uszkodzeniu wiszących roślin. Po zakończeniu sezonu przenieś zewnętrzne kosze wiszące do środka na zimę. Powinieneś również przenieść swoje zewnętrzne kosze wiszące do środka na zimę, jeśli istnieje jakakolwiek szansa na ciężką pogodę.

Jeśli nie chcesz wiercić w ścianach i suficie, rozważ użycie magnetycznych haków do ich zawieszenia. Są one wystarczająco mocne, aby utrzymać rośliny w miejscu, ale możesz mieć trudności z ich przesuwaniem, jeśli będziesz musiał je przenieść. Inną opcją jest użycie sadzarek półkowych. Nie wymagają one wiercenia, ale mogą być trudne do przeniesienia po zamontowaniu. Wiszące rośliny bez wiercenia na wysokich półkach mogą być świetnym sposobem na dodanie koloru i stylu do pokoju.

Dobry wiszący planter będzie miał otwór drenażowy. Dzięki temu woda będzie spływać z rośliny do tacki drenażowej. W okresie letnim wiele wiszących kwietników wymaga częstego podlewania. Nie jest to problem, jeśli system drenażowy jest dobry i ziemia może swobodnie przepływać przez dno. Podstawka pozwoli także wodzie przepływać przez glebę, a nie wypływać bezpośrednio z dna.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wybrać donicę dla choinki
Czytaj Dalej

Jak wybrać donicę dla choinki

Kiedy już wybierzesz donicę dla swojej choinki, musisz się upewnić, że jest ona odpowiednia dla jej potrzeb. Typowa…
Jak pomalować plastikową doniczkę
Czytaj Dalej

Jak pomalować plastikową doniczkę

Jeśli chcesz wykonać prosty projekt rzemieślniczy w domu, malowanie plastikowej doniczki może być zabawnym sposobem na wyrażenie swojej…