Dlaczego nie można przechylić kosiarki spalinowej na bok

Dlaczego nie można przechylić kosiarki spalinowej na bok

Gdy chcemy zmienić kierunek jazdy kosiarki spalinowej, możemy to zrobić poprzez wyjęcie bagnetu i odwrócenie jej do góry nogami. Jednak obrócenie kosiarki spalinowej na biegu może być trudne. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc. Olej w gaźniku, podciśnienie częściowe i filtr powietrza to niektóre z powodów, dla których kosiarka spalinowa może nie przechylać się na bok.

Właściwy sposób przechylania kosiarki

Jeśli chodzi o konserwację, ważny jest właściwy sposób przechylania kosiarki spalinowej na bok. Prawidłowe przechylenie może zapobiec rozlaniu paliwa i oleju, co jest zarówno niewygodne, jak i niebezpieczne. Właściwe przechylanie zapobiega również przedostawaniu się paliwa do filtra powietrza, który będzie musiał zostać wymieniony, jeśli nasyci się paliwem. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego wywracania:

Zanim spróbujesz tej metody, upewnij się, że umieścisz części silnika po właściwej stronie. Części te powinny być skierowane do góry, w tym filtr powietrza i gaźnik. Pozostawienie ich w złym położeniu może spowodować uszkodzenie części spalinowych. Upewnij się, że gaźnik jest skierowany do góry podczas przechylania kosiarki spalinowej na bok. Następnie podnieś tylne koła. Gdy tylne koła są już uniesione, umieść kosiarkę na boku.

Sprawdź także:  Jaka jest różnica między kosiarką rotacyjną a wrzecionową?

Olej w gaźniku

Możesz przechylić kosiarkę spalinową na bok, aby opróżnić paliwo. Może to być jednak ryzykowne. Olej z silnika może dostać się do zbiornika paliwa i spowodować wycieki. Ponadto, kosiarka może również skończyć z nadmiernym dymem spalinowym. Poza tym olej mógłby również spowodować, że cykle spalania byłyby nieefektywne. Lepszym rozwiązaniem jest użycie narzędzia do spuszczania oleju. Alternatywnie, jeśli masz kosiarkę spalinową, możesz po prostu spuścić paliwo i pozwolić kosiarce pracować.

Możesz samodzielnie naprawić wyciek oleju za pomocą taniego zestawu naprawczego gaźnika. Takie zestawy gaźników są dostępne na rynku w cenie od dziewięciu do trzydziestu dolarów. Korzystanie z nich jest łatwe, jeśli dokładnie przestrzegasz instrukcji. Jeśli jednak nie jesteś pewien swoich umiejętności i nie masz doświadczenia w pracy z gaźnikami, lepszym pomysłem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy. Specjaliści od małych silników pobierają rozsądne stawki za pracę i mają duże doświadczenie. Zazwyczaj za jednogodzinną naprawę nie zapłacisz więcej niż 20 dolarów.

Sprawdź także:  Czy lepiej kosić bosymi stopami?

Częściowe podciśnienie

Jeśli kosiarka spalinowa jest kładziona na bok, możesz zauważyć częściowe podciśnienie w zbiorniku gazu. Jeśli nie odwrócisz kosiarki wystarczająco szybko, częściowe podciśnienie utrudni jej uruchomienie, a silnik może nawet przestać pracować. Gdy tak się stanie, olej może dostać się do komory tłoka ze skrzyni korbowej. Pozostawienie go na miejscu pozwoli olejowi zanieczyścić świecę zapłonową. Aby usunąć nadmiar oleju, odłącz kosiarkę i wytrzyj ją do czysta.

Jeśli przypadkowo pozostawiłeś kosiarkę spalinową włączoną, gdy nie była używana, sprawdź, czy nie ma wygiętych ostrzy. Sprawdź wysokość każdego ostrza na końcówce przeciwnej do punktu odniesienia. Jeśli różnica wynosi ponad jedną ósmą cala, prawdopodobnie masz wygięte ostrza. Może to prowadzić do nadmiernych wibracji i innych problemów, w tym przepełnienia zbiornika paliwa. Jeśli to zauważysz, natychmiast oddaj kosiarkę do naprawy.

Olej w filtrze powietrza

Większość kosiarek jeżdżących posiada mechanizm odpowietrzania zbiornika paliwa, gdy jest on w pozycji neutralnej lub przechylony na jedną stronę. Jednak w przypadku przechylenia na bok istnieje możliwość, że paliwo wydostanie się przez odpowietrznik i dojdzie do zapłonu. Aby temu zapobiec, należy podnieść przednie koło kosiarki i włączyć hamulec postojowy. W tym celu można użyć płachty z tworzywa sztucznego. Ewentualnie można podeprzeć kosiarkę na boku.

Sprawdź także:  Czy wybrać kosiarkę z napędem czy bez

Pierwszym powodem, dla którego niemożliwe jest przechylenie kosiarki spalinowej na bok, jest konieczność prawidłowego ustawienia gaźnika. W przeciwnym razie olej może wyciekać przez gaźnik, powodując nadmierne dymienie spalin i uszkodzenia silnika. Ponadto, gaźnik nie jest zaprojektowany tak, aby przechylać się, jeśli jest w pozycji pionowej, więc musisz go usunąć, aby dostać się do dźwigni przerwania. Gdy już to zrobisz, możesz ponownie uruchomić kosiarkę z pozostałym paliwem.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie paliwo wlać do kosiarki spalinowej
Czytaj Dalej

Jakie paliwo wlać do kosiarki spalinowej

Próbujesz dowiedzieć się jakie paliwo wlać do swojej kosiarki spalinowej? Nie jesteś jedyny! Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy…